Підтримати ЗСУ

Скасування посвідки на проживання

Повернемо в орган видачі та скасуємо посвідку на тимчасове або постійне проживання 

  • Безкоштовно проконсультуємо
  • Подамо заяви без вашої присутності
  • Скасуємо прописку, навіть якщо посвідка закінчилась
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про анулювання посвідки

1) Якщо у посвідки закінчився строк дії — її необхідно повернути до відповідного відділу Міграційної служби.

2) Скасувати посвідку потрібно у випадку, коли припинились підстави, на яких вона була видана, або іноземець більше не планує проживати в Україні.

3) Підписати заяву про анулювання посвідки може іноземець особисто або приймаюча сторона, яка надавала підстави для оформлення посвідки.

Зможемо зняти з реєстрації як через ЦНАП, так і через клопотання Міграційної служби та скасувати посвідку без присутності іноземця.

Звертайтеся - консультація безкоштовна!

Вартість скасування/повернення посвідки на проживання

Повернення (скасування) посвідки на проживання
  • Консультація
  • Підготовка заяв та клопотань
  • Подача пакета документів до Міграційної служби
  • 1500 грн
  • Зняття з зареєстрованого/задекларованого місця проживання
  • від 2000 грн
  • Оформлення довіреності на співробітників нашої компанії (за необхідності)
  • від 550 грн

Детально про анулювання посвідки

Для чого необхідно повертати/скасовувати посвідку?

Законодавство України передбачає, що у випадку відсутності підстав для продовження терміну дії посвідки на проживання тимчасове проживання або невчасного звернення за обміном посвідки, іноземець зобов'язаний в семиденний строк знятися з реєстрації місця проживання й виїхати за межі України. При цьому необхідно повернути посвідку в орган видачі.

Якщо ж посвідка ще дійсна, але зникли підстави на яких вона була видана, або іноземець прийняв рішення більше не проживати в Україні, то посвідку необхідно скасувати. Перед подачею клопотання про скасування необхідно анулювати декларацію/реєстрацію місця проживання, після чого здати посвідку в орган видачі.

В яких випадках потрібно повертати посвідку на тимчасове проживання в Україні в орган видачі?

Посвідка на тимчасове проживання підлягає поверненню до відділу Міграційної служби, який її видав, у наступних випадках:

  1. термін дії посвідки на тимчасове проживання закінчився;
  2. припинили діяти підстави видачі посвідки на тимчасове проживання (розірвання шлюбу, припинені трудові відносини з роботодавцем до закінчення терміну дії дозволу на працевлаштування і т.д.);
  3. за власною ініціативою власника посвідки.

Чи можна скасувати посвідку на постійне проживання?

Скасувати посвідку на постійне проживання можливо. Процедура подібна до скасування посвідки на тимчасове, що описана вище. При цьому, крім посвідки, скасовується також дозвіл на імміграцію.

Порядок анулювання посвідки на проживання в органі видачі

  1. Зняття зі задекларованого/зареєстрованого (виписка) місця проживання до 3 р.д.
    • підготовка заяв, доручення
    • звернення до ЦНАП з відповідною заявою
    • отримання довідки з підтвердженням скасування реєстрації
  2. Подача документів до Міграційної служби 1 р.д.
    • повернення посвідки та/або подача клопотання про скасування чи визнання недійсною посвідки
  3. Отримання рішення про скасування посвідки 5-10 р.д.

Перелік документів для анулювання посвідки на проживання в органі видачі

1. Заява або клопотання
Оригінал
2. Посвідка на тимчасове проживання та довідка про реєстрацію
Оригінал
3. Довіреність на співробітників нашої компанії
Оригінал
У разі, якщо потрібне зняття з реєстрації місця проживання у ЦНАП

Відповіді на популярні питання

Як скасувати посвідку і реєстрацію, якщо іноземець вже за кордоном?
У разі, якщо посвідка ще діє, іноземець може оформити довіреність на наших співробітників та відправити її нам разом із посвідкою, а ми проведемо всі необхідні процедури для скасування документів. Якщо ж посвідка закінчилась, або немає можливості відправити оригінал посвідки в Україну, то ми підготуємо клопотання таким чином, що Міграційна служба скасує посвідку та анулює реєстрацію без оригінала документа. Сам бланк у такому випадку можна буде здати під час наступного візиту до України при проходженні прикордонного контролю або в ДМС.

