Підтримати ЗСУ

Ліцензія на туроператорську діяльність

Цікавить оформлення ліцензії під ключ? Швидко! Якісно! Максимально стислі терміни!

 • Безкоштовна консультація
 • Повний комплекс послуг
 • Гарантований результат
 • Надаємо банківську гарантію
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Законодавством України передбачено оформлення ліцензії на здійснення діяльності туристичного оператора

Туристичний оператор - юридична особа, зареєстрована у встановленому законодавством України порядку, винятковим видом діяльності якої є забезпечення і організація туристичного продукту, надання і реалізація туристичних послуг, посередницька діяльність за поданням супутніх і характерних послуг, і яка згідно із встановленим порядком оформила ліцензію на туроператорську діяльність.

Оформивши ліцензію на здійснення діяльності туристичного оператора, ви отримуєте наступні переваги:

 • Можливість легально займатися туроператорською діяльністю.
 • Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг.
 • Ліцензія на здійснення діяльності туристичного оператора є безстроковою.

Дія ліцензії поширюється на усю територію України.

Вартість послуг

Вартість оформлення ліцензії на туроператорську діяльність
 • Консультація
 • Підготовка документів
 • Подача документів
 • від 10 р.д. – від 7000 грн

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань оформлення ліцензії на здійснення діяльності туристичного оператора
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування

Додатково пропонуємо

 • реєстрація юридичної особи
 • допомога в оформленні банківської гарантії
 • допомога в оформленні страховки

Детально про послугу

Постановою Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 991 затверджені Ліцензійні умови здійснення туроператорської діяльності.

Туроператорська діяльність є винятковою. Туроператор не має права здійснювати інші види господарської діяльності, окрім тієї, що визначена Законом України «Про туризм» і Ліцензійними умовами.

Процес оформлення ліцензії на здійснення діяльності туристичного оператора є комплексом складних і трудомістких процедур, які вимагають від ліцензіата певних знань і навичок, а головне, часу.

Керівник компанії та/або філії туристичного оператора, іншого відокремленого підрозділу туроператора, зобов'язаний мати вищу освіту і не менше ніж 3-річний досвід роботи у сфері туризму або вищу освіту у сфері туризму.

У штаті туроператора повинно налічуватися не менш як 30 відсотків працівників, які мають стаж роботи у сфері туризму не менше трьох років або вищу освіту у сфері туризму

Туроператори, для компенсації своєї матеріальної відповідальності за втрати, які можуть бути нанесені туристові у разі виникнення обставин, що вказують на їх неплатоспроможність або в результаті визнанні їх банкротами і які об'єднані з необхідністю компенсації вартості на пакет невиконаних послуг, визначених договором, зобов'язані надати доказ фінансового забезпечення своєї відповідальності, гарантію банку або іншої кредитної установи перед туристом згідно із встановленим порядком.

Складність оформлення ліцензії полягає в тому, що суб'єкт ліцензування в обов'язковому порядку для отримання ліцензії повинен надати Державному агентству розвитку туризму правильно оформлений пакет документів, який підтверджує відповідність здобувача ліцензії вимогам законодавства.

- Мінімальний розмір фінансового забезпечення для туристичного оператора становить суму, еквівалентну не менше ніж 20 000 євро. - - - Розмір фінансового забезпечення туроператора, який надає послуги виключно з внутрішнього та в'їзного туризму, має становити суму, еквівалентну не менше, ніж 10 000 євро.

- Ліцензіат зобов’язаний мати власний веб-сайт.

- Ліцензію на туроператорську діяльність може отримати лише юридична особа.

На засіданні ліцензійної комісії Державного агентства розвитку туризму протягом 10 робочих днів розглядаються подані документи на предмет їх відповідності Ліцензійним умовам.

Після прийняття ліцензійною комісією рішення про видачу ліцензії на туроператорську діяльність ліцензіат в обов’язковому порядку повинен сплатити державне мито за видачу ліцензії.

Плата за видачу туроператорської ліцензії вноситься заявником в Держказначейство тільки після публікації наказу про видачу ліцензії на веб-сайті ДАРТ.

Розмір держмита за отримання туроператорської ліцензії становить розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття рішення про видачу ліцензії

Плата за видачу ліцензії справляється за кодом класифікації доходів бюджету 22011800.

Сплата держмита за видачу ліцензії вноситься заявником не пізніше 10 р. д. з дня публікації наказу про видачу ліцензії на веб-сайті ДАРТ.

