Оформлення постійної посвідки з нами це:
1) Посвідка на постійне проживання в Україні – документ, що надає право безстроково проживати на території України та підтверджує максимальний перелік прав, який може бути надано нерезиденту.
2) Постійна посвідка на проживання в Україні дає такі права:
3) Підставою для отримання посвідки є дозвіл на імміграцію, який надає Державна міграційна служба. Право на отримання дозволу на імміграцію надається для певних категорій іноземців, вичерпний перелік яких можна знайти нижче, у детальному описі послуги.
4) Дія постійної посвідки на проживання в формі книжечки безстрокова і необхідності переоформляти її через деякий час немає, а в разі отримання посвідки на проживання з 1 червня 2018 року в фомі ID карти, встановлюється термін дії посвідки - 10 років.
5) Термін оформлення посвідки на постійне проживання іноземця в Україні залежить від підстав заявника, але максимальний термін, протягом якого міграційна служба повинна прийняти рішення - один рік.
Наша компанія допоможе отримати посвідку на постійне проживання в Україні швидко та без зайвого клопоту. Звертайтесь, консультації безкоштовні!
Посвідка на постійне проживання – документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні.
У Законі України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що право на отримання посвідки на постійне проживання в Україні мають:
Категорія іноземців |
Підстави для видачі посвідки |
1. Іноземці, які іммігрували в Україну на постійне проживання |
Дозвіл на імміграцію в Україну |
2. Іноземці, які постійно проживали на території України до прийняття рішення про припинення громадянства України і після прийняття такого рішення залишилися постійно проживати на її території |
Припинення громадянства України, рішення про яке приймається указом Президента України |
Отже, отримати право на постійне проживання в Україні, та відповідно, посвідку на постійне проживання можуть або колишні громадяни України, які припинили громадянство, але залишились постійно проживати в Україні, або іноземці, які отримали дозвіл на імміграцію.
Хто конкретно може отримати |
Пояснення |
Чоловік чи дружина, діти та батьки громадян України |
|
Чоловік чи дружина, неповнолітні діти та батьки іммігранта |
|
Брат, сестра, дід, баба, онук, онука громадян України |
|
Особи, що мають територіальне походження з України |
|
Особи, які раніше перебували в громадянстві України |
|
Закордонні українці, їх чоловік чи дружина, їх діти |
|
Інвестори в економіку України |
|
Особи, що постраждали від торгівлі людьми |
|
Іноземці, які прослужили у Збройних Силах України |
|
Опікуни громадян України, або ті хто перебуває під опікою громадян України |
|
Висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України |
|
Діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України |
|
Особам, імміграція яких становить державний інтерес для України |
|
Особам без громадянства |
|
подача документів до Міграційної служби
(дозволяється тільки особиста подача заявником)подача документів до Міграційної служби
(дозволяється тільки особиста подача заявником)Після отримання посвідки на постійне проживання, потрібно протягом 30 днів зареєструвати своє місце проживання. У разі, якщо реєстрація вже була оформлена по тимчасовій посвідці на проживання - потрібно оновити довідку про реєстрацію.
Дозвіл на імміграцію – це рішення Міграційної служби України, яким іноземцю надається право на імміграцію, тобто на прибуття в Україну у встановленому законом порядку на постійне проживання.
Право на отримання дозволу на імміграцію надається для чітко визначених категорій іммігрантів. Іноземці, які мають право на отримання дозволу на імміграцію розподіляються на дві групи: ті що отримують дозвіл у межах квоти імміграції або ті що отримують таке право поза квотою.
Дозвіл на імміграцію надається в межах квоти імміграції наступним категоріям іммігрантів:
Дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції надається:
1. ДМС – щодо наступних категорій іммігрантів:
2. територіальні органи ДМС - щодо наступних категорій іммігрантів:
У разі необхідності територіальні органи можуть приймати рішення, стосовно іммігрантів, прийняття рішень щодо яких належить до компетенції територіальних підрозділів;
3. територіальні підрозділи ДМС – щодо наступних категорій іммігрантів:
1. Територіальні підрозділи за місцем проживання приймають від іноземця особисто документи для отримання дозволу на імміграцію та:
a) формують справи, перевіряють підстави, законність перебування в Україні, справжність поданих документів та відповідність, їх оформлення вимогам законодавства, у разі потреби погоджують це питання з органами місцевого самоврядування, у межах своєї компетенції з'ясовують питання щодо наявності чи відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на імміграцію;
b) здійснюють провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію (по категоріях іммігрантів, що належать до компетенції територіальних підрозділів);
c) у місячний термін надсилають інформацію про результати розгляду та матеріали справи до територіальних органів (по категоріям іммігрантів, що належать до компетенції ДМС чи територіальних органів).
