goup

Консульська легалізація

Легалізуємо офіційні документи України та інших країн:

 • Безкоштовно проконсультуємо
 • Оформимо нотаріально засвідчені переклади та ін. документи

Телефонуйте: +380(98)1000-176

 • Відгуки по Юстикону Людмила LadyLu
  26.05.2020
 • Відгуки по Юстикону Ліна Приндюк
  22.04.2020

Вартість послуг

Що входить у наші послуги

 • Легалізація документів в МЗС
 • Легалізація документів в Міністерстві юстиції України
 • Легалізація в консульстві відповідної країни

Детально про послугу

Консульська легалізація офіційних документів – це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ, з метою використання його за кордоном.

Метою консульської легалізації є забезпечення гарантії органам держави, де документ буде використовуватися, в тому, що документ є дійсним і оформлений відповідним чином.

 

ПРИМІТКА

Офіційний документ – це письмове підтвердження фактів та подій, що мають юридичне значення, або з якими чинне законодавство пов’язує виникнення, зміну або припинення прав і обов’язків фізичних або юридичних осіб.

Консульська легалізація здійснюється уповноваженим працівником Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, Представництв Міністерства закордонних справ на території України або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України.

 

Департамент консульської служби МЗС України приймає на консульську легалізацію:

 • оригінали дипломів про вищу та середню спеціальну освіту міжнародного зразка, виписок із залікових відомостей, дипломів Вищої атестаційної комісії України проходять процедуру легалізації безпосередньо в Департаменті консульської служби МЗС України при поданні їх представником навчального закладу, який видав документ, та за наявності листа-звернення навчального закладу, засвідченого в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, до сфери управління якого належить навчальний заклад. У цьому випадку робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
 • архівні довідки, які видаються архівними підрозділами Державного комітету архівів України та відомчими архівами, надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України у відповідь на запити закордонних дипломатичних установ України або дипломатичних представництв іноземних держав в Україні і легалізуються. На таких документах робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
 • оригінали: свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану; довідок органів реєстрації актів цивільного стану;
 • інші офіційні документи після нотаріального засвідчення їх копій та оформлення Міністерством юстиції України.
  Звертаємо Вашу увагу на те, що Департамент консульської служби МЗС не проставляє легалізацію на тих документах, які складені на території інших країн. Легалізація подібних документів можлива в консульському відділі посольства країни, яка знаходиться на території України (тільки після цього ставиться печатка МЗС) або в консульстві України, що знаходяться в країні видачі документів.

ПРИКЛАД


Документи, які були видані органами реєстрації актів цивільного стану на території України після 1991 року і надалі використовуватимуться за кордоном, легалізуються у Міністерстві закордонних справ України в оригіналі після засвідчення у відділах реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції згідно з Правилами заповнення бланків актових записів цивільного стану та свідоцтва, що видаються на підставі вчинених актових записів, у державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Документи видані на території СРСР, тобто до 1991 року, подаються в нотаріально засвідчених копіях до Міністерства юстиції України для підготовки до консульської легалізації, після чого вони легалізуються у Міністерстві закордонних справ України.

Кінцевим етапом буде консульська легалізація документа у посольстві або консульстві тієї держави, де документ має бути представлений. Тобто, якщо громадянин виїжджає на постійне місце проживання до Єгипту, то останньою печаткою на документі має бути печатка посольства Єгипту в Україні.

Консульській легалізації підлягають лише ті офіційні документи, що видані за участю органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.
Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.

ПРИКЛАД


Документ, призначений для дії на території Єгипту, може бути використаний там лише після його відповідного оформлення в Міністерстві юстиції України та Міністерстві закордонних справ України, а після цього консульською установою Єгипту в Україні.

Така процедура легалізації документа є недосконалою:

Документ, який пройшов таку складну процедуру оформлення, є дійсним лише для тієї держави, консульською службою якої він був оформлений, в даному випадку, в Єгипті.


 

Перелік документів необхідних, для отримання консульської легалізації

Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1. заява на вчинення консульської легалізації Оригінал
2. документ, який посвідчує особу Оригінал юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації
3. документ, що легалізується Оригінал
4. доручення або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника. Копія, засвідчена нотаріально

* Ю - Готує компанія ЮСТІКОН, К - Надає клієнт

Іншим способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостилю, запровадженого Гаазькою Конвенцією, така процедура можлива у тому разі, коли країна приєдналася до Конвенції.

Слід зазначити, що процедура проведення консульської легалізації багатоступенева, досить складна і вимагає значних затрат. Тому радимо звернутися до спеціалістів нашої компанії і доручити цю справу професіоналам.

Законодавство

Відгуки та коментарі

Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти
Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти

Пов'язані послуги

+380(98)1000-176Contacts