goup

Новини права

Уряд продовжив строк дії посвідок на тимчасове та постійне проживання на час воєнного стану

Кабінет Міністрів України 21.10.2022 року прийняв Постанову № 1202, якою розв'язав проблему використання посвідок на проживання, строк дії яких закінчився у період дії воєнного стану.

Згідно з рішенням Уряду:

● власники посвідок на тимчасове або постійне проживання, строк дії яких закінчився після 24.02.2022 року, та які знаходяться на території України, - є такими, хто законно перебуває в Україні на період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його закінчення*;

● власники посвідок на тимчасове або постійне проживання, строк дії яких закінчився після 24.02.2022 року, та які знаходяться за кордоном, - мають право на в’їзд та законне перебування на території України на період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його закінчення*.

Проте, такі посвідки обов’язково потрібно буде продовжити (тобто, обміняти на нові) протягом 30 днів з дня закінчення воєнного стану. Звісно ж, це можливо буде зробити лише за умови, що в іноземця збереглися підстави для оформлення обміну посвідки. Приміром: шлюб не розірвано, дозвіл на працевлаштування продовжено та він діє на момент звернення за обміном посвідки, студент досі навчається у ВНЗ тощо.

*вищезгадані норми не стосуються громадян російської федерації.

+380 (98) 1000-176Contacts