Легалізуємо офіційні документи України та інших країн:
Що таке офіційний документ, який можна легалізувати?
Офіційний документ – це письмове підтвердження фактів та подій, що мають юридичне значення, або з якими чинне законодавство пов’язує виникнення, зміну або припинення прав і обов’язків фізичних або юридичних осіб.
Хто та де здійснює консульську легалізацію?
Консульська легалізація здійснюється уповноваженим працівником Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, Представництв Міністерства закордонних справ на території України або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України.
Які документи приймає на легалізацію МЗС України?
Департамент консульської служби МЗС України приймає на консульську легалізацію:
Департамент консульської служби МЗС не проставляє легалізацію на тих документах, які складені на території інших країн. Легалізація подібних документів можлива в консульському відділі посольства країни, яка знаходиться на території України (тільки після цього ставиться печатка МЗС) або в консульстві України, що знаходяться в країні видачі документів.
Чи є особливості легалізації певних документів?
Так, документи, які були видані органами реєстрації актів цивільного стану на території України після 1991 року і надалі використовуватимуться за кордоном, легалізуються у Міністерстві закордонних справ України в оригіналі після засвідчення у відділах реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції згідно з Правилами заповнення бланків актових записів цивільного стану та свідоцтва, що видаються на підставі вчинених актових записів, у державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні.
Документи видані на території СРСР, тобто до 1991 року, подаються в нотаріально засвідчених копіях до Міністерства юстиції України для підготовки до консульської легалізації, після чого вони легалізуються у Міністерстві закордонних справ України.
Кінцевим етапом буде консульська легалізація документа у посольстві або консульстві тієї держави, де документ має бути представлений. Тобто, якщо громадянин виїжджає на постійне місце проживання до Єгипту, то останньою печаткою на документі має бути печатка посольства Єгипту в Україні.
Консульській легалізації підлягають лише ті офіційні документи, що видані за участю органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.
Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.
Для яких країн є дійсним легалізований документ?
Документ, який пройшов процедуру консульської легалізації, є дійсним лише для тієї держави, дипломатичним представництвом якої він і був засвідчений.
Іншим способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостилю, запровадженого Гаазькою Конвенцією, така процедура можлива у тому разі, коли країна приєдналася до Конвенції.
Слід зазначити, що процедура проведення консульської легалізації багатоступенева, досить складна і вимагає значних затрат. Тому радимо звернутися до спеціалістів нашої компанії і доручити цю справу професіоналам.
Питання та коментарі