Підтримати ЗСУ

Ліцензія на металобрухт кольорових і чорних металів

Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Вам необхідно оформити ліцензію на збір, заготівлю і переробку лому чорного або кольорового металів?!

У Вас виникли труднощі в підготовці необхідних документів, відомостей, акту обстеження, і іншого?!

Ви не знаєте з чого починати і куди звертатися?!

Оформлення ліцензії із збору, заготівлі і переробки чорного і/або кольорового металобрухту краще довірити досвідченим фахівцям нашої компанії!

Оформивши ліцензію на металобрухт, Ви отримуєте наступні переваги:

 • Здійснення діяльності із збору, заготівлі і переробки кольорового і або чорного металобрухту
 • Можливість здійснювати свій бізнес чесно і легально
Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг

Вартість послуг

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань оформлення ліцензії на металобрухт.
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії

5 причин замовити у нас

Замовте у нас, тому що:

 • Наша компанія надає послуги в цій сфері із 2008 року
 • Наші юристи вивчили "від і до" практичну сторону питання
 • У оформленні ліцензії із збору, заготівлі і переробки лому чорних і кольорових металів не останню роль грає практика спілкування із співробітниками Міністерства, і вона у нас є.
 • Ми гарантуємо результат, а якщо він не досягнутий - не вимагаємо оплати наших послуг, про що прямо вказуємо в договорі
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • І, нарешті, найкраща характеристика нашої роботи - це наші клієнти

Звертайтеся, і ми гарантовано досягнемо бажаного вами результату!

Детально про послугу

Відповідно до статті 4 Закону України «Про металобрухт» операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. А діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою лому чорних і кольорових металів і його металургійною переробкою, здійснюється на підставі ліцензії, яка видається в порядку, встановленому законодавством.

Обов'язковою умовою для отримання ліцензії є акт обстеження місцевими державними адміністраціями спеціалізованих металургійних переробних підприємств на їх відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт», акт складається протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня подання заяви.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31 жовтня 2011 р. № 183 затверджені Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів, які встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні і інші вимоги для здійснення цього виду діяльності.

Основні вимоги:

 1. у кожного підприємства, що здійснює діяльність із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і / або чорних металів, має бути на праві власності або оренди (суборенда не допускається) ним відокремлена і відповідним чином облаштована земельна ділянка (виробнича площа)
 2. територія, на якій здійснюватиметься господарська діяльність спеціалізованого підприємства, металургійного переробного підприємства з відповідною спеціалізацією і їх пунктів по прийому лому кольорових металів і сплавів з їх змістом, має бути неменше 500 кв.м., а територія, на якій виконуватиметься господарська діяльність з ломом чорних металів і сплавів з їх змістом, - не менше як 1000 кв.м. Ці території повинні мати в місцях безпосереднього зберігання і переробки металобрухту тверде або бетонне покриття що захищає від проникнення в грунт шкідливих речовин
 3. підприємства повинні мати у власності або орендувати спеціальне устаткування для заготівлі і переробки металобрухту. Усе устаткування має бути перевіреним

Здійснення діяльності без ліцензії передбачає адміністративну відповідальність

Примітка

Ліцензуванню не підлягає діяльність фізичних осіб, пов'язана із збором і реалізацією побутового лому чорних і кольорових металів, а також діяльність фізичних осіб - суб'єктів господарювання і юридичних осіб, пов'язана із збором і реалізацією промислового лому чорних і кольорових металів, що утворився в результаті їх діяльності.

Порядок оформлення ліцензії на діяльність, пов'язану із заготівлею, переробкою лому чорних і кольорових металів

 1. Підготовка від 4 р.д.
  • консультації відносно процедури оформлення ліцензії;
  • комплектація пакета документів
 2. Подання документів в орган ліцензування від 22 р.д.
  • подання документів в органи ліцензування
  • моніторинг процесу з питання оформлення ліцензії
  • представлення інтересів клієнта в Міністерстві промисловій політиці
 3. Отримання ліцензії на металобрухт від 14 р.д.
  отримання бланка ліцензії

Перелік документів, необхідних для оформлення ліцензії на діяльність, пов'язану із заготівлею, переробкою лому чорних і кольорових металів

1. Заява на видачу ліцензії
Оригінал
2. Виписка з ЄДР
Оригінал
3. Акт обстеження кожного вказаного в заяві спеціалізованого підприємства або спеціалізованого металургійного переробного підприємства або його приймального пункту на відповідність вимогам Закону України "Про металобрухт"
Оригінал
4. Довідка про відповідність суб'єкта господарській діяльності вимогам, які відносяться до спеціалізованого металургійного переробного підприємства, за встановленою Держпромполітики і погодженою з Держпідприємництвом формою (у разі здійснення металургійної переробки металобрухту);
Оригінал
(у разі здійснення металургійної переробки металобрухту);
5. Документи, що підтверджують право користування приміщенням
Оригінал, засвідчений підписом заявника (якщо заявник – фізична особа) або оригінал, завірений підписом директора й печаткою компанії (якщо заявник – юридична особа)
Договір оренди майданчика (суборенда не допускається) або документ про право власності.
6. Дозволи територіального управління Держнаглядохоронпраці на початок роботи кожного спеціалізованого підприємства або спеціалізованого металургійного переробного підприємства або його приймального пункту за вказаних в заяві адресами
Копія, засвідчена нотаріально
7. Документ, що підтверджує наявність устаткування на балансі або в оренді
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на здійснення господарської діяльності, пов'язаної із заготівлею, переробкою лому чорних і кольорових металів

