Підтримати ЗСУ

Ліцензія на проведення (здійснення) конкретного виду страхування

Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Якщо Ви хочете створити страхову компанію або Ваше підприємство збирається займатися страховою діяльністю, то Вам необхідно знати наступне.

Згідно із Законом України «Про страхування» така діяльність підлягає ліцензуванню.

Отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності є складним, трудомістким і тривалим процесом, який вимагає певних навичок і умінь.

Якщо Ви хочете отримати ліцензію, але при цьому заощадити свій час, нерви і гроші, то найбільш ефективним рішенням в даном випадку буде звернутися до фахівців нашої компанії.

Ви можете займатися оформленням ліцензії самостійно, але тоді:

 • Ви витратите багато часу, займаючись підготовкою необхідного пакету документів
 • Вам неизбежать повернення поданих документів на «доопрацювання»
 • Вам доведеться довго стояти в чергах

Вартість послуг

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань оформлення ліцензії на здійснення страхової діяльності
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії

5 причин замовити у нас

Замовте у нас, тому що:

 • Наші юристи вивчили "від і до" практичну сторону питання
 • Увесь об'єм роботи з підготовки необхідного пакету документів ми беремо на себе
 • Ми гарантуємо результат, а якщо він не досягнутий - не вимагаємо оплати наших послуг, про що прямо вказуємо в договорі
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • І, нарешті, найкраща характеристика нашої роботи - це наші клієнти

Звертайтеся, і ми обов'язково досягнемо бажаного вами результату!

Детально про послугу

Згідно із Законом України «Про страхування» така діяльність підлягає ліцензуванню.

Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України №40 від 28.08.2003 року затверджені ліцензійні умови здійснення страхової діяльності.

Ліцензійні умови встановлюють вимоги, обов'язкові для виконання при здійсненні страхової діяльності на день отримання ліцензії.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг своїми нормативно - правовими актами може встановлювати додаткові вимоги до умов здійснення окремих видів страхування.

У заявника на дату подання документів на видачу ліцензії мають бути відсутніми невиконані заходи, дії, застосовані Держфінпослуг і / або Нацкомфінпослуг, термін виконання яких настав. Після отримання відповідної ліцензії страховик має право здійснювати страхову діяльність на усій території України.

Страховик створюється в організаційно-правовой формі акціонерного, повного, командитного товариства або товариства з додатковою відповідальністю.

Учасників страховика повинно бути не менше трьох.

Мінімальний розмір статутного капіталу страховика, який займається видами страхування, іншими, ніж страхування життя, встановлюється в сумі, еквівалентній 1 млн. євро, а страховика, що займається страхуванням життя, - 10 млн. євро по валютному обмінному курсу валюти України.

Підприємства, установи і організації не можуть стати страховиками шляхом внесення змін до засновницьких документів за умови, що вони заздалегідь займалися іншим видом діяльності, навіть у разі виконання вимог законодавства .

Страховик, що отримав ліцензію на страхування життя, не має права займатися іншими видами страхування.

Предметом безпосередньої діяльності страховика може бути тільки страхування, перестраховка і фінансова діяльність, пов'язана з формуванням, розміщенням страхових резервів і їх управлінням. Ліцензія видається на здійснення окремого виду страхування і надає одночасне право на проведення перестраховки по цьому виду страхування.

Страховик зобов'язаний мати у власності або в користуванні приміщення, а саме нежитлову частину внутрішнього об'єму будівлі, обмежену будівельними елементами, з можливістю входу і виходу, яка використовується виключно цим страховиком при здійсненні страхової діяльності, за місцезнаходженням, вказаному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб, - підприємців.

У разі відмови у видачі ліцензії на підставі виявлення недостовірних даних (інформації) в документах, представлених для видачі ліцензії, заявник може подати в Нацкомфінпослуг нову заяву про видачу ліцензії не раніше ніж через три місяці з дня ухвалення рішення про відмову у видачі ліцензії.

Примітка

Ліцензія на кожен вид страхування оформляється на окремому бланку

Порядок оформлення ліцензії на здійснення страхової діяльності

 1. Підготовка від 4 р.д.
  • консультації з питання оформлення ліцензії
  • аналіз документації
  • формування пакета документів
 2. Подання документів в Нацкомфінпослуг від 30 р.д.
  • подання документів в Нацкомфінпослуг
  • моніторинг процесу з питання оформлення ліцензії
 3. Отримання ліцензії до 6 р.д.
  Отримання ліцензії

Перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на здійснення страхової діяльності

1. Заява
Оригінал
2. Друкована сторінка з сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців з інформацією про заявника
завізовано його керівником, подається заявником за бажанням
3. Копії засновницьких документів
Оригінал/ Нотаріально засвідчена копія
4. Довідки банків, які підтверджують розмір сплаченого статутного капіталу, або аудиторський висновок аудитора, внесеного в реєстр аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, про підтвердження формування і розміру сплаченого статутного капіталу, а також, про підтвердження перевищення вартості нетто – активів (чистих активів ) над розміром статутного капіталу на останню звітну дату, передуючу поданню документів на отримання ліцензії. Для страхових компаній - довідки банків, які підтверджують розмір сплаченого статутного капіталу або аудиторський висновок аудитора
5. Довідка про фінансовий стан засновників (учасників) страховика, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою), якщо страховик створений у формі повного або командитного товариства або товариства з додатковою відповідальністю
6. Правила (умови) страхування
7. Економічне обгрунтування запланованої страхової (перестраховочной) діяльності
8. Інформація про учасників страховика
9. Інформація про голову виконавчого органу і його заступників, копію диплому голови виконавчого органа страховика або його першого заступника про вищу економічну або юридичну освіту, копію диплома головного бухгалтера страховика про вищу економічну освіту
підписана керівником страховика і скріплена печаткою
10. Інформація про наявність відповідних сертифікатів у випадках, передбачених Нацкомфінпослуг
11. Копія затверджених в установленому порядку правил проведення внутрішнього фінансового моніторинга
Копія
завірена заявником
12. Копія документа про призначення працівника, відповідального за проведення внутрішнього фінансового моніторингу, інформації про керівних посадовців або фахівців, які є відповідальними за проведення фінансового моніторингу
Копія
завірена заявником

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на здійснення страхової діяльності

Законодавство

 • Закон України «Про страхування» від 07.03.1996
 • Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 N40 «Про затвердження Ліцензійних умов здійснення страхової діяльності»

Питання та коментарі