goup

Ліцензія на ветеринарну практику

Замовте зараз: +380(98)1000-176

 • Відгуки по Юстикону Свої Всюди
  02.10.2019
 • Відгуки по Юстикону Екатерина Адамович
  25.10.2019

Стисло про послугу

Чинним законодавством України передбачено, що діяльність з ветеринарної практики підлягає обов'язковому ліцензуванню.

Ліцензія на ветеринарну практику є єдиним дозвільним документом, який дозволяє законно працювати ветеринарним пунктам, амбулаторіям і клінікам ветеринарної медицини.

Вартість послуг

Вартість оформлення ліцензії на ветеринарну практику
 • безкоштовне надання консультації з питань оформлення ліцензії;
 • підготовка та аналіз документів;
 • оплата державних мит та інших офіційних платежів;
 • отримання ліцензії.

5 000 грн

 • Для отримання ліцензії обов’язково необхідно внести плату в розмірі 1 прожиткового мінімуму, що за станом на 1 липня 2020 р становить 2197 грн.

Додатково пропонуємо

 • Оформлення декларації ДСНС
 • Оформлення висновків СЕС
 • Внесення додаткових даних в ліцензійну справу;
 • Реєстрація ТОВ, ПП з необхідними видами діяльності
 • Реєстрація торгової марки

5 причин замовити у нас

 • Наша компанія надає послуги в цій сфері із 2008 року;
 • Ми гарантуємо 100 % результат;
 • Максимально стислий термін підготовки документів і оформлення ліцензії;
 • Найкраща цінова пропозиція ;
 • Працюємо по всій території України;

Детально про послугу

Що таке ветеринарна практика?

Діяльність з ветеринарної практики - це діяльність з надання послуг, які пов'язані з профілактикою, клінічною діагностикою та лікуванням хвороб тварин, а також консультуванням з питань ветеринарної медицини, яка проводитися установами ветеринарної медицини, в тому числі ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, державними установами ветеринарної медицини.

Кому і в яких випадках потрібна ліцензія?

Підприємству, яке надає послуги з надання допомоги в сфері ветеринарної медицини - зареєстрована в установленому законом порядку юридична особа або ФОП, які надають послуги ветеринарної медицини.

Ліцензія на ветеринарну практику потрібна у випадку:

 • Надання допомоги в сфері ветеринарної медицини за місцем знаходження тварини, або ж у приміщенні установи ветеринарної медицини;
 • Видачі ветеринарних документів та ветеринарних довідок;

Діяльність з ветеринарної практики проводитися в приміщеннях, які поділяються за рівнем забезпечення матеріально-технічної бази на:

 • Клініки ветеринарної медицини;
 • Амбулаторії ветеринарної медицини;
 • Пункти ветеринарної медицини.

В умовах клініки ветеринарної медицини амбулаторно або стаціонарно надаються послуги з профілактики, лікування тварин і проведення клінічних досліджень.

В умовах амбулаторії ветеринарної медицини амбулаторно надаються послуги з лікувально-профілактичної допомоги тваринам.

Фахівцями ветеринарної медицини пунктів ветеринарної медицини надаються послуги з лікувально-профілактичної допомоги тваринам з виїздом в господарства різних форм власності.

Пункт ветеринарної медицини - приміщення для надання послуг з лікувально-профілактичної допомоги тваринам в умовах господарств різної форми власності.

Оформивши ліцензію на провадження ветеринарної практики, Ви отримуєте ряд певних можливостей і переваг:

 • Абсолютно законно здійснювати і реалізовувати свою професійну діяльність.
 • Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг.

Кому ліцензія не потрібна?

Ліцензія на ветеринарну практику не потрібна, якщо Ви:

 • Плануєте проводити діяльність з ветеринарної практики за трудовим договором на базі закладу, який вже має ліцензію на ветеринарну практику

 Хто видає ліцензію на діяльність і які документи потрібні?

Для оформлення ліцензії на здійснення господарської діяльності в сфері ветеринарної практики, суб'єкт ліцензування подає в Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (вул. Б. Грінченка, 1, м. Київ - 01001) наступні документи:

 • Заява про отримання ліцензії (Додаток 1 до постанови №896)
 • Відомості підприємства по матеріально-технічній базі, необхідній для здійснення господарської діяльності з ветеринарної практики (Додаток 2 до постанови №896)
 • Відомості суб'єкта господарювання про наявність фахівців, що мають освітній і кваліфікаційний рівень, необхідний для здійснення господарської діяльності з ветеринарної практики (Додаток 3 до постанови №896)
 • Засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів, що підтверджують освітній і кваліфікаційний рівень фахівців, необхідний для провадження відповідного виду господарської діяльності
 • Опис документів (Додаток 4 до постанови №896)

Наша компанія пропонує Вам отримання ліцензії за 20 р.д.

Процедура отримання ліцензії на ветеринарну практику виглядає наступним чином:

I. Підготовчий (7 р.д.) - консультації, формування пакету документів на подачу.

II. Основний (10 р.д) - надання документів на розгляд в Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

III. Завершальний (3 р.д.) - сплата держмита, отримання ліцензії. 

Які кадрові вимоги до здійснення діяльності по ветеринарній практиці?

Для того, щоб здійснювати господарську діяльність з ветеринарної практики, необхідно мати відповідну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем Бакалавр, Спеціаліст, Магістр за спеціальністю «Ветеринарна медицина», що підтверджується документом про освіту.

Фахівці ветеринарної медицини, не рідше одного разу на п'ять років, повинні проходити підвищення кваліфікації.

Документом, що підтверджує проходження курсів підвищення кваліфікації, є свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації, видане відповідним навчальним закладом.

