Повернення громадян України на постійне проживання в Україну
Допоможемо правильно та швидко пройти процедуру повернення на ПМП в Україну
Стисло про повернення на ПМП
1) Процедура повернення на постійне місце проживання в Україну стосується тих громадян України, у кого в паспортах для виїзду за кордон є штамп проставлений ДМС або Посольством/Консульством України про постійне проживання в іншій державі або про постійний консульський облік.
2) Оформити паспорт при поверненні на ПМП можна в будь-якому місті України, незалежно від того, де було отримано штамп про виїзд на ПМП.
3) Під час отримання ID-картки, штампи про виїзд на ПМП та консульський облік анулюються.
4) Після отримання паспорта та реєстрації/декларації місця проживання ви знову будете вважатися резидентом України, в тому числі і податковим.
Наші юристи допоможуть подати документи для повернення на постійне місце проживання в Україну та оформити ID-картку, навіть якщо в Міграційній службі вам відмовляють.
Звертайтеся -- консультація безкоштовна!
Вартість оформлення повернення на ПМП до України
- Консультація
- Підготовка пакета документів
- Подача пакета документів до територіального підрозділу Міграційної служби
- Контроль процесу оформлення паспорта громадянина України
- Супровід при отриманні паспорта громадянина України
- 4000 грн
- Сплата держмита
- 500 грн
- Переклад документів на українську мову (за необхідності)
- від 400 грн (залежить від об'єму і мови)
- Персональна консультація щодо процедури повернення на постійне проживання в Україну
- Аналіз наявних документів та інструкція по оформленню бракуючих документів
- Практичні поради по оформленню повернення на постійне проживання, отриманню ID-картки та реєстрації місця проживання від юриста-практика
- 2000 грн (у разі, якщо надалі ви замовите повний супровід оформлення документів — ми віднімемо вартість цієї консультації від вартості наших послуг)
Детально про повернення на ПМП
Кому та коли необхідно проходити процедуру повернення на ПМП?
Громадяни України, які офіційно виїхали на постійне проживання за кордон, за бажання можуть у будь-який час повернутися в Україну й одержати внутрішній паспорт громадянина України та/або скасувати відмітки про виїзд на ПМП.
З чого складається процедура повернення на ПМП?
Для повернення на ПМП необхідно пройти наступну процедуру:
- Зняти себе з консульського обліку. Це можливо зробити або через Посольство/Консульство України в країні постійного проживання, або через клопотання під час подання документів для оформлення ID-картки в Міграційній службі. Якщо ви заздалегідь анулюєте штампи у Консула — це дещо пришвидшить процедуру оформлення паспорта. Проте, якщо вам незручно їхати за зняттям до Консульства, вас зніме Міграційна служба, тим паче якщо ви вже в Україні.
- Подати документи на оформлення ID-картки у зв'язку з поверненням на ПМП. Це можна зробити в будь-якій Міграційній службі.
- У разі, якщо паспорт під час виїзду на ПМП не вилучався — зверніться до Міграційної служби, де ви оформлювати виїзд на ПМП, для анулювання штампів.
- Одержати паспорт громадянина України й зареєструвати/задекларувати своє місце проживання за будь-якою адресою в Україні.
Якщо ви не ставали на постійний консульський облік взагалі - це не проблема. При оформленні паспорта співробітники Міграційної служби у будь-якому разі зв'яжуться з відповідною консульською установою та перевірять цей факт, після чого буде прийнято рішення про видачу паспорта.
Чи можливо оформити повернення на ПМП, якщо у паспорта громадянина України для виїзду за кордон, де стоять штампи, закінчився строк дії?
Так, навіть якщо у закордонного паспорта закінчився строк дії, але в ньому проставлені відмітки про виїзд на ПМП, можна оформити повернення на ПМП — отримати внутрішній паспорт громадянина України.
Проте, якщо ви перебуваєте за кордоном з простроченим паспортом, все-таки рекомендуємо спочатку оформити новий паспорт у Консульстві/Посольстві України, переставити до нього відмітки про виїзд на ПМП та постійний консульський облік, а вже потім планувати подорож до України для оформлення внутрішнього паспорта.
Яка додаткова інформація необхідна для повернення на ПМП?
Для того, щоб пришвидшити оформлення та полегшити роботу співробітникам Міграційної служби, бажано надати копії паспортів, з якими оформлювали виїзд на ПМП. Якщо ж копій не збереглося, то потрібно згадати адресу, за якою були зареєстровані в Україні, коли та де оформлювали паспорт у формі книжечки та де саме здали його.
Порядок оформлення паспорта громадянина України по поверненню на ПМП
- Підготовка документів від 1 р.д.
- консультації
- підготовка заяв, клопотань, листів
- засвідчення перекладів документів
- формування пакета документів
- оплата державних платежів
- Подача та розгляд документів Міграційною службою від 10 р.д.
- заявник особисто у супроводі юриста подає документи до Міграційної служби
- співробітники Міграційної служби перевіряють документи, надсилають необхідні запити, приймають рішення про видачу паспорта
- Отримання паспорта громадянина України 1 р.д.
- заявник особисто у супроводі юриста отримує готовий паспорт
- у паспорті для виїзду за кордон анулюються відмітки про виїзд на ПМП та Консульський облік
Перелік документів, необхідних для повернення на постійне проживання в Україну
1. Свідоцтво про народження
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою "Постійне проживання" або "Постійний консульський облік"
3. Картка платника податків (ІПН)
4. Свідоцтво про шлюб/народження дітей
Зразки документів
Відповіді на популярні питання
Чи можна оформити паспорт по поверненню в Києві, якщо виїзд на ПМП був у іншому місті?
В українському паспорті стоїть штамп ПМП і відмітка про консульський облік. Внутрішній паспорт перед від'їздом за кордон був зданий: що треба зробити, щоб знову отримати внутрішній паспорт України. Які дії за кордоном і дії в Україні?
Для того, щоб отримати внутрішній паспорт, необхідно звернутись до Міграційної служби та подати пакет документів та заяву. За кордоном можна знятися з консульського обліку та отримати у паспорт відповідну відмітку. Якщо це незручно - то вже в Україні при подачі документів підготуємо і подамо заяву про скасування обліку через Міграційну службу.
Чи замінюють закордонний паспорт громадянина України, в якому стоїть штамп ПМП на новий під час оформлення?
Чи повертають в Україні той самий паспорт загальногромадянського зразка, який був зданий у ВВІР при від'їзді на ПМП, чи оформлюють новий?
Під час повернення на ПМП, оформлюється новий внутрішній паспорт у формі ID-картки. Старий паспорт давно анульовано. Проте, якщо у вас залишилась його копія - це значно пришвидшить оформлення.
Питання та коментарі