Підтримати ЗСУ

Реєстрація потужностей закладів громадського харчування

  • Гарантія 100%
  • Розробку документів беремо на себе
  • Працюємо по всій Україні
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Діяльність операторів ринку харчових продуктів підлягає обов'язковій реєстрації в Держпродспоживслужбі згідно із законодавством України. Оператори ринку, які здійснюють діяльність, яка потребує отримання експлуатаційного дозволу, повинні зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Вартість послуг

Реєстрація потужностей
  • Реєстрація потужностей закладу громадського харчування
  • 1000грн

Що входить у наші послуги

- Аналіз документів

- Розробка документів для подання в Держспоживслужбу

- Подання документів та отримання результату

Детально про послугу

Хто такий оператор ринку та його потужності? Оператор ринку харчових продуктів - суб'єкт господарювання, в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів і/або інших об'єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог Закону України "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів" і законодавства про безпеку і окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку відносяться фізичні особи-підприємці та юридичні особи, якщо вони займаються виробництвом і/або обігом харчових продуктів або інших об'єктів санітарних заходів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок. Потужності - споруди або комплекс споруд, приміщення, будівлі, обладнання та інші засоби, включаючи транспортні засоби, а також територія, які використовуються у виробництві та/або обігу об'єктів санітарних заходів.

Кому і в яких випадках потрібна реєстрація потужностей? Згідно із Законом "Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів" вказується, що обов'язок з реєстрації потужностей поширюється на: - на операторів ринку, які здійснюють діяльність, пов'язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням і/або зберіганням і/або продажем харчових продуктів, які не вимагають дотримання температурного режиму і можуть зберігатися при температурі вище 10 ° C, залишаючись придатними для вживання людиною; - на заклади громадського харчування; - на потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження; - на установи роздрібної торгівлі, обсяги продажу окремих продуктів харчування якими не перевищують обсяги, затверджені відповідною постановою КМУ з урахуванням кращих міжнародних та європейських практик, а також документів відповідних міжнародних організацій. При відсутності такої постанови ця норма поширюється на всі установи роздрібної торгівлі.

Будьте уважні, мораторій на перевірки бізнесу закінчився 31.12.2018, за невиконання вимоги щодо реєстрації потужностей діють наступні штрафи:

Для юридичних осіб – від 85 629 грн. до 111 690 грн.

Для ФОП – від 29 784 грн. до 55 845 грн.

Порядок оформлення

  1. Аналіз документів від 2 р.д.
    • консультації
    • формування пакета документів
  2. Подача документів від 8 р.д.
    • подання документів в Держпродспоживслужбу
    • моніторинг процесу реєстрації потужностей
    • отримання результату

Перелік документів

1. Виписка з ЄДРПОУ
Копія
2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду
Копія
Для ФОП
3. Контакти (номер телефону, e-mail)
У довільній формі
4. Договір оренди на об'єкт або право власності
Копія
5. Інформація про види діяльності,що здійснює/планує здійснювати заявник
У довільній формі

Законодавство

  • Наказ №39 від 10.02.2016 Міністерства юстицій України
  • ст. 23, 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

Відповіді на популярні питання

Чи може ресторан/кафе здійснювати свою діяльність без реєстрації потужностей?
Ні, відповідно до вимог законодавства будь-який заклад громадського харчування зобов'язаний зареєструвати свої потужності. В протилежному випадку порушнику загрожує адміністративний штраф.
Який термін реєстрації потужностей?
Реєстрація потужностей займає в середньому до 10 робочих днів. В період дії карантину строки можуть затримуватись, але період затримки не перевищує 3-х робочих днів
Навіщо реєструвати потужності підприємству, що працює з харчовими продуктами?

Реєстрація потужностей - це свого роду зобов'язання, в якому підприємство декларує факт роботи з харчовими продуктами і в той же час зобов'язується дотримуватись усіх вимог, які встановлені законодавством, щодо таких видів діяльності.

Що робити в ситуації, коли попередній орендар зареєстрував потужності на кав'ярню, а зараз новий орендар починає роботу? Потрібно ще раз реєструвати потужності?
Реєстрація потужностей закладів громадського харчування здійснюється суб'єктами господарювання ( ФОП або ТОВ), які провадять діяльність на певному об'єкті. Якщо на об'єкті змінюється ФОП, то потужність потрібно реєструвати знову, оскільки стара закріплена за попереднім ФОПом. Якщо ФОП/ТОВ ліквідовано, то реєстрація потужностей на нього припиняється автоматично.
Як змінити ФОП в зареєстрованих потужностях?
Якщо новий суб'єкт господарювання починає провадити діяльність на об'єкті, який числиться як потужність іншого підприємця, то в такому разі попередній власник/орендар має подати заяву на анулювання реєстрації потужності, а новий користувач має зареєструвати свою потужність, але навіть, якщо попередній суб'єкт господарювання не скасував реєстрацію своїх потужностей, це не є перешкодою для реєстрації нових потужностей та провадження діяльності

Питання та коментарі

Avatar

Литвин Марина

Юрист

+380634116274