Вимоги до приміщення:

Діяльність з ветеринарної практики здійснюється в приміщеннях, які діляться за рівнем забезпечення матеріально-технічної бази: клініки ветеринарної медицини, амбулаторії ветеринарної медицини, пункти ветеринарної медицини. Пункти ветеринарної медицини повинні мати: робоче місце спеціаліста; місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та дії на них різноманітних факторів зовнішнього середовища; місце для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів; місце для зберігання побутового інвентарю.

Амбулаторії ветеринарної медицини повинні мати: робочий кабінет спеціаліста; місце для зберігання медикаментів, біопрепаратів та медичних інструментів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей; кімнату для проведення стерилізації спецодягу, інструментів і матеріалів (стерилізаційну); місце для реєстратури; манеж; приміщення для проведення лікувальних процедур (операційну); місце для зберігання побутового інвентарю. Клініки ветеринарної медицини облаштовуються також приміщенням для утримання хворих тварин та/або ізолятором.

Для здійснення господарської діяльності з ветеринарної практики приміщення клініки розташовуються в окремій будівлі, що не відноситься до житлового фонду, а амбулаторії ветеринарної медицини та приміщення пункту ветеринарної медицини можуть розміщуватися також у вбудованому (прибудованому) ізольованому приміщенні на першому поверсі будинку з окремим самостійним виходом.

Яка вартість ліцензії на ветеринарну практику?

Після прийняття ліцензійною комісією рішення про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності у ветеринарної практики, ліцензіат в обов’язковому порядку повинен сплатити державне мито за видачу ліцензії.

 • Плата за видачу ліцензії вноситься заявником тільки після опублікування наказу на сайті Держпродспоживслужби.
 • Розмір держмита за отримання ліцензії становить розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття рішення про видачу ліцензії
 • Сплата держмита за видачу ліцензії вноситься заявником не пізніше 10 р. д. з дня опублікування наказу на сайті Держпродспоживслужби про прийняте рішення.
 • Несплата держмита в визначений законом строк є підставою для анулювання ліцензії.

У яких випадках потрібно вносити зміни в ліцензію?

Ліцензіат зобов'язаний звернутися в Держпродспоживслужбу із заявою про внесення змін до ліцензійну справу не пізніше ніж через 30 днів після виникнення однієї з таких обставин:

 1. зміна найменування юридичної особи, реорганізація або виділ юридичної особи, зміна імені та / або прізвища та / або по батькові фізичної особи - підприємця;
 2. зміна директора підприємства,
 3. зміна місця знаходження;
 4. зміна інформації, зазначеної у відомостях;
 5. зміна переліку документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії.

У яких випадках ліцензію анулюють?

Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є:

 1. заява ліцензіата про анулювання власної ліцензії
 2. набрання чинності рішенням органу ліцензування про анулювання ліцензії або скасування такого рішення спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування;
 3. припинення юридичної особи (державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця);
 4. подання копії свідоцтва про смерть фізичної особи - підприємця (у разі відсутності правонаступника);
 5. акт про порушення ліцензіатом ліцензійних умов;
 6. несплата за видачу ліцензії.

Яка відповідальність передбачена за провадження діяльності без ліцензії?

Провадження діяльності з ветеринарної практики, без належно оформленої ліцензії, може каратись штрафом у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Важлива інформація для Вас!

 • Діяльність з ветеринарної практики, здійснюється виключно на підставі ліцензії, яка є єдиним документом дозвільного характеру і надає право суб'єктові господарювання здійснювати законно господарську діяльність. 
 • Ліцензіатам треба врахувати, що вид господарської діяльності – ветеринарна діяльність - має бути вказаний в засновницьких документах (для юридичної особи)

Порядок оформлення ліцензії на ветеринарну практику

Підготовка
 • консультації
 • формування пакета документів
до 11 р.д.
Подання документів в Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів
 • подання документів в Держпродспоживслужбу України
 • моніторинг процесу з питання оформлення ліцензії
від 10 р.д.
Отримання ліцензії
 • отримання ліцензії
до 1 р.д.

Перелік документів, необхідних для оформлення ліцензії на ветеринарну практику

Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1. Заява про отримання ліцензії Оригінал Підписана керівником підприємства
2. Відомості підприємства по матеріально-технічній базі, необхідній для здійснення  господарської діяльності по ветеринарній практиці Оригінал Підписані керівником підприємства
3. Відомості суб’єкта господарювання про наявність спеціалістів, які мають освітній і кваліфікаційний рівень, необхідний для здійснення  господарської діяльності по ветеринарній практиці Оригінал Підписані керівником підприємства
4. Опис документів, які додаються до ліцензійної справи Оригінал Підписані керівником підприємства, 2 екз.
5. Довіреність на представника Оригінал Для ФОП – нотаріальна
6. Договір оренди приміщення, де провадиться господарська діяльність з ветеринарної практики Копія
7. Витяг з ЄДРПОУ на здобувача ліцензії Копія або оригінал
8. 

Банківські реквізити на здобувача ліцензії 

У довільній формі
9. Копія документа, який підтверджує необхідну освіту здобувача ліцензії Копія
10. Копія документа, який підтверджує проходження підвищення кваліфікації. Копія
11. Перелік обладнання, необхідного для провадження діяльності з ветеринарної практики. У довільній формі
12. Паспортні дані керівника здобувача ліцензії Копія Для ФОП

* Ю - Готує компанія ЮСТІКОН, К - Надає клієнт

Законодавство

Відгуки та коментарі

Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти
CAPTCHA Image Другий малюнок
Введіть текст з картинки
Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти
CAPTCHA Image Другий малюнок
Введіть текст з картинки
+380(98)1000-176Contacts