goup

Публікації

Як отримати дозвіл на працевлаштування та оформити на роботу іноземця в Україні?

Український бізнес, що планує залучити до роботи іноземців, у процесі найму часто зіштовхується з низкою проблем, що в пов'язані як з нюансами оформлення дозвільних документів, так і з процедурою прийняття на роботу нерезидента.

У цій статті ми розповімо як оформити іноземця на роботу в Україні, які документи необхідно підготувати, та що робити після отримання дозволу. 

Згідно з українським законодавством, щоб легально використовувати працю іноземців та осіб без громадянства, роботодавцю необхідно спершу отримати дозвіл на застосування праці у Центрі зайнятості. 

Яким має бути перший крок для працевлаштування іноземця?

Для початку необхідно визначатись з посадою, яку буде обіймати іноземець та розміром майбутньої заробітної плати. Офіційну назву посади необхідно обирати відповідно до класифікатора професій.Також назви посад можна утворювати за допомогою термінів та слів, що уточнюють місце чи специфіку роботи. Приміром, з базового "менеджер" можна утворити "менеджер з комерційної діяльності". 

Крім цього, потрібно вирішити, на який строк отримувати дозвіл на роботу. Наразі максимальний строк, на який можна оформити дозвіл іноземному найманому працівнику - 2 роки.
Від строку дії дозволу залежить розмір плати, яку необхідно буде внести за оформлення дозволу:

Паралельно необхідно запросити в іноземця наступні документи:

Після цього можна розпочинати етап підготовки документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Які документи необхідно підготувати для оформлення?

Крім заяви про оформлення дозволу та довіреності на уповноважену для подачі документів особу, необхідно підготувати:

Куди подавати документи?

Документи можна подати до будь-якого Центру зайнятості незалежно від місця реєстрації роботодавця. Також, приміром, у Києві, документи можна подати через Центр надання адміністративних послуг. 

Документи подано, що далі?

Якщо з документами все гаразд та у Центру зайнятості немає зауважень, дозвіл на застосування праці буде видано протягом 7 робочих днів з дати подачі документів. 

У разі ж, якщо подані документи оформлені з помилками, Центр зайнятості зупинить розгляд заяви для усунення помилок на 7 робочих днів, а після подачі виправлень, відновить розгляд заяви.

Водночас необхідно зайнятись оформленням картки платника податків для іноземця, щоб надалі мати змогу прийняти його на роботу та відкрити банківський рахунок для виплати заробітної плати.

Для цього від іноземця необхідно отримати довіреність. Якщо він/вона на момент оформлення документів не знаходиться в Україні, довіреність можна оформити у нотаріуса за кордоном та передати її до України. Або ж, щоб уникнути витрат з легалізації та перекладу документа на українську мову, можна зачекати приїзду іноземця до України та оформити довіреність в українського нотаріуса.

Що робити після отримання дозволу?

Протягом 90 днів з дати видачі дозволу, з іноземцем необхідно укласти трудовий договір (контракт) та протягом 10 днів з дня його підписання, надати засвідчену роботодавцем копію трудового договору (контракту) до Центру зайнятість, який видав дозвіл. 
Врахуйте, що на момент прийняття на роботу, в іноземця вже має бути оформлена картка платника податків. 

Чи є категорії іноземців, яким непотрібно оформлювати дозвіл?

Так, такі іноземці є. В першу чергу — це особи, які мають дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання в Україні. Крім цієї категорії осіб, працевлаштовувати без дозволу можна біженців, осіб, що потребують додаткового захисту та осіб без громадянства, які отримали зазначені статуси в Україні. З детальним переліком можна ознайомитись за посиланням

Що робити, коли спливає термін дії дозволу на застосування праці?

Дозвіл на роботу іноземця можна продовжувати необмежену кількість разів. Для його продовження також необхідно подати відповідну заяву до будь-якого Центру зайнятості та сплатити платіж у розмірі на 1 прожитковий мінімум менше, ніж за видачу на відповідний строк. Тобто розмір плати за продовження дозволу складає:

Зверніть увагу, що подати документи на продовження дозволу на працевлаштування можливо не раніше ніж за 50 та не пізніше ніж за 20 днів до закінчення строку дії дозволу.

Виникли запитання або потрібна допомога в оформленні дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Звертайтесь — наші юристи допоможуть підготувати документи та отримати дозвіл.

+380 (98) 1000-176Contacts