Stop War

Cancellation of a residence permit in Ukraine

Return and cancellation of a temporary or permanent residence permit to the issuing authority

 • Free consultation
 • Submission of documents without your pysical presence
 • Cancellation of the registration, even if the permit has expired
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Briefly on residence permit cancellation

1) If the residence permit has expired, it must be returned to the corresponding department of the Migration Service.

2) It is necessary to cancel the residence permit in the case when the grounds on which it was issued have ceased, or the foreigner no longer needs to reside in Ukraine.

3) The foreigner personally or the host party, which provided the grounds for issuing the residence permit, can apply for the cancellation of the residence permit.

We are able to de-register both through the administrative service centre and the request of the Migration Service.

Contact us - consultation is free!

The cost of a residence permit cancellation

Return (cancellation) of a residence permit
 • Consultation
 • Preparation of an application/solicitation for the cancellation of a residence permit to the issuing authority
 • Obtaining a confirmation document for the return/cancellation of the residence permit
 • 1500 uah
 • De-registration (obtaining an extract)
 • from 2000 uah
 • Notarization of a power of attorney for employees of our company (if necessary)
 • 550 uah

Detailed on a residence permit cancellation

Why is it necessary to return/cancel the permit?

The legislation of Ukraine stipulates that if there are no grounds for extending the validity period of a residence permit for temporary residence or an untimely application for the exchange of a permit, a foreigner must de-registrate the place of residence and leave Ukraine within seven days. At the same time, it is necessary to return the residence permitto the issuing authority.

If the permit is still valid, but the grounds on which it was issued have disappeared, or the foreigner has decided not to live in Ukraine any more, then the permit must be cancelled. Before submitting a request for cancellation, it is necessary to cancel the declaration/registration of the place of residence, and then return the residence permit to the issuing authority.

In what cases should a temporary residence permit in Ukraine be returned to the issuing authority?

A temporary residence permit must be returned to the department of the Migration Service that issued it in the following cases:

 • the validity period of the temporary residence permit has expired;
 • the grounds for issuing a temporary residence permit have disappeared (dissolution of marriage, termination of employment with the employer before the expiration of the employment permit, etc.);
 • on the own initiative of the holder of the permit.

Is it possible to cancel a permanent residence permit?

It is possible to cancel a permanent residence permit. The procedure is similar to the cancellation of a temporary permit described above. At the same time, in addition to the passport, the immigration permit is also cancelled.

The order of a residence permit cancellation in the issuing authority

 1. De-registration from the place of residence to 3 w.d.
  • preparation of applications, instructions
  • applying to the Сenter of administrative services with a corresponding application
  • receiving a certificate confirming cancellation of registration
 2. Submission of documents to the Migration Service 1 w.d.
  • return of the residence permit and/or filing an application for cancellation or invalidation of the residence permit
 3. Obtaining a decision on the cancellation of the permit 5-10 w.d.

List of documents required for a residence permit cancellation

1. Application or solicitation
Original , signed by the host party
2. Residence permit and certificate of registration
Original
3. Power of attorney for our employees
Original

FAQ

How to cancel the residence permit and registration if the foreigner is already abroad?
If the residence permit is still valid, the foreigner can issue a power of attorney for our employees and send it to us along with the residence permit, and we will carry out all the necessary procedures for cancelling the documents. If the residence permit has ended or there is no possibility to send the permit to Ukraine, then we will prepare the application in such a way that the Migration Service will cancel the certificate and cancel the registration without the original document. In this case, the residence permit itself can be handed over during the next visit to Ukraine when passing through border control or at the State Migration Service.

