Що таке посвідка на тимчасове проживання?
Посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Які підстави для отримання іноземцем посвідки на тимчасове перебування в Україні? На який строк можна отримати посвідку на тимчасове перебування в Україні?
№
|
Підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні
|
Строк дії посвідки на тимчасове проживання в Україні
|
1
|
Отримання дозволу на працевлаштування на території України
|
на період дії дозволу на працевлаштування в Україні (від 6 міс. до 3-х років)
|
2
|
Участь у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги
|
строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги
|
3
|
Проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій та поданням профільного департаменту Міністерства культури України
|
1 рік
|
4
|
Участь у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав
|
1 рік
|
5
|
Робота у представництвах іноземних компаній в Україні
|
1 рік
|
6
|
Робота у філіях або представництвах іноземних банків
|
1 рік
|
7
|
- Провадження культурної, наукової, освітньої діяльності;
- Статус професійного спортсмена;
- Участь в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участь в діяльності організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів;
|
1 рік
|
8
|
Робота кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації
|
1 рік
|
9
|
Навчання
|
період навчання, який зазначається в документі, що підтверджує факт навчання в Україні
|
10
|
Участь у складі засновників та/або учасників, та/або бенефіціарних власників юридичної особи, зареєстрованої в Україні
|
2 роки
|
12
|
Прибуття в Україну з метою возз'єднання сім'ї з громадянами України
або
Укладення шлюбу з громадянами України за умови, що іноземець легально перебуває на території України та отримав посвідку на тимчасове проживання або посвідчення особи яка потребує додаткового захисту
|
1 рік
|
13
|
Прибуття в Україну з метою возз'єднання сім'ї з іноземцем, який легально перебуває на території України та отримав посвідку на тимчасове проживання або посвідчення біженця, або посвідчення особи яка потребує додаткового захисту
|
1 рік
|
Строк дії посвідки на тимчасове проживання не може перевищувати строку дії паспортного документа іноземця
З якого віку можна отримати посвідку на тимчасове проживання?
Посвідки оформляються іноземцям та особам без громадянства з народження.
Чи потрібно для оформлення посвідки на тимчасове проживання отримувати візу?
Громадянам Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Молдови, Росії, Узбекистану візу отримувати не потрібно, всі інші іноземці для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні зобов’язані отримати довгострокову візу (тип Д).
Куди звертатись для оформлення посвідки на тимчасове проживання в України?
Заяви для оформлення посвідок подаються іноземцями, які на законних підставах перебувають на території України, до територіальних органів або підрозділів Державної міграційної служби за місцем проживання.
Який строк видачі посвідки на тимчасове проживання?
Посвідка на тимчасове проживання видається в строк до п'ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви про його оформлення або обміну посвідки, в зв'язку з закінченням терміну дії посвідки.
Іноземець повинен подати документи для обміну посвідки на проживання в зв'язку з закінченням терміну дії посвідки на проживання не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення терміну його дії.
Що робити після отримання посвідки?
Не пізніше ніж за 30 календарних днів з моменту отримання посвідки іноземець зобов’язаний зареєструвати місце проживання, для чого потрібно звернутись до Центру надання адміністративних послуг, сільської або селищної ради за місцем проживання із заявою, згідно з якою отримати реєстрацію (прописку), яка оформлюється у вигляді довідки про реєстрацію місця прожвання (форма 13).
У разі зміни місця проживання потрібно його перереєструвати та повідомити про це Міграційну службу.
У яких випадках можуть відмовити у видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні?
Рішення про відмову у видачі посвідки іноземцеві приймається в разі:
- Необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;
- Необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;
- Коли паспортний документ іноземця підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі;
- Подання завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів;
- Коли виявлено факти невиконання іноземцем рішення суду або органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або він має інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну;
- Інших випадках, передбачених законодавством.
У яких випадках можуть скасувати посвідку на тимчасове проживання в Україні?
Посвідка на тимчасове проживання скасовується територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби, який її видав, у разі:
- Отримання від органу Національної поліції, іншого органу виконавчої влади, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів;
- Отримання вмотивованого клопотання приймаючої сторони про скасування посвідки (у тому числі в разі звільнення іноземця із займаної посади) або припинення діяльності приймаючої сторони - юридичної особи;
- Коли іноземця засуджено в Україні до позбавлення волі;
- Коли дії іноземця загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров’ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;
- Коли уповноваженим органом прийнято рішення про примусове повернення іноземця або його примусове видворення за межі України;
- В інших випадках, передбачених законодавством.
Протягом п’яти робочих днів з дня надходження відомостей, які є підставою для скасування посвідки начальником територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби чи його заступником приймається рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання.
Не пізніше п’яти днів з дня прийняття рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання територіальним органом або підрозділом Державної міграційної служби, який прийняв таке рішення, видається копія такого рішення іноземцеві під розписку або надсилається рекомендованим листом йому і приймаючій стороні.
