З нашою допомогою Виїзд з України на постійне місце проживання за кордон буде оформлений правильно, швидко і відповідно до вимог чинного законодавства. Також, оформимо довідки (місце проживання, податкова), без Вашої участі.
1. Оформлення виїзду на ПМП за кордон – це процедура, яку проходить громадянин України, щоб знятись з реєстрації місця проживання в Україні (виписатись) та повідомити державні органи України про своє постійне проживання в іншій країні.
2. Офіційне оформлення виїзду на ПМП за кордон надає певні переваги, в основному пов’язані з можливістю реалізації своїх прав через дипломатичні представництва України за кордоном.
3. Починаючи з 2016 року ДМС більше не вилучає внутрішній паспорт громадянина України при оформленні виїзду на ПМП за кордон, а от військовий квиток потрібно здати.
Оформлення виїзду на ПМП за кордон – це передбачена законодавством України процедура, яку проходить громадянин України, з метою:
Громадяни України не зобов'язані, при переїзді за кордон, оформляти виїзд на ПМП. Однак після проходження такої процедури, за місцем майбутнього постійного проживання з'являються додаткові можливості, щодо реалізації своїх прав.
У громадян, які офіційно оформили виїзд на ПМП за кордон з'являються такі можливості:
Оформлення виїзду з України на ПМП за кордон здійснює ДМС України. Звертатись потрібно в районне відділення за місцем реєстрації, подача документів відбувається виключно за особистої присутності заявника.
Термін розгляду документів в ДМС до 3-х місяців, після чого, отримавши рішення про виїзд на постійне місце проживання, заявнику потрібно знятися з реєстрації місця проживання (1 робочий день) та передати паспорти на проставлення відповідних штампів (3-4 календарних дня).
Якщо особа мала доступ до держтаємниці (обмеження діє протягом 5 років з моменту закінчення роботи з держтаємницею).
Якщо особу засуджено за вчинення кримінального злочину (до відбуття покарання або звільнення від покарання).
Якщо особі заборонено виїжджати за кордон (до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень).
Якщо особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції (до припинення нагляду).
Так, щоб завершити процедуру виїзду на ПМП потрібно обов’язково знятись з реєстрації місця проживання в Україні.
Починаючи з 2016 року, внутрішній паспорт громадянина України більше не потрібно здавати.
Так, при знятті з обліку у військовому комісаріаті військовий квиток вилучають, про що робиться відповідний запис на звороті рішення ДМС про виїзд на ПМП.
Дозвіл потрібен тільки від одного з батьків, який залишається проживати в Україні, у разі, якщо на ПМП за кордон виїжджає дитина з іншим із батьків. Для повнолітніх жодні дозволи від батьків не потрібні.
Так, у такому разі процедура називається «залишення на ПМП за кордоном» та тривалість оформлення значно збільшується (6 - 18 міс.).
Отримати відповідні довідки, зняти з реєстрації місця проживання і т.д. можливо за дорученням. Подати документи в ДМС може тільки заявник особисто.
У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за шість місяців наперед перед від’їздом.
Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України про соціальне забезпечення.
Виплата пенсії продовжується українською Стороною - у разі переїзду пенсіонера на ПМП в такі країни:
Пенсія призначається і виплачується Стороною держави за новим місцем проживання - у разі переїзду пенсіонера на проживання в країни СНД та Грузію.
Слід зазначити, що згідно з рішенням Конституційного Суду України від 07.10.2009 року №25-рп/2009, виплата пенсії повинна проводитись в будь-якому разі, незалежно від місця проживання пенсіонера. Але на практиці ПФУ переважно відмовляє виїжджаючим за кордон пенсіонерам у реалізації цього права і єдиним дієвим способом відновити виплати є звернення до суду.
Питання та коментарі