Підтримати ЗСУ

Консульська легалізація

Легалізуємо офіційні документи України та інших країн:

 • Безкоштовно проконсультуємо
 • Оформимо нотаріально засвідчені переклади та ін. документи
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

 1. Консульська легалізація офіційних документів – це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ, з метою використання його за кордоном.
 2. Метою консульської легалізації є забезпечення гарантії органам держави, де документ буде використовуватися, в тому, що документ є дійсним і оформлений відповідним чином.
Звертайтеся - консультація безкоштовна!

Вартість послуг

Консульська легалізація
 • Консультація
 • Легалізація в Міністерстві юстиції України
 • Легалізація в МЗС України
 • Легалізація в дипломатичному представництві іноземної держави
 • від 2000 грн
 • Оформлення довіреності на наших юристів
 • 500 грн
 • Переклад документів
 • від 300 грн (залежить від мови)

Детально про послугу

Що таке офіційний документ, який можна легалізувати?

Офіційний документ– це письмове підтвердження фактів та подій, що мають юридичне значення, або з якими чинне законодавство пов’язує виникнення, зміну або припинення прав і обов’язків фізичних або юридичних осіб.

Хто та де здійснює консульську легалізацію?

Консульська легалізація здійснюється уповноваженим працівником Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, Представництв Міністерства закордонних справ на території України або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України.

Які документи приймає на легалізацію МЗС України?

Департамент консульської служби МЗС України приймає на консульську легалізацію:

 • оригінали дипломів про вищу та середню спеціальну освіту міжнародного зразка, виписок із залікових відомостей, дипломів Вищої атестаційної комісії України проходять процедуру легалізації безпосередньо в Департаменті консульської служби МЗС України при поданні їх представником навчального закладу, який видав документ, та за наявності листа-звернення навчального закладу, засвідченого в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, до сфери управління якого належить навчальний заклад. У цьому випадку робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
 • архівні довідки, які видаються архівними підрозділами Державного комітету архівів України та відомчими архівами, надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України у відповідь на запити закордонних дипломатичних установ України або дипломатичних представництв іноземних держав в Україні і легалізуються. На таких документах робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
 • оригінали: свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану; довідок органів реєстрації актів цивільного стану;
 • інші офіційні документи після нотаріального засвідчення їх копій та оформлення Міністерством юстиції України.
Департамент консульської служби МЗС не проставляє легалізацію на тих документах, які складені на території інших країн. Легалізація подібних документів можлива в консульському відділі посольства країни, яка знаходиться на території України (тільки після цього ставиться печатка МЗС) або в консульстві України, що знаходяться в країні видачі документів.

Чи є особливості легалізації певних документів?

Так, документи, які були видані органами реєстрації актів цивільного стану на території України після 1991 року і надалі використовуватимуться за кордоном, легалізуються у Міністерстві закордонних справ України в оригіналі після засвідчення у відділах реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції згідно з Правилами заповнення бланків актових записів цивільного стану та свідоцтва, що видаються на підставі вчинених актових записів, у державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Документи видані на території СРСР, тобто до 1991 року, подаються в нотаріально засвідчених копіях до Міністерства юстиції України для підготовки до консульської легалізації, після чого вони легалізуються у Міністерстві закордонних справ України.

Кінцевим етапом буде консульська легалізація документа у посольстві або консульстві тієї держави, де документ має бути представлений. Тобто, якщо громадянин виїжджає на постійне місце проживання до Єгипту, то останньою печаткою на документі має бути печатка посольства Єгипту в Україні.

Консульській легалізації підлягають лише ті офіційні документи, що видані за участю органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.

Для яких країн є дійсним легалізований документ?

Документ, який пройшов процедуру консульської легалізації, є дійсним лише для тієї держави, дипломатичним представництвом якої він і був засвідчений.

Порядок оформлення

 1. Підготовка пакету документів 1 р.д.
  • замовник надає оригінали документів та необхідну інформацію
  • замовник підписує заяву-згоду на обробку персональних даних (в окремих випадках)
  • замовник завіряє підписом та печаткою клопотання на фірмовому бланку (для юридичних осіб)
 2. Подача документів у відповідну інстанцію від 1 р.д.
 3. Отримання готового документу
  • наші фахівці отримують апостильований документ
  • ми передаємо готовий документ замовнику будь-яким зручним способом

Перелік документів необхідних, для отримання консульської легалізації

1. Заява на вчинення консульської легалізації
Оригінал
2. Документ, який посвідчує особу
Оригінал
юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації
3. Документ, що легалізується
Оригінал
4. Доручення або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника.
Копія, засвідчена нотаріально

Іншим способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостилю, запровадженого Гаазькою Конвенцією, така процедура можлива у тому разі, коли країна приєдналася до Конвенції.

Слід зазначити, що процедура проведення консульської легалізації багатоступенева, досить складна і вимагає значних затрат. Тому радимо звернутися до спеціалістів нашої компанії і доручити цю справу професіоналам.

Питання та коментарі