2. Територіальні органи і підрозділи після отримання документів:
a) перевіряють у місячний термін правильність їх оформлення, з'ясовують у межах своєї компетенції питання щодо наявності чи відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на імміграцію, надсилають відповідні запити до МВС, органів Національної поліції, регіональних органів СБУ, Укрбюро Інтерполу та Держприкордонслужби;
b) аналізують у місячний термін отриману від зазначених вище органів інформацію та на підставі матеріалів справи приймають рішення про надання дозволу на імміграцію чи про відмову у наданні такого дозволу (по категоріях іммігрантів, що належать до компетенції територіальних органів);
c) у місячний термін надсилають інформацію про результати розгляду та матеріали справи до ДМС (по категоріях іммігрантів, що належать до компетенції ДМС).
3. ДМС після отримання документів:
a) перевіряє у місячний термін правильність оформлення документів, вивчає відповідність наведених підстав, з'ясовує питання щодо наявності чи відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на імміграцію, у разі потреби, надсилає запит до МВС, органів Національної поліції, СБУ та Укрбюро Інтерполу. Запит до Держприкордонслужби надсилається тільки стосовно тих осіб, клопотання яких надійшли через МЗС.
b) аналізує у місячний термін отриману від вищезазначених органів інформацію та на підставі матеріалів справи приймає рішення про надання дозволу на імміграцію чи про відмову у наданні такого дозволу.
Дозвіл на імміграцію не надається:
Дозвіл на імміграцію може бути скасовано, якщо:
Повторно подати заяву про надання дозволу на імміграцію можна не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на імміграцію чи його скасування.
Після отримання дозволу на імміграцію потрібно отримати посвідку на постійне проживання, яка і є документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні.
Іноземцям, які перебувають на законних підставах в Україні не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення легального терміну перебування потрібно звернутися в підрозділ ГМС за місцем проживання для оформлення посвідки.
Іноземцям, які постійно проживають за межами України для отримання посвідки потрібно протягом дії дозволу (один рік з моменту видачі) отримати довгострокову візу (за винятком країн, для громадян яких немає необхідності оформляти візу типу Д) і не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення легального терміну перебування звернутися в ГМС за місцем проживання для оформлення посвідки.
За результатами розгляду заяви, протягом п'ятнадцяти днів, Головою ДМС чи його заступником, або начальником територіального органу або підрозділу ДМС чи його заступником приймається рішення про видачу або відмову у видачі посвідки.
Посвідка на постійне проживання видається особисто заявникові під розписку після пред’явлення ним паспортного документа. Під час видачі посвідки заявник проставляє у ній свій підпис, після цього сторінка даних ламінується. На останній вільній сторінці паспортного документа, або у вкладному талоні до паспортного документа проставляється відмітка про отримання посвідки, яка засвідчується печаткою.
Іммігранти, які отримали посвідки, протягом 30 календарних днів повинні зареєструвати місце свого постійного проживання, а у разі зміни місця проживання перереєструвати його в порядку, встановленому Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.
Згідно з новими правилами постійна посвідка на проживання оформляється іноземцям та особам без громадянства незалежно від віку.
Термін дії посвідки на постійне проживання, згідно з оновленим законодавством, - 10 років.
Обмін посвідки здійснюється у разі:
Подати документи на обмін посвідки на постійне проживання іноземець повинен не пізніше ніж через місяць після виникнення відповідних підстав, і не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення терміну дії в разі, якщо обмін проводитися в зв'язку із закінченням строку дії. Посвідка, обмін якої не проведено у встановлені терміни, визнається недійсною.
Медичні довідки про те, що особа не є хворою на:
За винятком:
Подають особи, які постійно проживають за межами України за винятком:
оригінал паспорта після пред’явлення повертається
в залежності від держави громадянства, має бути наявна віза типу Д, або штампи з перетинами кордну України за останні 180 днів
Ні, не потрібно, посвідка на постійне проживання підтверджує право постійно проживати на території України і до громадянства не має жодного відношення.
Отримати закордонний паспорт в Україні можуть тільки громадяни України, іноземці з постійною посвідкою не є громадянами України, отже, й отримати паспорт громадянина України для виїзду за кодон не мають права.
Іноземець, який отримав посвідку на постійне проживання в Україні, не набуває право на безвізовий перетин кордону з країнами ЄС, таке право мають тільки громадяни України.
Розірвання шлюбу не є підставою для анулювання дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні, які отримані за період перебування у шлюбі з громадянином України.
За наявності посвідки на постійне проживання в Україні немає необхідності оформлювати дозвіл на працевлаштування іноземців.
Для оформлення посвідки на постійне проживання в Україні не обов’язково надавати довідку про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, проте, в разі його наявності, є можливість внести інформацію про відповідний ідентифікаційний номер до бланку посвідки.
Питання та коментарі