Питання та коментарі

Віта
Підкажіть будь ласка, якщо в повнолітнього чоловіка є оформлена посвідка на постійне проживання в Україні (громадянство рос.) і в січні 2022 р прийшов лист про отримання українського громадянства, але при цьому потрібно відмовитись від громадянства рос на її території і привезти про це відповідний документ, через воєнні дії в нас консульства немає а їхати на територію росії де повнолітнього чоловіка можуть забрати на війну з їх боку або затримати за проукраїнську позицію є небезпечно, відповідно виходить що особа не відмовилась від громадянства рос. Запит на Українське громадянство просто анулюють? При цьому посвідка на постійне проживання задишається чи її мають право анулювати і забрати?
Justicon
Доброго дня. Посвідка на постійне проживання була анульована, коли було прийнято рішення про оформлення громадянство. Існує законопроєкт щодо подібних до вашої ситуацій, але він ще на стадії обговорень, невідомо чи його проголосують, можете ознайомитись тут:https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41924 Поки чоловік, про якого ви пишете, може розглянути варіант звертатись до суду та доказувати, що не має можливості виконати зобов'язання про вихід з колишнього громадянства.
Оксана
Ми з моїм чоловіком розлучились, його посвідка на тимчасове проживання закінчився термін дії. Він зараз не в Україні, що він може зробити і чи скасують йому посвідку, чи продовжують у зв'язку з воєнними діями?
Justicon
Доброго дня. Якщо посвідка закінчилась під час дії воєнного стану, вона підлягатиме обов'язковому обміну протягом 30 днів після завершення воєнного стану. До цього часу така посвідка дає право на в'їзд та проживання в Україні. Варто зазначити, що ця норма не стосується громадян росії. Проте, якщо ви розлучились і про це буде повідомлено ДМС вами особисто чи РАЦСом, чи будь-яким іншим чином про це стане відомо Міграційній службі, посвідку обов'язково скасують, адже втрачено підстави для тимчасового проживання в Україні.
Кира
Добрый день я гражданка другой страны с пропиской в Украине и временным разрешением на проживание на Украине. В связи с войной уехала домой в мою страну. Не выписавшись и не сдав мою посвидку в ДМС. Моя посвидка временного разрешения на проживание не действительна уже 2 месяца. (истёк срок действия в июне). Какое наказание предусмотрено законом за то, что я не выписалась вовремя и не сдала вовремя в ДМС посвидку временного разрешения на пребывание? Что меня ждёт? штрафы или тюрьма? Теперь я как гражданка ЕС могу въехать в Украину на срок до 3х месяцев как турист ? Или меня остановят на Украинской границе и потребуют посвидку? Спасибо за помощь,
Justicon
Здравствуйте. Санкций за то, что вы не сдали вид нет. По приезду в Украину вы сможете написать заявление и сдать вид в ГМС, которая вам его оформила. Также в заявлении вы можете ходатайствовать о снятии вас с регистрации. Если нужна будет помощь в этом процессе - обращайтесь, сможем составить для вам все заявление и сдадим вид в ГМС за вас. Также у вас могут изъять вид на границе, но мы бы не рекомендовали им отдавать, т.к. потом сняться с регистрации будет сложнее. Если все же вид у вас изымут, обязательно просите подтверждающий документ.
Катерина
Доброго дня. Мій чоловік не встиг вчасно подати документи на продовження посвідки. І планує виїхати до закінчення сроку її дії повернутись знову в Україну по візі Д і зробити нову посвідку. Чи може він повернути посвідку через місяць коли повернеться в Україну. І чи може одразу подати на тимчасову і постійну посвідку?
Justicon
Доброго дня! З радістю Вам допоможемо в оформленні нової посвідки та поверненні старої посвідки в орган видачі. Посвідку, що завершує свій строк дії необхідно здати до моменту виїзду за кордон, попередньо знявшись із реєстрації місця проживання. Щодо імміграції, то можна подати на імміграцію відразу, а потім продовжувати строк перебування в Україні до часу отримання постійної посвідки, на підставі того що подано документи на імміграцію і йде розгляд справи. Проте, при продовженні строку перебування, буде обмеження щодо виїзду з України. Або можливо спочатку оформити тимчасову посвідку, потім зареєструвати місце проживання. Після цього подати документи на оформлення постійної посвідки.
Олена
Доброго дня, мій чоловік з тимчасовою посвідкою не встиг подати документів на продовження посвідки (після 1 року). він вирішив залишити Украіну і повернутись на туристичній візі на 90 днів. Ми вже виписали його з місця проживання. У нього є зараз 7 днів щоб виїхати. Коли йому потрібно повернути посвідку в ОВІР - до виїзду чи вже коли повернеться. На кордоні завжди просять показати посвідку...
Justicon
Доброго дня! У іноземця є 7 днів, щоб виїхати з території України після повернення посвідки в орган видачі, тому спочатку чоловік має повернути посвідку в ДМС, де її видали, з супроводжуючим листом про повернення, а потім виїхати з України протягом 7 днів. Збережіть копію листа про повернення з відміткою ДМС, вона знадобиться при оформленні нової посвідки.
Дар'я
Доброго дня!підкажіть, будь ласка,як порібно діяти,якщо мій чоловік з тимчасовою посвідкою(підстава -шлюб),термін дії якої вже закінчився,не має змоги ппиїхати і Україну ще десь роки два а то й більше..чи може він мені переслати посвідку,щоб я повернула її в органи ДМС?
Justicon
Доброго дня! Так, він має переслати Вам посвідку і підписане клопотання про повернення посвідки в орган видачі у зв'язку з закінченням строку її дії. Якщо посвідку видавали в ДМС Києва чи Київської області, то наші юристи зможуть її здати без Вашої присутності, якщо у регіонах - то можемо підготувати для Вас клопотання, яке необхідно подати в ДМС разом з посвідкою.
Avatar

Лучко Оксана

спеціаліст по роботі з клієнтами

+38 (093) 215 14 98