Протягом місяця з дня отримання копії такого рішення особа, стосовно якої прийнято рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання, повинна здати посвідку, зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України.
Протягом п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення територіальний орган або підрозділ Державної міграційної служби інформує ДМС та Адміністрацію Держприкордонслужби про скасовані посвідки.
Скасована посвідка, що виявлена у пункті пропуску через державний кордон, вилучається посадовою особою Держприкордонслужби та протягом 10 робочих днів надсилається для знищення за місцем її видачі.
Що робити коли строк дії посвідки на тимчасове проживання закінчився?
Після закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання іноземець зобов’язаний в семиденний строк зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України. При цьому посвідку на тимчасове треба повернути до територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби, яким її було видано.
Нездана посвідка на тимчасове проживання вважається недійсною.
Чи можна продовжити строк дії посвідки на тимчасове проживання?
Термін дії тимчасового дозволу на проживання може бути продовжений необмежену кількість разів, шляхом обміну посвідки на проживання при наявності підстав, передбачених законом.
Документи на обмін тимчасової посвідки на проживання подаються до територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення терміну дії дозволу.
У разі прийняття позитивного рішення, про обміні тимчасової посвідки на проживання попередній бланк дозволу на проживання вилучається працівником територіального органу (підрозділу) Державної міграційної служби, а замість нього видається новий дозвіл на проживання. Хочемо звернути Вашу увагу, що штамп про отримання тимчасового дозволу на проживання більше не вноситься до паспортного документа іноземця.
Чи потрібно вносити зміни в посвідку на тимчасове проживання?
У разі коли протягом строку дії посвідки на тимчасове проживання змінилися відомості в документах, які було надано для отримання посвідки, їх потрібно подати до територіального органу або підрозділу Державної міграційної служби, який видав посвідку в наступні строки:
- протягом місяця з моменту настання змін (якщо відомості змінилися у паспорті);
- протягом 10 днів (якщо відомості змінилися у інших документах).
У яких випадках потрібно робити обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні?
Обмін посвідки здійснюється у разі:
- Закінчення терміну дії посвідки;
- Зміни прізвища, імені та по батькові іноземця;
- Установлення невідповідності внесених до посвідки записів записам в інших документах;
- Непридатності посвідки до використання (пошкодження з різних причин, або бракує місця для проставлення відміток);
- Зміна підстави видачі посвідки.
Зазначені документи іноземець та особа без громадянства подають не пізніше ніж через місяць після виникнення відповідних підстав.
Посвідка, обмін якої не проведено в зазначені строки, визнається недійсною.
Чим регулюється отримання тимчасової посвідки в Україні?
1.
Заява для отримання посвідки на тимчасове проживання
2.
Страховий поліс про надання екстреної медичної допомоги
Оригінал + копія
оформлюється на весь період дії посвідки (1-3 роки)
Готує:
Justicon
3.
Паспорт іноземця
Оригінал + копії сторінок паспорта з візою та штампом останнього перетину кордону
- з візою типу Д, крім випадків, якщо особа не зобов’язана отримувати таку візу
- оригінал паспорту після пред’явлення повертається
Готує:
Justicon
Замовник
4.
Переклад паспорта іноземця
Оригінал, підпис перекладача засвідчується нотаріально
необхідно перекласти й завірити першу сторінку паспорта
Готує:
Justicon
5.
Клопотання приймаючої сторони
Оригінал, завірений печаткою підприємства й підписом керівника або підписом, для приймаючої сторони - фізичної особи
Готує:
Justicon
6.
Посвідка на тимчасове проживання
Оригінал
тільки у разі обміну посвідки на тимчасове проживання
Готує:
Замовник
7.
Квитанція про внесення адміністративного збору за видачу, оформлення або обміну посвідки
Якщо підстава отримання посвідки – працевлаштування, додатково потрібно подати такі документи:
1.
Зобовязання роботодавця про повідомлення органу ДМС та Центру занятості, який видав дозвіл на працевлаштування, про звільнення іноземця або про зміну інформації про нього
2.
Дозвіл на працевлаштування
Оригінал + копія
крім іноземців, які мають право на працевлаштування без отримання такого дозволу
Готує:
Замовник
3.
Трудовий договір (контракт)
для іноземців, працевлаштування яких здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців
Готує:
Замовник
4.
Посвідчення закордонного українця
для осіб, які мають статус закордонного українця
Готує:
Замовник
Якщо підстава отримання посвідки –
участь у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Подання державної установи, підприємства чи організації, що є реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги
2.
Реєстраційна картка проекту міжнародної технічної допомоги
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
Готує:
Замовник
Якщо підстава отримання посвідки –
проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Подання відповідної релігійної організації та погодження державного органу, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації
Якщо підстава отримання посвідки –
участь у діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, зареєстрованих у встановленому порядку,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Подання відповідної філії, відділення, представництва або іншого структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні
2.
