goup

Публікації

Декларація на висотні роботи

Умови, порядок, терміни оформлення декларації відповідності матеріально-технічної бази по роботі на висоті.

Як і де можна оформити декларацію по роботи на висоті (детальна інструкція)?

/ Кому необхідно оформляти декларацію відповідності на висотні роботи при висоті більше 1,3 метра.

П. 21 постанови КМУ № 1107 та п. 3 додатка № 2 «Порядку видачі дозволів на небезпечні роботи» визначає що, виконання робіт на висоті більше 1,3 метра, обов'язково має здійснюватися виконавцем робіт, на підставі оформленої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Таким чином декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці зобов'язані оформляти всі суб'єкти господарювання незалежно від організаційно правової форми, які планують, організовують і виконують роботи на висоті понад 1,3 метра в тому числі і верхолазні роботи.

/ Що відноситься до робіт на висоті більше 1,3 метра.

Відповідно до стандарту безпеки праці НПАОП 0.00-1.15-07 роботи на висоті - це роботи:

Також до робіт на висоті більше 1,3 метра і до робіт верхолазних сміливо можна віднести такі роботи як:

 Стандарт безпеки праці встановлює вимоги безпеки праці при виконанні висотних робіт на всіх стадіях і є обов'язковий до виконання для всіх підприємств і організацій.

/ Як правильно заповнити декларацію по роботі на висоті

Вимоги до виконавця робіт на висоті вище 1,3 метра при реєстрації декларації відповідності МТБ з охорони праці.

Основними вимоги, яким повинен відповідати виконавець зварювальних робіт при реєстрації декларації по роботі на висоті є: наявність кваліфікованого персоналу, відповідного інструменту, і обладнання.

Вимоги до персоналу при реєстрації декларації на небезпечні роботи.

При реєстрації декларації відповідності МТБ виконавець робіт на висоті зобов'язаний вказати в декларації дані про наявність у нього в штаті (допускається сумісництво і договору підряду) відповідального, виконавчого, і робочого персоналу.

У штаті у виконавця робіт на висоті повинно бути:

ВАЖЛИВО !

Згідно «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», всі співробітники виконавця зварювальних робіт (відповідальні і робочі) повинні пройти спеціальне навчання з питань охорони праці.

Перелік необхідного навчання для ІТП і виконавців при виконанні робіт по висоті, необхідного для реєстрації декларації відповідності МТБ з охорони праці. 

1

Відповідальні ІТП співробітники за охорону праці і техніку безпеки

  • НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» (Загальний курс з ОП)
  • Навчання і перевірка знань на III-V групу допуску з електробезпеки до 1000 В
  • НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті»
2

Виконавці робіт на висоті

  • НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» (Загальний курс з ОП)
  • Навчання та перевірка знань і умінь безпечного виконання робіт на висоті з використанням індивідуальних страхувальних засобів за інструкцією з безпечного виконання робіт відповідно до вимог НПАОП 0.00 - 1.15 - 07 «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті»
  • Навчання та перевірка знань і умінь безпечного виконання висотно-верхолазних робіт з використанням індивідуальних страхувальних засобів за інструкцією з безпечного виконання робіт відповідно до вимог НПАОП 0.00 - 1.15 - 07 «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті»

** Зазначений перелік спеціального навчання з охорони праці не є вичерпний і може доповнюватися в залежності від видів зварювальних робіт.

Більш детально про вартість, порядок, і термінів дистанційного навчання з охорони праці дивимося «ТУТ».

Також обов'язковою вимогою реєстрації декларації відповідності МТБ по роботі на висоті, є наявність у виконавця робіт, створеної та впровадженої у нього на підприємстві служби з охорони праці, яка повинна складатися з розроблених інструкцій з охорони праці при виконанні робіт по висоті, інструкцій про порядок проведення навчання з охорони праці при виконанні робіт верхолазних і робіт на висоті більше 1,3 метра, експлуатаційної документації та засобів індивідуального захисту.

Завантажити «Інструкцію з охорони праці при виконанні робіт на висоті»

Завантажити «Форму наряду-допуску для виконання робіт на висоті»

Вимога до техніки та обладнання при реєстрації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

При оформленні декларації відповідності матеріально-технічної бази виконавець виконання робіт підвищеної небезпеки зобов'язаний вказати інструмент, машини і механізми за допомогою яких буде виконувати заявлені в декларації МТБ роботи на висоті вище 1,3 метра.

У декларації відповідності на висотні роботи, вказується: найменування інструменту, машин і механізмів підвищеної небезпеки, рік і країна виробництва, дати проведення чергових та позачергових технічних оглядів.

Якщо у Вас виникли труднощі або Ви не впевнені в правильності заповнення декларації відповідності МТБ звертайтеся до нас!

Ми все правильно підготуємо і зареєструємо.

Більш детально про процедуру, терміни і вартість реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці читати «ТУТ» або телефонуйте (044) 221-4000.

Також Вас може зацікавити:

Порядок оформлення дозволів на небезпечні роботи

Порядок оформлення декларації відповідності МТБ при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

Порядок оформлення декларації на зварювальні роботи.

Покрокове керівництво заповнення декларації з охорони праці

Проведення технічної діагностики резервуарів ПММ.

Проведення ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки

+380 (98) 1000-176Contacts