Підтримати ЗСУ

Повернення громадян України на постійне проживання в Україну

Допоможемо правильно та швидко пройти процедуру повернення на ПМП в Україну

 • Зняття з консульського обліку
 • Оформлення паспорта громадянина України
 • Анулювання відміток про ПМП за кордоном
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про повернення на ПМП

1) Процедура повернення на постійне місце проживання в Україну стосується тих громадян України, у кого в паспортах для виїзду за кордон є штамп проставлений ДМС або Посольством/Консульством України про постійне проживання в іншій державі або про постійний консульський облік.

2) Оформити паспорт при поверненні на ПМП можна в будь-якому місті України, незалежно від того, де було отримано штамп про виїзд на ПМП.

3) Під час отримання ID-картки, штампи про виїзд на ПМП та консульський облік анулюються.

4) Після отримання паспорта та реєстрації/декларації місця проживання ви знову будете вважатися резидентом України, в тому числі і податковим.

Наші юристи допоможуть подати документи для повернення на постійне місце проживання в Україну та оформити ID-картку, навіть якщо в Міграційній службі вам відмовляють.

Звертайтеся -- консультація безкоштовна!

Вартість оформлення повернення на ПМП до України

Оформлення повернення на постійне проживання в Україну
 • Консультація
 • Підготовка пакета документів
 • Подача пакета документів до територіального підрозділу Міграційної служби
 • Контроль процесу оформлення паспорта громадянина України
 • Супровід при отриманні паспорта громадянина України
 • 4000 грн
 • Сплата держмита
 • 500 грн
 • Переклад документів на українську мову (за необхідності)
 • від 400 грн (залежить від об'єму і мови)
Детальна консультація щодо оформлення повернення на постійне проживання до України та оформлення паспорта
 • Персональна консультація щодо процедури повернення на постійне проживання в Україну
 • Аналіз наявних документів та інструкція по оформленню бракуючих документів
 • Практичні поради по оформленню повернення на постійне проживання, отриманню ID-картки та реєстрації місця проживання від юриста-практика
 • 2000 грн (у разі, якщо надалі ви замовите повний супровід оформлення документів — ми віднімемо вартість цієї консультації від вартості наших послуг)

Детально про повернення на ПМП

Кому та коли необхідно проходити процедуру повернення на ПМП?

Громадяни України, які офіційно виїхали на постійне проживання за кордон, за бажання можуть у будь-який час повернутися в Україну й одержати внутрішній паспорт громадянина України та/або скасувати відмітки про виїзд на ПМП.

З чого складається процедура повернення на ПМП?

Для повернення на ПМП необхідно пройти наступну процедуру:

 • Зняти себе з консульського обліку. Це можливо зробити або через Посольство/Консульство України в країні постійного проживання, або через клопотання під час подання документів для оформлення ID-картки в Міграційній службі. Якщо ви заздалегідь анулюєте штампи у Консула — це дещо пришвидшить процедуру оформлення паспорта. Проте, якщо вам незручно їхати за зняттям до Консульства, вас зніме Міграційна служба, тим паче якщо ви вже в Україні.
 • Подати документи на оформлення ID-картки у зв'язку з поверненням на ПМП. Це можна зробити в будь-якій Міграційній службі.
 • У разі, якщо паспорт під час виїзду на ПМП не вилучався — зверніться до Міграційної служби, де ви оформлювати виїзд на ПМП, для анулювання штампів.
 • Одержати паспорт громадянина України й зареєструвати/задекларувати своє місце проживання за будь-якою адресою в Україні.

Якщо ви не ставали на постійний консульський облік взагалі - це не проблема. При оформленні паспорта співробітники Міграційної служби у будь-якому разі зв'яжуться з відповідною консульською установою та перевірять цей факт, після чого буде прийнято рішення про видачу паспорта.

Чи можливо оформити повернення на ПМП, якщо у паспорта громадянина України для виїзду за кордон, де стоять штампи, закінчився строк дії?

Так, навіть якщо у закордонного паспорта закінчився строк дії, але в ньому проставлені відмітки про виїзд на ПМП, можна оформити повернення на ПМП — отримати внутрішній паспорт громадянина України.

Проте, якщо ви перебуваєте за кордоном з простроченим паспортом, все-таки рекомендуємо спочатку оформити новий паспорт у Консульстві/Посольстві України, переставити до нього відмітки про виїзд на ПМП та постійний консульський облік, а вже потім планувати подорож до України для оформлення внутрішнього паспорта.

