Підтримати ЗСУ

Ліцензія на стоматологічну практику

 • Багаторічний досвід
 • Індивідуальний підхід та професійне вирішення питань
 • Допомагаємо з заповненням відомостей
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Коротко про оформлення ліцензії на стоматологію

 1. Стоматологічні послуги в Україні відносяться до медичної практики та згідно з п. 15 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» підлягає обов'язковому ліцензуванню.
 2. Ліцензія МОЗ на стоматологію в Україні видається безстроково!
 3. За видачу ліцензії на стоматологію необхідно сплатити держмито у розмірі одного прожиткового мінімуму, який діє на момент ухвалення рішення про видачу ліцензії.
Перевірити наявність ліцензії можна тут

Детально про оформлення ліцензії на стоматологію

Що потрібно, щоб відкрити стоматологію?

Насамперед, варто скласти бізнес-план. Які послуги ви плануєте надавати? Чи працюватимете ви самі або наймете персонал? Де саме знаходитиметься ваша клініка чи кабінет? Всі ці питання варто ставити собі на початковому етапі. Але тільки ними процес підготовки, на жаль, не обмежиться. Щоб відкрити стоматологічний кабінет, знадобиться не лише матеріально-технічна підготовка та підбір приміщення, а й вирішення кількох юридичних питань:

 • Відкриття юридичної особи, під якою ви працюватимете (ТОВ, ФОП),
 • Отримання дозволу Держспожив служби для приміщення, де знаходитиметься ваша клініка/кабінет.
 • Отримання ліцензії МОЗ для ведення приватної медичної діяльності.
Маючи на руках повний пакет документів, ви зможете розпочати свою діяльність у повній впевненості, що контролюючі органи не припинять вашу справу.

Сьогодні в Україні можна вибрати одну із двох можливостей:

 • Самостійно оформити клініку стоматології з нуля.
 • Відкрити стоматологію в Україні під ключ, придбавши вже готовий бізнес.

Обидва варіанти мають свої переваги, але якщо ви хочете заробити відмінну репутацію на своєму імені, все ж таки краще самостійно пройти всі етапи оформлення. До того ж, якщо ви порівняєте, скільки коштує відкрити стоматологічний кабінет з нуля з цінами готового бізнесу, ви переконаєтеся, що перший варіант для вас буде менш витратним, хоч і вимагатиме більше часу при самостійному проходженні процедури.

Оформлення юридичної особи для приватної стоматологічної практики

Почнемо з оформлення юридичної особи. Будь-який приватний лікар, не кажучи вже про власника клініки, має бути оформлений як юридична особа або фіз. особа-підприємець.

Для тих, хто планує просто вести приватну практику і найняти мінімум персоналу (наприклад, медсестру та технічного працівника), найпростіший варіант – це оформити ФОП.

Якщо ви плануєте відкривати повноцінну клініку з безліччю профілів діяльності, ваше підприємство потрібно зареєструвати як ТОВ. І пакет документів для цього буде потрібний відповідний.

Крім того, не забудьте правильно вказати тип своєї діяльності по КВЕД – для стоматологічних клінік та приватних лікарів-практиків це КВЕД-код 86.23 - «Стоматологічна практика».

Після реєстрації юридичної особи потрібно виконати кілька вимог, які є обов'язковими до виконання перед тим, як оформити ліцензію МОЗ на стоматологічний кабінет.

Які вимоги до персоналу при відкритті стоматологічного кабінету чисельність персоналу?

Навіть якщо ви плануєте працювати в стоматологічному кабінеті самостійно, цей пункт є важливим для дотримання. Відповідно, вимоги, які ми перерахуємо, стосуються і всіх найманих співробітників вашої клініки:

 • Наявність профільної освіти. Диплом про закінчення медичного закладу, а також сертифікати про присвоєння медичної кваліфікації та посвідчення про підвищення медичної кваліфікації
 • Наявність досвіду роботи від 3 років – одне з важливих правил.
 • Наявність медичної книжки для кожного працівника
Якщо ж вас цікавить, яка освіта потрібна, щоб відкрити свою стоматологію, то тут також є специфічний аспект. Якщо ви лікуватимете людей самі, і реєструєтеся як фіз. особа підприємець, то наявність диплома медичного вузу за стоматологічним профілем - це обов'язкова умова. Якщо ж ви реєструєте ТОВ як засновник, ви можете не мати спеціальної медичної освіти, але воно обов'язково має бути у ваших співробітників.

Питання та коментарі