Підтримати ЗСУ

Ідентифікація об'єкта підвищеної небезпеки

Порядок проведення ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки

  • Проведення розрахунку порогових мас
  • Розробка ідентифікації об'єкта (ОПН / ПНО)
  • Узгодження в ТУ Держпраці
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Вартість послуг

Вартість розробки та реєстрації ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки ОПН.
  • Розробка ідентифікації ОПН
  • Реєстрація ідентифікації ОПН
  • Консультації щодо розробки і реєстрації ідентифікації ОПН
  • 5 р. д. - від 5 000 грн
  • 10 р. д.- від 2000 грн
  • безкоштовно

Детально про проведення ідентифікації (ОПН/ПНО)

Що таке ідентифікація об'єкта підвищеної небезпеки ОПН.

Відповідно до закону № 2245-ІІІ, під ідентифікацією ОПН слід розуміти процедуру яка визначає ступень потенційної небезпеки об'єкта серед об'єктів підвищеної небезпеки.

Кому необхідно проводити ідентифікацію об'єктів підвищеної небезпеки.

Відповідно до постановив КМУ № 956 ідентифікацію ОНП необхідно проводити всім суб'єктам господарювання, які володіють, користуються об’єктами на яких виробляються, використовуються, переробляються, застосовуються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини.

Також ідентифікацію ОПН/ПНО необхідно проводити і суб’єктам, які мають намір будувати об’єкт, який за своїми ознаками віднесено до потенційно небезпечного.

ВАЖЛИВО:

Об'єкт підвищеної небезпеки – це об'єкт, який об’єднаний певним технологічним циклом за адміністративною та/або територіальною ознакою (виробництво, цех, лабораторія), у якого значення сумарної маси небезпечної речовини (або декількох небезпечних речовин), що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об'єкті, дорівнює або перевищує встановлений норматив порогової маси.

Об'єкт підвищеної небезпеки – це об'єкт, який об’єднаний певним технологічним циклом за адміністративною та/або територіальною ознакою (виробництво, цех, лабораторія), у якого значення сумарної маси небезпечної речовини (або декількох небезпечних речовин), що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об'єкті, дорівнює або перевищує встановлений норматив порогової маси.

Ознайомитись з нормативами порогових мас небезпечних речовин тут

До небезпечних об'єктів не належать наступні об'єкти:

  • об'єкти, на яких розміщенні радіоактивні речовини;
  • об'єкти розвідки, видобутку та розробки корисних копалин, включаючи розвідку та розробку морського дна, наявність небезпечних речовин у яких обумовлена природними явищами, а їх кількість не може контролюватися;
  • транспортні засоби (автомобільні, залізничні, авіаційний, річковий, морський), які транспортують небезпечні речовини за межами підприємства;
  • гідротехнічні споруди;

На роботу вищезазначених об’єктів необхідно оформлювати паспорт потенційно небезпечного об’єкта (Паспорт ПНО). Хто реєструє ідентифікацію об'єктів підвищеної небезпеки?

Результати проведення ідентифікації об'єкта ОПН оформлюються суб’єктом господарювання за формою ОПН-1 і подаються для реєстрації до територіального управління Держпраці за місцем знаходження об'єкта підвищеної небезпеки.

Управління Держпраці розглядає подане повідомлення про проведення ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки і за результатами розгляду приймає одне з двох рішень:

  • рішення про реєстрацію об’єкта підвищеної небезпеки ОПН 1-го або 2-гого класу небезпеки з присвоєнням йому особистого реєстраційного номеру.
  • рішення про відмову в реєстрації об’єкта ОПН в разі не перевищення порогових мас небезпечних речовин.

Перевірити чи внесено об’єкт підвищеної небезпеки до реєстру тут

В разі прийняття рішення про відмову в реєстрації об’єкта ОПН, суб’єкт господарювання зобов’язаний на вказаний об’єкт розробити паспорт потенційно небезпечного об’єкта ПНО і отримати свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об’єкта.

Підстави проведення повторної ідентифікації:

Повторно ідентифікація об'єкта підвищеної небезпеки розробляється і подається в таких випадках як:

  • заміна порядку виробництва, використання, переробки, зберігання або транспортування небезпечних речовин.
  • зміна законодавства, що регулює обіг небезпечних речовин.
  • зведення нових будівель в безпосередній близькості до об'єкту ОПН.
  • купівля\продаж об'єкта ОПН.

Зразок повідомлення про проведення ідентифікації безпеки об'єктів підвищеної небезпеки

Після реєстрації об’єкта ПНО та присвоєння класу небезпеки, суб’єкту господарювання, відповідно до постанови КМУ № 956, необхідно розробити декларацію обєкта підвищеної небезпеки, яка покликана визначити спроможність та готовність до ліквідації потенційно небезпечної ситуації. Розроблена декларація ОПН повинна пройти експертизу декларації ОПН.

Експертиза декларації ОПН проводиться уповноваженою організацією і покликана встановити ступені небезпеки та оцінки рівня ризику, а також готовність суб’єкта господарювання до дій з локалізації та ліквідації наслідків потенційних аварій.

ЮК «Юстікон» пропонує Вам фахово розробити ідентифікацію об'єкта підвищеної небезпеки і провести реєстрацію об'єкта ОПН в найкоротші терміни.

Питання та коментарі

Avatar

Литвин Марина

Юрист

+380634116274