Підтримати ЗСУ

Асоціація

Реєстрація Асоціації професіонально!

 • Оперативно за 3 робочих днів
 • Надамо юридичну адресу
 • Безкоштовно проконсультуємо
 • Розумна ціна
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Асоціація необхідна як організаційно-правова форма ведення діяльності для об'єднання підприємств у певній галузі для координації їхньої діяльності, захисту інтересів, збільшення впливу на ринку та розширення кола можливостей з метою лобіювання власних інтересів.

Проте процедура реєстрації Асоціації вимагає узгодження документів з Антимонопольним комітетом, а також правильності і скрупульозності при складанні засновницьких документів. Від грамотного складання засновницьких документів залежить діяльність Асоціації в майбутньому.

Наші юристи розроблять засновницькі документи і супроводять реєстрацію Асоціації на всіх етапах.

Вартість послуг

Асоціація
 • Консультація
 • Підготовка пакету документів
 • Реєстрація Асоціації
 • Отримання опису документів
 • Отримання виписки з ЄДР
 • від 3 р.д. - 4500 грн
 • Внесення до реєстру неприбуткових організацій
 • 750 грн
 • Виготовлення печатки
 • 500 грн
 • Юридична адреса
 • 4200 грн
 • Переклад документів
 • договірна (залежить від мови)

Детально про послугу

Асоціація – договірне об'єднання, створене з метою постійної координації діяльності підприємств, що об'єдналися, шляхом централізації однієї або декількох виробничих і управлінських функцій, розвитку спеціалізації, і кооперації виробництва, організації спільних виробництв, на основі об'єднання учасниками фінансових і матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації.

Відповідно до положень Господарського кодексу Асоціація не має права втручатися в господарську діяльність підприємств - учасників асоціації.

За рішенням учасників Асоціація може бути уповноважена представляти їх інтереси у відносинах з органами влади, іншими підприємствами і організаціями.

У статуті Асоціації повинно бути зазначено, що вона є господарською Асоціацією.

Рішення про утворення Асоціації (засновницький договір) і статут повинні узгоджуватися з Антимонопольним комітетом України.

Підприємства-учасники Асоціації зберігають статус юридичної особи. Підприємство-учасник Асоціації має право:

 • добровільно вийти з Асоціації на умовах і в порядку, визначених засновницьким договором або статутом Асоціації
 • бути членом інших Асоціації, якщо законом, засновницьким договором або статутом Асоціації не встановлене інше
 • отримувати від Асоціації в установленому порядку інформацію, пов'язану з інтересами підприємства

Асоціація може мати також інші права, передбачені засновницьким договором або статутом Асоціації відповідно до законодавства України.

В Асоціації створюються наступні органи управління:

 1. Загальні збори учасників Асоціації - затверджує статут Асоціації і вносить зміни в нього - вирішує питання про прийняття в Асоціацію нових учасників і виключення учасників з її складу - призначає виконавчий орган Асоціації відповідно до її статуту або договору - вирішує фінансові і інші питання відповідно до засновницьких документів Асоціації
 2. Виконавчий орган Асоціації (колегіальний або одноосібний) - вирішує питання поточної діяльності, які, відповідно до статуту або договору, віднесені до його компетенції

Асоціації діляться на два види: з веденням господарської діяльності і без ведення діяльності. Для реєстрації Асоціації з веденням господарської діяльності необхідно погоджувати засновницькі документи в Антимонопольному комітеті і отримати від нього дозвіл на реєстрацію. Для реєстрації Асоціації без ведення господарської діяльності необхідно отримати від Антимонопольного комітету лист про згоду на реєстрацію Асоціації без отримання дозволу. В деяких випадках можлива реєстрація Асоціації без ведення господарської діяльності, без яких-небудь додаткових документів з боку Антимонопольного комітету.

Асоціація без ведення господарської діяльності після реєстрації вноситься в реєстр неприбуткових організацій, який веде податкова інспекція за місцезнаходженням.

ВАЖНО

Відповідно до Закону України «Про запобігання і протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом» у разі, якщо засновником компанії виступає юридична особа, необхідно надати інформацію, що підтверджує структуру власності Засновника-юридичної особи, яка дає можливість встановити фізичних осіб-власників юридичної особи Засновника.