Яка додаткова інформація необхідна для повернення на ПМП?

Для того, щоб пришвидшити оформлення та полегшити роботу співробітникам Міграційної служби, бажано надати копії паспортів, з якими оформлювали виїзд на ПМП. Якщо ж копій не збереглося, то потрібно згадати адресу, за якою були зареєстровані в Україні, коли та де оформлювали паспорт у формі книжечки та де саме здали його.

Порядок оформлення паспорта громадянина України по поверненню на ПМП

 1. Підготовка документів від 1 р.д.
  • консультації
  • підготовка заяв, клопотань, листів
  • засвідчення перекладів документів
  • формування пакета документів
  • оплата державних платежів
 2. Подача та розгляд документів Міграційною службою від 10 р.д.
  • заявник особисто у супроводі юриста подає документи до Міграційної служби
  • співробітники Міграційної служби перевіряють документи, надсилають необхідні запити, приймають рішення про видачу паспорта
 3. Отримання паспорта громадянина України 1 р.д.
  • заявник особисто у супроводі юриста отримує готовий паспорт
  • у паспорті для виїзду за кордон анулюються відмітки про виїзд на ПМП та Консульський облік

Перелік документів, необхідних для повернення на постійне проживання в Україну

1. Свідоцтво про народження
Оригінал + копія
Якщо свідоцтво складене іноземною мовою, то потрібен переклад на українську мову, засвідчений нотаріально
2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою "Постійне проживання" або "Постійний консульський облік"
Оригінал + копія
В тому числі недійсний
3. Картка платника податків (ІПН)
Оригінал + копія
4. Свідоцтво про шлюб/народження дітей
Оригінал + копія
За наявності та бажання, щоб така інформація була внесена до Реєстрів ДМС

Зразки документів

Відповіді на популярні питання

Чи можна оформити паспорт по поверненню в Києві, якщо виїзд на ПМП був у іншому місті?
Так, ми можемо допомогти оформити повернення на постійне місце проживання у Києві незалежно від того, де ви оформлювали виїзд.
В українському паспорті стоїть штамп ПМП і відмітка про консульський облік. Внутрішній паспорт перед від'їздом за кордон був зданий: що треба зробити, щоб знову отримати внутрішній паспорт України. Які дії за кордоном і дії в Україні?

Для того, щоб отримати внутрішній паспорт, необхідно звернутись до Міграційної служби та подати пакет документів та заяву. За кордоном можна знятися з консульського обліку та отримати у паспорт відповідну відмітку. Якщо це незручно - то вже в Україні при подачі документів підготуємо і подамо заяву про скасування обліку через Міграційну службу.

Чи замінюють закордонний паспорт громадянина України, в якому стоїть штамп ПМП на новий під час оформлення?
Закордонний паспорт під час оформлення повернення на ПМП не забирають і не оформлюють новий. Паспорт, з яким звернулись за ID-картою, залишається на руках у заявника. Під час отримання ID-картки у закордонному паспорті на штампі про виїзд на ПМП та, за потреби, на штампі про постійний консульський облік, проставляють відмітку "анульовано".
Чи повертають в Україні той самий паспорт загальногромадянського зразка, який був зданий у ВВІР при від'їзді на ПМП, чи оформлюють новий?

Під час повернення на ПМП, оформлюється новий внутрішній паспорт у формі ID-картки. Старий паспорт давно анульовано. Проте, якщо у вас залишилась його копія - це значно пришвидшить оформлення.

Чи можна подати документи на повернення на ПМП по довіреності?
Ні. При подачі документів необхідно здавати відбитки пальців рук, відцифровувати підпис та робити фото. А при отриманні потрібно верифікувати документ відбитком пальця. Все це унеможливлює представництво по довіреності під час оформлення документів.

