Підтримати ЗСУ

Консульська легалізація

Легалізуємо офіційні документи України та інших країн

  • Безкоштовно проконсультуємо
  • Без присутності
  • Оформимо нотаріально засвідчені переклади та інші документи
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про легалізацію документів

  1. Консульська легалізація офіційних документів – це процедура підтвердження чинності оригіналів офіційних документів, з метою використання їх за кордоном.
  2. Метою консульської легалізації є забезпечення гарантії органам держави, де документ буде використовуватися, в тому, що документ є дійсним у країні походження та оформлений відповідним чином.
Звертайтеся - консультація безкоштовна!

Вартість легалізації документів

Консульська легалізація
  • Консультація
  • Легалізація в Міністерстві юстиції України
  • Легалізація в МЗС України
  • Легалізація в дипломатичному представництві іноземної держави
  • від 2000 грн
  • Оформлення довіреності на співробітників нашої компанії
  • 900 грн
  • Переклад документів (за необхідності)
  • від 400 грн (залежить від об'єму та мови)

Детально про легалізацію докуменів

Що таке офіційний документ, який можна легалізувати?

Офіційний документ – це письмове підтвердження фактів та подій, що мають юридичне значення, або з якими чинне законодавство пов’язує виникнення, зміну або припинення прав і обов’язків фізичних або юридичних осіб.

Хто та де здійснює консульську легалізацію?

Консульська легалізація здійснюється уповноваженим працівником Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, Представництв Міністерства закордонних справ на території України або консульською посадовою особою закордонної дипломатичної установи України.

Які документи приймає на легалізацію МЗС України?

Департамент консульської служби МЗС України приймає на консульську легалізацію:

  • оригінали дипломів про вищу та середню спеціальну освіту міжнародного зразка, виписок із залікових відомостей, дипломів Вищої атестаційної комісії України проходять процедуру легалізації безпосередньо в Департаменті консульської служби МЗС України при поданні їх представником навчального закладу, який видав документ, та за наявності листа-звернення навчального закладу, засвідченого в міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, до сфери управління якого належить навчальний заклад. У цьому випадку робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
  • архівні довідки, які видаються архівними підрозділами Державного комітету архівів України та відомчими архівами, надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України у відповідь на запити закордонних дипломатичних установ України або дипломатичних представництв іноземних держав в Україні і легалізуються. На таких документах робиться напис "Цей документ легалізовано в Департаменті консульської служби МЗС України";
  • оригінали: свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану; довідок органів реєстрації актів цивільного стану;
  • інші офіційні документи після нотаріального засвідчення їх копій та оформлення Міністерством юстиції України.
Департамент консульської служби МЗС не проставляє легалізацію на тих документах, які складені на території інших країн. Легалізація подібних документів можлива в консульському відділі посольства країни, яка знаходиться на території України (тільки після цього ставиться печатка МЗС) або в консульстві України, що знаходяться в країні видачі документів.

Чи є особливості легалізації певних документів?

Так, документи, які були видані органами реєстрації актів цивільного стану на території України після 1991 року і надалі використовуватимуться за кордоном, легалізуються у Міністерстві закордонних справ України в оригіналі після засвідчення у відділах реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України.

Документи видані на території СРСР, тобто до 1991 року, подаються в нотаріально засвідчених копіях до Міністерства юстиції України для підготовки до консульської легалізації, після чого вони легалізуються у Міністерстві закордонних справ України.

Кінцевим етапом буде консульська легалізація документа у посольстві або консульстві тієї держави, де документ має бути представлений. Приміром, якщо планується використання документа в Єгипті, то останньою печаткою на документі має бути печатка посольства Єгипту в Україні.

Консульській легалізації підлягають лише ті офіційні документи, що видані за участю органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. Легалізація в установленому порядку документа надає йому право на існування в міжнародному обігу.

Для яких країн є дійсним легалізований документ?

Документ, який пройшов процедуру консульської легалізації, є дійсним лише для тієї держави, дипломатичним представництвом якої він і був засвідчений.

Чи завжди документи необхідно легалізовувати?

Ні, іншим способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостиля, запровадженого Гаазькою Конвенцією. Така процедура можлива у тому разі, коли і країна, з якої походить документ, і країна, де він буде використовуватись, приєдналися до Конвенції.

Порядок отримання консульської легалізації

  1. Підготовка документів 1 р.д.
    • консультація
    • отримання оригіналів документів та необхідної інформації
    • підписання заяв та клопотань (за необхідності)
  2. Подача документіві до відповідного державного орагну 1 р.д.
  3. Отримання готового документа від 1 р.д.

Перелік документів, необхідних для отримання консульської легалізації

1. Заява на вчинення консульської легалізації
Оригінал
2. Документ, який посвідчує особу
Оригінал
Юридичні особи подають лист-звернення про вчинення консульської легалізації
3. Документ, що легалізується
Оригінал
4. Довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника
Оригінал, засвідчений нотаріусом

Зразки документів

Питання та коментарі

Avatar

Лучко Оксана

спеціаліст по роботі з клієнтами

+38 (093) 215 14 98