Порядок реєстрації асоціації

 1. Підготовка від 1 р.д.
  • консультації
  • формування пакета документів
  • підписання документів у нотаріуса
 2. Подання документів до держорганів від 1 р.д.
  подання документів державному реєстратору
 3. Отримання статутних документів від 3 р.д.
  • отримання опису з ЄДР (виписка, статут)
  • виготовлення печатки
 4. Отримання додаткових документів від 22 р.д.
  внесення в реєстр неприбуткових організацій

Перелік документів, що необхідні для реєстрації асоціації

1. Протокол про створення Асоціації
Оригінал
2. Статут/засновницький договір Асоціації
Оригінал
3. Паспорт і реєстраційний номер керівника
Копія
4. Статутні документи засновника (статут, відомості з ЄДРПОУ)
Копія
5. Рішення власників юридичної особи - засновника про створення Асоціації
Оригінал
6. Витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР) засновника
Оригінал
7. Довіреність (належним чином оформлена і перекладена українською мовою за необхідності)
Оригінал
Якщо інтереси засновника представляє уповноважена особа
8. Паспорт і реєстраційний номер представника
Копія
Якщо інтереси засновника представляє уповноважена особа
9. Дозвіл АМК на погоджені дії або концентрацію
Оригінал
Якщо Асоціація з веденням господарської діяльності

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з реєстрації Асоціації.

Законодавство

 • Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців»
 • Господарський кодекс України
 • Закон України «Про захист економічної конкуренції»
 • Розпорядження Антимонопольного комітету № 511-р від 30.11.2006 року «Про затвердження Типових вимог до створення господарської асоціації загального звільнення від попереднього отримання дозволу органів Антимонопольного комітету України на її створення»

Відповіді на популярні питання

Засновниками (членами) Асоціації можуть бути лише юридичні особи або ж в принципі будь-які господарюючі суб'єкти, у тому числі й фізичні особи підприємці?

Відповідно до п. 2 ст. 120 Господарського кодексу України, асоціація – договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств. У зв'язку з цим членами асоціації можуть бути тільки юридичні особи.

Питання та коментарі

Татьяна
Добрый день, подскажите документ "Извлечение из Единого государственного реестра (ЕГР) учредителя"- это что за документ, как его получить?
Justicon
Татьяна, добрый день. На сайте Министерства Юстиции по адресу: https://usr.minjust.gov.ua/ua/extractedr можно осуществить платный запрос на получение данного извлечения по необходимому субъекту.
Андрій
Чи можуть бути засновниками асоціації фізичні особи або бути співзасновником на ряду з юридичними особами?
Justicon
Добрый день. Если рассматривать Ассоциацию как организационно-правовую, то учредителями и участниками могут быть только юридические лица. Также есть такие формы как общественная организация и общественный союз. В организации учредителями и участниками могут быть только физические лица. В союзе учредителями - юридические лица, участниками как юридические так и физические. Для более детальной информации, пишите на почту corp@justicon.ua
Сергій
Підкажіть, будь ласка, чи можуть бути членами асоціації поряд з підприємтсвами також і комунальні установи (наприклад, зоопарк). Дякую!
Justicon
Доброго дня, Сергій. Стаття 120 Господарського Кодексу України. Організаційно-правові форми об'єднань підприємств Асоціація - договірне об'єднання, створене з метою постійної координації господарської діяльності підприємств, що об'єдналися, шляхом централізації однієї або кількох виробничих та управлінських функцій, розвитку спеціалізації і кооперації виробництва, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками фінансових та матеріальних ресурсів для задоволення переважно господарських потреб учасників асоціації. Стаття 62 Господарського Кодексу України. Підприємство як організаційна форма господарювання Підприємство - самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Стаття 63 Господарського Кодексу України. Види та організаційні форми підприємств Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства таких видів: - приватне підприємство, що діє на основі приватної власності громадян чи суб'єкта господарювання (юридичної особи); - підприємство, що діє на основі колективної власності (підприємство колективної власності); - комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади; - державне підприємство, що діє на основі державної власності; - підприємство, засноване на змішаній формі власності (на базі об'єднання майна різних форм власності); - спільне комунальне підприємство, що діє на договірних засадах спільного фінансування (утримання) відповідними територіальними громадами - суб'єктами співробітництва. Виходячи з тексту, що викладений вище у Статтях Господарського кодексу Асоціація може мати у своєму складі комунальні підприємства. Однак, необхідно ознайомитися з установчими документами комунального підприємства, в них має бути прописана можливість бути Засновником (учасником) договірних об'єднань, в даному випадку Асоціації.
Іванна
Дуже дякую за відповідь! Бо не можу знайти ніде у законодавстві. Може ви підкажете? А у кожного юриста, якого питаю, свій варіант відповіді: 6, чи 3...
Justicon
Дійсно, в законодавстві чітко не вказано мінімальну кількість учасників Асоціації . Однак, можна зробити висновок виходячи з поняття Асоціації. Асоціація - це договірне об'єднання, отже для укладення установчого договору необхідно мінімум дві юридичні особи. Денис
Іванна
Добрий день! А яка мінімальна кількість засновників/учасників асоціації? Дякую.
Justicon
Доброго дня! Мінімальна кількість засновників асоціації - 2 юридичні особи.