Підтримати ЗСУ

Повернення громадян України на постійне проживання в Україну

Допоможемо правильно пройти процедуру повернення громадян України на ПМЖ в Україну швидко і без сюрпризів. Проконсультуємо безкоштовно.

 • Зняття з консульського обліку
 • Оформлення паспорта громадянина України
 • Реєстрація місця проживання
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Набридло жити вдалині від Батьківщини? Ви не звикли до всього «чужоземного»?! Або просто потрібно повернутися на постійне місце проживання в Україну, зважаючи на обставини, що склалися? І Ви як законослухняний громадянин при переїзді в іншу країну здали внутрішній паспорт громадянина України й офіційно оформили виїзд на ПМП, тобто у Вас у паспорті громадянина України для виїзду за кордон стоїть відмітка про постійне проживання в іншій країні!

Безсумнівно, повернувшись в Україну, у Вас виникло запитання: «Як же повернути свій внутрішній паспорт?» У такому випадку потрібно дотриматися ряду формальностей!

Алгоритм Ваших дій щодо одержання внутрішнього паспорта повинен бути таким:

 1. Зняття себе з консульського обліку. Ви могли вже це зробити до повернення в Україну. Якщо ж Ви упустили цей момент, не зневіряйтеся. Знятися з обліку можна через органи Державної міграційної служби України за місцем майбутньої реєстрації.
 2. Одержання внутрішнього паспорта громадянина України
 3. Реєстрація місця проживання як за адресою попередньої прописки, так і за будь-якою іншою.

Наші юристи позбавлять Вас від проблем і бюрократії, пов'язаних з поверненням в Україну з постійного місця проживання за кордоном, нададуть Вам кваліфікований якісний юридичний супровід, оптимізують Ваші витрати й збережуть Ваш час!

Рішення за Вами!

Вартість послуг

Оформлення повернення на постійне проживання в Україну
 • Консультація
 • Підготовка пакету документів
 • Подача пакету документів до територіального підрозділу ДМС
 • Контроль процесу оформлення паспорта громадянина України
 • Супровід при отриманні паспорта громадянина України
 • до 2 міс. - 3500 грн
 • Сплата держмита
 • 500 грн
 • Засвідчення перекладу свідоцтва про народження (у разі, якщо свідоцтво складено російською мовою)
 • 400 грн
 • Оформлення довіреності на співробітників нашої компанії
 • від 500 грн
 • Пошук адреси подачі документів на повернення через м. Київ
 • 5000 грн

Детально про послугу

Громадяни України, які офіційно виїхали на постійне проживання за кордон і стали на консульський облік, можуть у будь-який час повернутися в Україну й одержати внутрішній паспорт громадянина України.

Для цього необхідно пройти наступну процедуру:

 1. Зняти себе з консульського обліку. Це можливо зробити через дипломатичне представництво або консульську установу України в країні постійного проживання (якщо Ви перебуваєте за кордоном) або через органи Державної міграційної служби України (якщо Ви вже остаточно повернулися в Україну).
 2. Одержати паспорт громадянина України й зареєструвати своє місце проживання як за адресою попередньої прописки, так і за будь-якою іншою.

ПРИМІТКА

Зняття з консульського обліку підтверджується відповідною відміткою в паспорті громадянина України для виїзду за кордон

Порядок оформлення повернення громадян України на постійне проживання в Україну

 1. Підготовка від 1 р.д.
  • консультації
  • оформлення доручення у нотаріуса
  • підготовка заяв, клопотань, листів
  • формування пакета документів
  • оплата державних мит, інших необхідних платежів
 2. Оформлення паспорта громадянина України від 10 р.д.
  • подача документів у компетентний територіальний підрозділ ДМС
  • супровід при одержанні паспорта громадянина України
 3. Реєстрації місця проживання від 1 р.д.
  • звернення в компетентний ЦНАП з заявою про реєстрацію місця проживання та отримання відповідної довідки

Перелік документів необхідних, для повернення громадян України на постійне проживання в Україну

Для оформлення паспорта громадянина України
1. Заява про одержання паспорта
Оригінал
2. Свідоцтво про народження
Оригінал + копія
якщо свідоцтво складене російською мовою, то потрібен переклад на українську мову, засвідчений нотаріально
3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою «Постійне проживання» або "Постійний консульський облік"
Оригінал + копія
4. Документ, який підтверджує право власності на житло
Оригінал
Якщо житло не належить заявникові, додатково необхідна згода власника/ків житла у вигляді нотаріально засвідченої заяви-згоди
5. Квитанції про оплату державного мита й послуг Державної міграційної служби України
Оригінал
6. Довіреність від заявника на юристів нашої компанії
Оригінал, засвідчений нотаріусом

У разі потреби, відповідні територіальні органи і підрозділи, що забезпечують процеси з питань імміграції, можуть вимагати інші документи, які уточнюють наявність підстав для оформлення повернення в Україну з постійного місця проживання за кордоном і одержання паспорта громадянина України.