Законодавство

 • Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».
 • Закон України «Про металобрухт»
 • Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31 жовтня 2011 р. № 183 «Про затвердження Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів»

Питання та коментарі

Маргарита
Добрый день. Машиностроительное предприятие хочет заниматься литьем из черного металла. С чего надо начинать и нужна ли лицензия? тел. 095 395 25 75
Justicon
Добрый день! Деятельность в сфере операций с металлом и металлоломом с 2015 года не подлежит лицензированию. Однако, если Вы при выполнении работ эксплуатируете машины, механизмы, оборудование повышенной опасности (например, плавильная печь или подобное оборудование металлургической промышленности), то предприятию необходимо оформить соответствующее разрешение в Теруправлении Гоструда.
Оля
Добрий день, вчора др чолрвіка з ухвалою суду прийшли слідчі і вилучили 3 тонни металобрухту, в ухвалі йшлося про те, що він порушив ч.1 ст.213 кк, тобто що приймав метал без спец дозволів, а на скільки я зрозуміла ліцензії тепер не потрібно! Прошу дати роз'яснення. Наперед дякую!
Justicon
Доброго дня! Ліцензія на металобрухт не передбачена чинним законодавством. Проте, це не скасовує вимоги ЗУ "Про металобрухт" та інших нормативно-правових актів, що встановлюють вимоги до матеріально-технічної бази. Для надання більш детальної відповіді потрібно дивитись ухвалу.
Володимир
Доброго дня! До якого органу місцевої адміністрації необхідно звертатися щодо оформлення акту обстеження (перевірки) підприємства (пункту прийому) на відповідність вимогам Закону "Про металобрухт". Місцеві адміністрації не володіють інформацією щодо оформлення подібних актів обстеження. Що має бути зазначено (яка інформація обстеження) в такому акті?
Justicon
Доброго дня. Таку послугу надає департамент економічного розвитку відповідної місцевої державної адміністрації. Чому місцева адміністрація не володіє інформацією щодо цього питання, ми, на жаль, не можемо пояснити. В акт обстеження вноситься інформація щодо матеріально-технічної бази підприємства.
Руслан
А какой КВЭД нужен для этой деятельности ? И (фоп) 3 группы хватит или юридическое лицо регистрировать нужно?
Justicon
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» № 222-VIII 02.03.2015 в редакції від 10.06.2107 р. діяльність щодо заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів не включена до переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Наказом № 441 від 16.03.2016 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України припинило чинність ліцензійних умов провадження господарської діяльності із заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів". Однак звертаємо увагу суб’єктів господарювання що відповідно до ЗУ «Про металобрухт» від 05.05.1999 № 619-XIV, для здійснення підприємницької діяльності пов’язаної з заготівлею, переробкою, металобрухту кольорових і чорних металів вказані суб’єкти зобов’язанні дотримуватись певних вимог. Таких як: територія, на якій здійснюватиметься господарська діяльність по прийому лому кольорових металів і сплавів з їх змістом, має бути не менше 500 кв.м., а територія, на якій виконуватиметься господарська діяльність з ломом чорних металів і сплавів з їх змістом, - не менше як 1000 кв. м. на обладнання та устаткування, які використовуються при заготівлі, переробці, металобрухту кольорових і чорних металів відповідно до постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011 р повинні бути оформлені дозволи Держпраці на виконання небезпечних робіт. персонал який приймає участь в заготівлі, переробці, металобрухту кольорових і чорних металів повинен пройти спеціальне навчання з техніки безпеки та охорони праці. Статтею 4 Закону N 619 встановлено, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред'явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов'язково оформляється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом. Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, забороняється. Збирання, заготівля, переробка, реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняється.
Владимир
Какой еще Акт проверки?Зачем вводить в заблуждение металлоломщиков?
Justicon
Здравствуйте, Владимир, обращаем Ваше внимание что в соответствии со ст. 7 ЗУ «О лицензировании видов хозяйственной деятельности» № 222-VIII 02.03.2015 в редакции от 10.06.2017 г.. Деятельность по заготовке, переработке, металлургической переработке металлолома цветных и черных металлов не включена в перечень видов хозяйственной деятельности, подлежащих лицензированию. Приказом № 441 от 16.03.2016 Министерство экономического развития и торговли Украины прекратило действие лицензионных условий осуществления хозяйственной деятельности по заготовке, переработке, металлургической переработке металлолома цветных и черных металлов. Однако обращаем внимание субъектов хозяйствования что согласно ЗУ «О металлоломе» от 05.05.1999 № 619-XIV, для осуществления предпринимательской деятельности, связанной с заготовкой, переработкой, металлолома цветных и черных металлов указаны субъекты обязательстве соблюдать определенные требований. Таких как: 1. территория, на которой будет осуществляться хозяйственная деятельность по приему лома цветных металлов и сплавов с их содержанием, должно быть не менее 500 кв.м., а территория, на которой будет выполняться хозяйственная деятельность с ломом черных металлов и сплавов с их содержанием - не менее 1000 кв. м. 2. на оборудования, которые используются при заготовке, переработке, металлолома цветных и черных металлов в соответствии с постановлением КМУ № 1107 от 26.10.2011 г. должны быть оформлены разрешения Гоструда на выполнение опасных работ 3. персонал который принимает участие в заготовке, переработке, металлолома цветных и черных металлов должен пройти специальное обучение по технике безопасности и охране труда.
игорь
Зачем лицензия если деятельность не лицынзируется
Justicon
Здравствуйте, Игорь, это архивная страница, такая лицензия действительно не нужна, необходимо только получить акт проверки предприятия, а также, при наличии у Вас оборудования повышенной опасности- разрешение на работы повышенной опасности.