Несплата держмита в визначений законом строк є підставою для призупинення ліцензії.

Порядок оформлення ліцензії на туроператорську діяльність

 1. Підготовка від 1 р.д.
  • консультації з процедурних питань оформлення туроператорської ліцензії;
  • розробка та формування пакету документів необхідного для отримання туроператорської ліцензії (заповнення заяв, відомостей, опису)
 2. Подання документів від 10 р.д.
  • подання документів на ліцензійну комісію Держтуризму для отримання ліцензії на туроператорську діяльність;
  • моніторинг процедури та строків оформлення туроператорської ліцензії
 3. Отримання ліцензії на діяльність туристичного оператора від 1 р.д.
  • отримання витягу з ліцензійного реєстру

Перелік документів, необхідних для оформлення ліцензії на туроператорську діяльність

1. Заява про видачу ліцензії
Оригінал, засвідчений печаткою підприємства та підписом керівника
2. Документ, що підтверджує фінансове забезпечення цивільної відповідальності перед туристами (банківська гарантія)
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
3. Відомості щодо місць провадження туроператорської діяльності з інформацією щодо доступності приміщення для маломобільних груп населення
Оригінал, засвідчений печаткою підприємства та підписом керівника
4. Договір зі страховою компанією про обов’язкове страхування (медичне та від нещасного випадку) туристів, які здійснюють туристичні подорожі
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
5. Документи, що підтверджують право власності або оренди суб’єктом господарської діяльності службового приміщення (офісу)
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
6. Документи, що підтверджують кваліфікацію та стаж роботи керівника здобувача ліцензії
Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
7. Опис
Оригінал, засвідчений печаткою підприємства та підписом керівника
2 екземпляри
8. Довіреність на представника
Оригінал, засвідчений печаткою підприємства та підписом керівника

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс послуг з оформлення ліцензії на здійснення діяльність туристичного оператора.

Законодавство

 • Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності»
 • Закон України «Про туризм»
 • Постанова Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 року № 991 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності»

Відповіді на популярні питання

В чому полягає різниця між туроператором та турагентом?

Основна відмінність: за складом своєї діяльності туристичний оператор самостійно створює систему послуг для споживача, а туристичний агент виступає посередником у відношенні між туроператором та споживачем (туристом), реалізуючи створений туроператором продукт. Туроператор може провадити також і турагентську діяльність, а турагент – лише турагентську. Туристичний агент може діяти без ліцензіі, а для туроператора наявність ліцензії обов’язкова. Також туроператор як суб’єкт підприємницької діяльності може бути лише юридичною особою, а турагент – як ФОП, так і юридична.

Протягом якого строку діє туроператорська ліцензія?

Ліцензія туроператора є безстроковою.

Чи потрібно отримувати окрему ліцензію на діяльність туроператора для філій юридичної особи.

Туроператорська ліцензія видається на юридичну особу. Якщо у юридичної особи є філіали або інші відокремлені підрозділи, вони зазначаються у відомостях, що додаються до заяви про отримання ліцензії.

Питання та коментарі

Олег Турко
Скажите, есть ли сейчас лимиты по кол-ву сотрудников тур-оператора? Может ли компания состоять из 1 юр лица и быть исполнителем всех услуг? Например, я работаю в сфере туризма 15 лет, вожу туристические группы несколько лет на своем транспорте, как водитель, гид и экскурсовод. Цель тур-операторской деятельности - создание и продажа туристических туров (услуг) внутри Украины и за ее пределами для туристов из Украины и зарубежья. Жду ответа. Спасибо.
Justicon
Здравствуйте, Олег! Оформление лицензии на туроператорскую деятельность предусматривает тот факт, что директор компании должен иметь высшее образование и официальные стаж в сфере туризма 3 года, или же туристическое высшее образование. Поэтому, если документов, подтверждающих такой факт, нету, то для получения лицензии необходимо найти человека, который будет соответствовать требованиям и займет должность директора.
Николай
Добрый вечер! Нахожусь в г. Николаеве и хочу открыть услу
Justicon
Здравствуйте Николай, для получения лицензии на туроператорскую деятельность необходимо иметь документы на помещение, банковскую гарантию, договор со страховой компанией, а также руководитель компании туроператора должен иметь высшее образование и не менее, чем 3 -х летний стаж работы в области туризма, или высшее образование в области туризма.
Avatar

Литвин Марина

Юрист

+380634116274