Законодавство

Відповіді на популярні питання

У моєму українському паспорті стоїть віза ПМП і відмітка про консульський облік. Внутрішній паспорт перед від'їздом в Ізраїль я здав згідно з правилами і Законами України. 1) Що треба зробити, щоб знову отримати внутрішній паспорт України. Які дії в Ізраїлі і дії в Україні? 2) Що я втрачаю в Ізраїлі при поверненні внутрішнього паспорта України? За вашою інформацією, чи повертають мені в Україні мій документ, той самий паспорт загальногромадянського зразка, який я здав у ВВІР при від'їзді? Чи дають новий, наново оформлений на моє ім'я паспорт громадянина України? 3) Чи замінюють мені закордонний паспорт громадянина України, в якому стоїть сьогодні віза ПМП, на новий? Чи просто ставлять відміну візи?

1) В Ізраїлі знятися з консульського обліку і поставити відмітку: «Для повернення на ПМП в Україну».

Бажано до від'їзду отримати ідентифікаційний номер в Україні, можна усе це оформити через мій офіс.

2) В Україні є цілий комплекс кроків і нюансів про які можна поговорити при особистій зустрічі.

Якщо коротко, то необхідно звернутися в Міграційну службу (це колишній ВВІР) і подати прохання на реєстрацію в Україні за адресою і на отримання внутрішнього паспорта.

3) Звичайно, новий внутрішній паспорт.

4) У закордонному паспорті на штамп «Виїзд на ПМП в Ізраїль дозволений», поставлять відмітку «АНУЛЬОВАНО»

Питання та коментарі

Елена
Здравствуйте, мои родители в 2017 году выехали на ПМЖ в Молдову, но на Украине остался дом и земля, продать оказалось не возможным без ИНН. Но факт в том что территориальная налоговая инспекция отказывается востановить ИНН и отправляет в область аннулировать печать о выезде на пмж. Законно ли это? и как получить ИНН без анулирования печати, ведь они по прежнему остаются быть гражданами Украины.
Justicon
Здравствуйте. Документы на оформление ИНН в случае, если вам оформлен выезд на ПМЖ, подаются в главное управление ГНС по месту нахождения. Отказать в оформлении или восстановлении ИНН вам не могут.
Константин
Планирую возращение в страну. Есть вопрос по процедуре регистрации и постановке на учёт в военкомате. Вначале получается регистрация и вытяг к новой ID карте, а потом необходимо стать на учёт в военкомат или отправят за какими-то справками в военкомат во время процедуры регистрации?
Justicon
Здравствуйте. Сначала нужно оформить паспорт, после этого стать на учет и только потом зарегистрировать место проживания.
Ніна
Потрібен український внутрішній паспорт після тривалого прожиття за кордоном ; будь ласка поясніть як ви це можете зробити; на руках є лише Укр закордонний паспорт строк якого закінчився - свого часу пройшла процес виїзду на п м ж; яка вартість? Можна замовити вашу послугу перебуваючи за кордоном?
Justicon
Доброго дня! Дякуємо за звернення до нашої компанії! З радістю Вам допоможемо з оформленням повернення з виїзду на ПММ в Україну. В якому місті плануєте далі проживати? Для оформлення повернення з ПМП із закордону, перш за все, необхідно оформити новий діючий паспорт для виїзду закордон, перенести у нього штамп про виїзд на ПМП (ці процедури можна зробити у посольстві/ консульстві України, в країні куди Ви виїхали на ПМП). З метою оформлення повернення з ПМП до України, необхідна Ваша присутність для подачі документів в ГУ ДМС для повернення з ПМП і анулювання штампу про виїзд. Вартість наших послуг з оформлення повернення з виїзду на ПМП складає 4000 грн.
Avatar

Лучко Оксана

менеджер по роботі з клієнтами

+38 (093) 215 14 98