Questions and comments

Віта
Підкажіть будь ласка, якщо в повнолітнього чоловіка є оформлена посвідка на постійне проживання в Україні (громадянство рос.) і в січні 2022 р прийшов лист про отримання українського громадянства, але при цьому потрібно відмовитись від громадянства рос на її території і привезти про це відповідний документ, через воєнні дії в нас консульства немає а їхати на територію росії де повнолітнього чоловіка можуть забрати на війну з їх боку або затримати за проукраїнську позицію є небезпечно, відповідно виходить що особа не відмовилась від громадянства рос. Запит на Українське громадянство просто анулюють? При цьому посвідка на постійне проживання задишається чи її мають право анулювати і забрати?
Justicon
Доброго дня. Посвідка на постійне проживання була анульована, коли було прийнято рішення про оформлення громадянство. Існує законопроєкт щодо подібних до вашої ситуацій, але він ще на стадії обговорень, невідомо чи його проголосують, можете ознайомитись тут:https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41924 Поки чоловік, про якого ви пишете, може розглянути варіант звертатись до суду та доказувати, що не має можливості виконати зобов'язання про вихід з колишнього громадянства.
Оксана
Ми з моїм чоловіком розлучились, його посвідка на тимчасове проживання закінчився термін дії. Він зараз не в Україні, що він може зробити і чи скасують йому посвідку, чи продовжують у зв'язку з воєнними діями?
Justicon
Доброго дня. Якщо посвідка закінчилась під час дії воєнного стану, вона підлягатиме обов'язковому обміну протягом 30 днів після завершення воєнного стану. До цього часу така посвідка дає право на в'їзд та проживання в Україні. Варто зазначити, що ця норма не стосується громадян росії. Проте, якщо ви розлучились і про це буде повідомлено ДМС вами особисто чи РАЦСом, чи будь-яким іншим чином про це стане відомо Міграційній службі, посвідку обов'язково скасують, адже втрачено підстави для тимчасового проживання в Україні.
Кира
Добрый день я гражданка другой страны с пропиской в Украине и временным разрешением на проживание на Украине. В связи с войной уехала домой в мою страну. Не выписавшись и не сдав мою посвидку в ДМС. Моя посвидка временного разрешения на проживание не действительна уже 2 месяца. (истёк срок действия в июне). Какое наказание предусмотрено законом за то, что я не выписалась вовремя и не сдала вовремя в ДМС посвидку временного разрешения на пребывание? Что меня ждёт? штрафы или тюрьма? Теперь я как гражданка ЕС могу въехать в Украину на срок до 3х месяцев как турист ? Или меня остановят на Украинской границе и потребуют посвидку? Спасибо за помощь,
Justicon
Здравствуйте. Санкций за то, что вы не сдали вид нет. По приезду в Украину вы сможете написать заявление и сдать вид в ГМС, которая вам его оформила. Также в заявлении вы можете ходатайствовать о снятии вас с регистрации. Если нужна будет помощь в этом процессе - обращайтесь, сможем составить для вам все заявление и сдадим вид в ГМС за вас. Также у вас могут изъять вид на границе, но мы бы не рекомендовали им отдавать, т.к. потом сняться с регистрации будет сложнее. Если все же вид у вас изымут, обязательно просите подтверждающий документ.
Катерина
Доброго дня. Мій чоловік не встиг вчасно подати документи на продовження посвідки. І планує виїхати до закінчення сроку її дії повернутись знову в Україну по візі Д і зробити нову посвідку. Чи може він повернути посвідку через місяць коли повернеться в Україну. І чи може одразу подати на тимчасову і постійну посвідку?
Justicon
Доброго дня! З радістю Вам допоможемо в оформленні нової посвідки та поверненні старої посвідки в орган видачі. Посвідку, що завершує свій строк дії необхідно здати до моменту виїзду за кордон, попередньо знявшись із реєстрації місця проживання. Щодо імміграції, то можна подати на імміграцію відразу, а потім продовжувати строк перебування в Україні до часу отримання постійної посвідки, на підставі того що подано документи на імміграцію і йде розгляд справи. Проте, при продовженні строку перебування, буде обмеження щодо виїзду з України. Або можливо спочатку оформити тимчасову посвідку, потім зареєструвати місце проживання. Після цього подати документи на оформлення постійної посвідки.
Олена
Доброго дня, мій чоловік з тимчасовою посвідкою не встиг подати документів на продовження посвідки (після 1 року). він вирішив залишити Украіну і повернутись на туристичній візі на 90 днів. Ми вже виписали його з місця проживання. У нього є зараз 7 днів щоб виїхати. Коли йому потрібно повернути посвідку в ОВІР - до виїзду чи вже коли повернеться. На кордоні завжди просять показати посвідку...
Justicon
Доброго дня! У іноземця є 7 днів, щоб виїхати з території України після повернення посвідки в орган видачі, тому спочатку чоловік має повернути посвідку в ДМС, де її видали, з супроводжуючим листом про повернення, а потім виїхати з України протягом 7 днів. Збережіть копію листа про повернення з відміткою ДМС, вона знадобиться при оформленні нової посвідки.
Дар'я
Доброго дня!підкажіть, будь ласка,як порібно діяти,якщо мій чоловік з тимчасовою посвідкою(підстава -шлюб),термін дії якої вже закінчився,не має змоги ппиїхати і Україну ще десь роки два а то й більше..чи може він мені переслати посвідку,щоб я повернула її в органи ДМС?
Justicon
Доброго дня! Так, він має переслати Вам посвідку і підписане клопотання про повернення посвідки в орган видачі у зв'язку з закінченням строку її дії. Якщо посвідку видавали в ДМС Києва чи Київської області, то наші юристи зможуть її здати без Вашої присутності, якщо у регіонах - то можемо підготувати для Вас клопотання, яке необхідно подати в ДМС разом з посвідкою.
Avatar

Luchko Oksana

account manager

+38 (093) 215 14 98