Питання та коментарі

Марія
У консульських установах під час проведення консульських дій почали вимагати чинний паспорт громадянина України (т.зв. id), посилаючись на пункт 3 "Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" (ПОСТАНОВА Кабміну від 25 березня 2015 р. № 302): 3. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт. Моя ситуація: є громадянкою України з 24.08.1991. Давно постійно проживаю в іншій країні, внутрішній паспорт свого часу був зданий, повернення на проживання в Україну поки не планую, є штамп про постійне проживання в паспорті громадянина України для виїзду за кордон. Чи можливе отримання паспорта громадянина України без оформлення повернення на проживання в Україну, наприклад, у відділеннях ДП Документ за кордоном?
Justicon
Доброго дня. Якщо ви оформили офіційний виїзд на ПМП за старими правилами, то ви цілком законно можете не мати внутрішнього паспорта громадянина України (книжечки чи ID-карти) - це не є порушенням законодавства України, адже закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Щодо оформлення внутрішнього паспорта, то ні, ви не можете оформити його в ДП Документ за кордоном, лише на території України. Для того, щоб врегулювати дане питання, можемо запропонувати вам звернутись до ДМС, щоб вони надали офіційне роз'яснення вашої ситуації. З їх відповіддю зможете звертатись до консульських установ для проведення консульських дій.
Алина
Оказываете ли Вы услуги в консульских отделах или ГП Документ за рубежом по обмену паспорта внутреннего и зарубежного. Какой максимальный срок допускается для просроченных документов, чтоб их взяли "в работу" или возьмут и давно просроченные.
Justicon
Здравствуйте. Нет, не оказываем такие услуги, т.к. мы работаем в Украине и физически сопровождать клиентов за границей не сможем. С описанной вами ситуации не совсем понятны обстоятельства обмена. В общем, сейчас законодательство выстроили максимально либерально по отношению к заявителю, так что в большинстве случаев обмен можно сделать без лишних трудностей. Обратитесь напрямую в ГП Документ, покажите им все что у вас есть на руках, они подскажут, смогут ли помочь. Так как вы написали на странице возвращения на ПМЖ, то следует упомянуть, что оформить эту процедуру возможно только с территории Украины.
Тетяна
Доброго дня. Маю оформлений виїзд на ПМП, стою на постійному консульському обліку. Треба на деякий час повернутись в Україну. Скажіть, будь ласка, чи є якийсь термін за законодавством у який я зобов’язана подати документи на повернення з ПМП, чи це не є обов’язковим і я можу перебувати (проживати) в Україні необмежений час?
Justicon
Доброго дня. В законодавстві України немає подібних обмежень. Ви можете знаходитись в Україні стільки часу, скільки вам потрібно.
Елена
Здравствуйте, мои родители в 2017 году выехали на ПМЖ в Молдову, но на Украине остался дом и земля, продать оказалось не возможным без ИНН. Но факт в том что территориальная налоговая инспекция отказывается востановить ИНН и отправляет в область аннулировать печать о выезде на пмж. Законно ли это? и как получить ИНН без анулирования печати, ведь они по прежнему остаются быть гражданами Украины.
Justicon
Здравствуйте. Документы на оформление ИНН в случае, если вам оформлен выезд на ПМЖ, подаются в главное управление ГНС по месту нахождения. Отказать в оформлении или восстановлении ИНН вам не могут.
Константин
Планирую возращение в страну. Есть вопрос по процедуре регистрации и постановке на учёт в военкомате. Вначале получается регистрация и вытяг к новой ID карте, а потом необходимо стать на учёт в военкомат или отправят за какими-то справками в военкомат во время процедуры регистрации?
Justicon
Здравствуйте. Сначала нужно оформить паспорт, после этого стать на учет и только потом зарегистрировать место проживания.
Ніна
Потрібен український внутрішній паспорт після тривалого прожиття за кордоном ; будь ласка поясніть як ви це можете зробити; на руках є лише Укр закордонний паспорт строк якого закінчився - свого часу пройшла процес виїзду на п м ж; яка вартість? Можна замовити вашу послугу перебуваючи за кордоном?
Justicon
Доброго дня! Дякуємо за звернення до нашої компанії! З радістю Вам допоможемо з оформленням повернення з виїзду на ПММ в Україну. В якому місті плануєте далі проживати? Для оформлення повернення з ПМП із закордону, перш за все, необхідно оформити новий діючий паспорт для виїзду закордон, перенести у нього штамп про виїзд на ПМП (ці процедури можна зробити у посольстві/ консульстві України, в країні куди Ви виїхали на ПМП). З метою оформлення повернення з ПМП до України, необхідна Ваша присутність для подачі документів в ГУ ДМС для повернення з ПМП і анулювання штампу про виїзд.
Avatar

Лучко Оксана

спеціаліст по роботі з клієнтами

+38 (093) 215 14 98