Свідоцтво про реєстрацію структурного осередку громадської (неурядової) організації іноземної держави в Україні
Якщо підстава отримання посвідки –
робота у представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Клопотання відповідного представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні
2.
Свідоцтво про реєстрацію представництва в Україні
3.
Картка працівника представництва
Якщо підстава отримання посвідки –
робота у філіях або представництвах іноземних банків,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Подання відповідної філії або представництва іноземного банку Україні
2.
Свідоцтво про акредитацію філії або представництва в Україні
Якщо підстава отримання посвідки –
провадження культурної, наукової, освітньої діяльності, статус професійного спортсмена або участь в міжнародних та регіональних волонтерських програмах чи участь в діяльності організацій та установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Подання відповідного державного органу, відповідального за виконання культурних, освітніх, наукових, спортивних, волонтерських програм, для участі в яких іноземець чи особа без громадянства прибули в Україну, або організації чи установи, що залучає до своєї діяльності волонтерів
Оригінал + копія
Готує:
Замовник
2.
Свідоцтво державну реєстрацію такої організації чи установи
Якщо підстава отримання посвідки –
робота кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Звернення іноземного засобу масової інформації
2.
Подання Міністерства інформаційної політики України
Якщо підстава отримання посвідки –
Участь у складі засновників та/або учасників, та/або бенефіціарних власників юридичної особи, зареєстрованої в Україні,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Зобов’язання юридичної особи повідомити Міграційну службу про втрату іноземцем або особою без громадянства статусу засновника та/або учасника, та/або бенефіціарного власника (контролера) цієї юридичної особи
2.
Установчий документ юридичної особи
3.
Відомості про розмір частки іноземця - засновника (учасника) юридичної особи
Посвідчені уповноваженою посадовою особою юридичної особи
у сумі не менше 100 тисяч євро за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції, як внеску до статутного капіталу, якщо іноземна інвестиція здійснена в грошовій формі
Готує:
Замовник
4.
Вантажно митна декларація на рухоме майно, передане як внесок до статутного капіталу юридичної особи, та акт приймання-передачі такого майна
Копії, посвідчені уповноваженою посадовою особою юридичної особи
якщо іноземна інвестиція здійснена у майновій формі
Готує:
Замовник
5.
Акт приймання-передачі рухомого або нерухомого майна, переданого як внесок до статутного капіталу юридичної особи
Копія, посвідчена уповноваженою посадовою особою юридичної особи
якщо іноземна інвестиція здійснена у майновій формі, але при цьому таке майно придбане на території України
Готує:
Замовник
6.
Виписка з рахунку в цінних паперах
якщо іноземець або особа без громадянства є акціонером акціонерного товариства, зареєстрованого в Україні
Готує:
Замовник
Якщо підстава отримання посвідки –
навчання,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Документ, що підтверджує факт навчання в Україні
2.
Зобов'язання навчального закладу повідомити Міграційну службу, про відрахування з такого закладу
Якщо підстава отримання посвідки –
прибуття в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України або укладення шлюбу з громадянами України,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України
Оригінал/ Нотаріально засвідчена копія
Готує:
Замовник
2.
Паспорт дружини/чоловіка -громадянина України
Член сім'ї - громадянин України зобов'язаний особисто пред'явити паспорт інспектору ДМС
Готує:
Замовник
Якщо підстава отримання посвідки –
прибуття в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особою що легально перебуває на території України,
додатково потрібно подати такі документи:
1.
Документ, згідно з яким іноземець, відповідно до права країни походження, вважається членом сім'ї мігранта
Оригінал + копія з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову
документ, що підтверджує належність до членів сім'ї, визнається дійсним в Україні у разі його легалізації, якщо інше не передбачено законом чи міжнародним договором України
Готує:
Justicon
Замовник
2.
Заява про взяття іноземцем що легально перебуває на території України фінансових зобов’язань
Оригінал, засвідчений нотаріусом
документи про наявність у приймаючої сторони достатнього фінансового забезпечення
Готує:
Замовник
3.
Документ, що підтверджує наявність достатнього фінансового забезпечення (один з варіантів): Довідка з банку Довідка з місця роботи Платіжна карта з випискою з особового рахунку
Оригінал
- від іноземця що легально перебуває на території України
- довідка з банку має бути посвідчена підписом начальника відділення банку (не факсиміле) та мокрою печаткою
Готує:
Замовник
Для обміну посвідки потрібно подати такі документи:
1.
Заява
2.
Паспорт іноземця
Оригінал + копія
оригінал паспорта після пред’явлення повертається
Готує:
3.
Посвідка, що підлягає обміну
4.
Квитанція про сплату державного мита
5.
Документи, що підтверджують обставини, на підставі яких посвідка підлягає обміну
Питання та коментарі