Підтримати ЗСУ

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень» встановлено, що право власності, інші речові права на нерухоме майно, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають обов'язковій державній реєстрації. Такі права виникають з моменту реєстрації.

Процедуру проведення державної реєстрації і перелік документів визначає ПОРЯДОК  державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1127 від 25 грудня 2015 р.

 

Обов'язковій державній реєстрації підлягають наступні права:

  1. право власності на нерухоме майно
  2. право користування; право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб; право забудови земельної ділянки; право господарського відання, оперативного управління; право постійного користування і право оренди земельної ділянки; право користування будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном
  3. інші речові права відповідно до закону
  4. податкова запорука, інші обтяження нерухомого майна

 

Важливо, що права на нерухоме майно виникають не у момент фактичного здійснення угоди, а тільки після державної реєстрації таких прав. На практиці це означає, що навіть після фактичного придбання майна новий власник не може розпорядитися об'єктом, якщо права на нього не зареєстровані.

Процедура реєстрації згідно із законом становить від 1 до 14 робочих днів, проте насправді триває довше, часто особа, що звернулася, дістає відмову. Якщо Вам необхідно терміново розпорядитися своїм майном, відсутність реєстрації може стати серйозною перешкодою.

Звернувшись за допомогою до кваліфікованих фахівців, ви можете бути впевнені, що права будуть зареєстровані в необхідний Вам строк.

Юридична компанія «ЮСТІКОН» гарантує надання якісних і своєчасних послуг з оформлення права власності на об'єкти нерухомості.