goup

Публікації

Дізнайтеся, як заповнюється декларація з охорони праці.

Декларація по охороні праціЯк правильно заповнити декларацію на виконання робіт підвищеної небезпеки (покрокове керівництво).

У цій статті ми розповімо Вам, як правильно і без помилок заповнити декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці щоб її зареєстрували і не отримати відмову.

Вся подальша інформація буде викладена в покрокової інструкції заповнення декларації МТБ з охорони працю, а саме додатку № 8 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»

/ Крок 1 Внесення до декларації відомостей про роботодавця.

Заповнюючи декларацію МТБ з охорони праці, роботодавець-виконавець робіт підвищеної небезпеки зобов'язаний в декларації вказати наступну інформацію:

Зверніть увагу, що ця інформація є ключовою при заповненні декларації МТБ з охорони праці. Неповне або неточне внесення інформації в більшості випадків є причиною відмови в реєстрації декларації.

/ Крок 2 Внесення до декларації інформації про наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами.

З метою забезпечення гарантій відшкодування можливого завдання шкоди і збитків з боку роботодавця або виконавця небезпечних робіт, при заповненні декларації відповідності МТБ з охорони праці обов'язково необхідно вказувати інформацію про укладення договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами.

У декларації МТБ обов'язково необхідно вказати:

Більш детально про вартість, порядок, і терміни оформлення страховки цивільної відповідальності читати «ТУТ»

/ Крок 3 Внесення до декларації інформації про проведення аудиту з охорони праці.

Під аудитом по охороні праці мається на увазі комплекс робіт, спрямований на перевірку роботодавця щодо виконання ним умов вимог ЗУ «Про охорону праці», виявлення порушень з метою мінімізації негативних наслідків при проведенні планових та позапланових перевірок контролюючих органів.

Аудит з охорони праці проводиться за часту перед проведенням планових, позапланових перевірок, при нещасних випадках на виробництві.

Внесення в декларацію з охорони праці інформації про проведення на підприємстві аудиту, є добровільна і не несе обов'язкового характеру.

Відсутність інформації про проведений аудит з охорони праці не є підставою для відмови реєстрації декларації відповідності МТБ.

/ Крок 4 Внесення до декларації інформації про наявність та відповідність у роботодавця матеріально-технічної бази і умов праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та / або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Виконуючи цей крок роботодавцю або виконавцю робіт підвищеної небезпеки, необхідно внести в декларацію інформацію про наявність у нього достатнього матеріально технічного забезпечення для виконання заявлених робіт, а саме інформацію про:

/ Крок 5 Внесення до декларації інформації про дотримання вимог законодавства щодо охорони праці та промислової безпеки.

У цьому завершальному розділі заповнення декларації МТБ, роботодавцю необхідно вказати інформацію про наявність у нього діючої і правильно організованої служби з охорони праці.

Така інформація складається з:

  1. відомостей про відповідальних співробітників, які виконують функції нагляду за дотриманням вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
    Відомості про відповідальних співробітників, повинні містити інформацію, про наявність у них спеціального навчання з охорони праці, номера і дати протоколів засідань комісій з перевірки знань, а також найменування навчальних закладів, які проводили навчання.
  2. відомостей про службу з охорони праці, інформація про дату та номер наказу, яким була створена службу по охороні праці і П.І.Б. відповідального співробітника за дотриманням правил охорони праці і техніки безпеки на підприємстві при виконанні робіт підвищеної небезпеки;
  3. даних про наявність у роботодавця розроблених і затверджених внутрішніми наказами посадових інструкцій з охорони праці;
  4. відомостей про порядок проведення навчань персоналу;
  5. Відомостей про створення на підприємстві постійно діючої комісії з перевірки знань персоналу;
  6. Відомостей про наявність на підприємстві засобів індивідуального захисти персоналу.

Підсумувавши вищевикладене, можна констатувати, що питання реєстрації декларації відповідності з охорони працю на роботи підвищеної небезпеки на перший погляд є не складним, і складається лише в скрупульозному і уважному викладі працедавцем відповідної інформації.

Але це тільки на перший погляд.

Не дивлячись, здавалося б, на простоту, статистика відмов у реєстрації декларацій говорить сама за себе.

Роботодавцям, які раніше не мали досвіду оформлення декларації відповідності МТБ з охорони праці найчастіше дуже складно правильно з дотриманням вимог, і форм викласти необхідну інформацію і отримати бажаний результат.

Сподіваємося, ця інформація була для Вас корисна

Більш докладно про порядок, терміни і вартість оформлення декларації з охорони праці можна дізнатися «ТУТ» або зателефонувавши за тел. 044 221-4000.

Також Вас може зацікавити:

Порядок оформлення дозволів на небезпечні роботи

Порядок оформлення декларації відповідності МТБ при виконанні робіт підвищеної небезпеки.

Проведення технічної діагностики резервуарів ПММ.

Проведення ідентифікації об'єкта підвищеної небезпеки

Зразок заповнення декларації з охорони праці

+380 (98) 1000-176Contacts