Підтримати ЗСУ

Ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями

Цікавить оформлення ліцензії під ключ? Швидко! Якісно! Максимально стислі терміни!

 • Безкоштовна консультація
 • Повний комплекс послуг
 • Гарантований результат
 • Допомога в реєстрації РРО
 • Юридична підтримка 24/7
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Якщо Вас цікавить підприємницька діяльність, пов'язана з роздрібною торгівлею алкогольними напоями або тютюновими виробами, то ця інформація для Вас

Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку зобов'язані оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Якщо Ви хочете заощадити Ваш час і нерви, то найбільш ефективним рішенням в даному випадку буде оформлення ліцензії за допомогою досвідчених фахівців.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем надає наступні переваги:

 • Можливість відкрити власне кафе або ресторан
 • Бути конкурентоздатними на ринку подібних послуг
 • Уникнути юридичної відповідальності за здійснення цього виду діяльності без ліцензії

Вартість послуг

Вартість оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями
 • Консультація
 • Аудит
 • Отримання ліцензії
 • від 10 р.д. – від 2000 грн
 • Реєстрація РРО
 • від 3 р.д. – 500 грн
 • Продовження ліцензії
 • від 10 р.д. – 500 грн

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань оформлення ліцензії
 • підготовка, аналіз документів
 • оплата державних мит і інших офіційних платежів
 • представництво інтересів клієнта при поданні необхідного пакета документів в орган ліцензування
 • отримання ліцензії на алкоголь/табак

Додатково пропонуємо

- реєстрація РРО

5 причин замовити у нас

 • Наша компанія надає послуги в цій сфері із 2008 року
 • Увесь об'єм роботи з підготовки необхідного пакета документів ми беремо на себе
 • Ми проконсультуємо Вас безкоштовно
 • Максимально стислий термін підготовки документів і оформлення ліцензії
 • Без особистої присутності і потреби в спілкуванні з державними службовцями

Звертайтеся, і ми зробимо усе необхідне для досягнення бажаного вами результату!

Детально про послугу

Згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»:

роздрібна торгівля - діяльність з реалізації товарів громадянам і іншими кінцевими споживачами для їх індивідуального некомерційного застосування, незалежно від видів розрахунків, у тому числі на розлив в кафе, ресторанах, барах або інших суб'єктах ведення господарської діяльності у сфері громадського харчування.

Згідно з приписами Закону, суб'єкти господарювання усіх форм власності, у тому числі і виробники продукції, що збираються займатися підприємницькою діяльністю у сфері роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями в обов'язковому порядку повинні оформити ліцензію на право ведення подібного роду діяльності.

Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:

 1. у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин
 2. на території санаторіїв у спеціально відведених місцях;
 3. у навчальних та освітньо-виховних закладах;
 4. у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
 5. у закладах культури;
 6. у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
 7. у ліфтах і таксофонах;
 8. на дитячих майданчиках;
 9. на спортивних майданчиках;
 10. у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого
 11. самоврядування, інших державних установ.

З 1 липня 2015 року пиво прирівняно до алкогольних напоїв

Щорічна плата: До моменту подання документів в орган ліцензування, суб'єкт зобов'язаний внести грошову плату за право здійснювати роздрібну торгівлю тютюновими і алкогольними виробами. Щорічна плата за роздрібну торгівлю тютюновими виробами становить 2000 грн на кожне місце торгівлі.

Щорічна плата за роздрібну торгівлю алкогольними виробами окрім пері і сидр (без додавання спирту) складає 8000 грн за кожен окремий надалі вказаний в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат або книгу обліку витратних операцій, який знаходиться безпосередньо за місцем здійснення торгівлі.

У разі, коли місце здійснення роздрібної торгівлі розміщене на території селищ і сіл, за винятком тих, які знаходяться у межах території міст, плата за роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить - 500 гривень, окрім сидру і пері (без додавання спирту), на кожен відмічений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходяться в місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі. На роздрібну торгівлю сидром і пері (без додавання спирту) - 780 гривень на кожне місце.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами і алкогольними напоями знімається рівними частками щокварталу і зараховується згідно з чинним законодавством до бюджету держави.

Місце торгівлі: Суб'єкт ліцензування має право реалізовувати роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі і на розлив, виключно в одному торговому приміщенні (будівлі), вказаному в ліцензії, за місцем його фактичного місцерозташування, торговою площею не менше 20 кв. м. (для тютюнових виробів - без обмеження площі).

Примітка

При роздрібній торгівлі приміщення має бути оснащене електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або наявністю товарно-касових книг (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів. незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Порядок оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами/алкогольними напоями

 1. Підготовка від 1 р.д.
  • Консультації з процедурних питань оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
  • Розробка та формування пакету документів, необхідного для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
 2. Подача документів до ДФС від 10 р.д.
  • Подача документів на ліцензійну комісію Державної фіскальної служби для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
  • Моніторинг процедури та строків оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами
 3. Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями / тютюновими виробами до 1 р.д.
  Отримання Ліцензії

Перелік документів, необхідних для оформлення ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами/алкогольними напоями

1. Заява на видачу ліцензії
Оригінал
2. Доручення (Довіреність)
Оригінал
Для ФОП - нотаріальна
3. Виписка з ЄДРПОУ
Нотаріально засвідчений переклад на українську мову
4. Довідка про реєстрацію касового апарату
Копія
5. Квитанція про плату за ліцензію
Оригінал
6. Договір оренди на приміщення
Копія
7. Копія паспорту та ідентифікаційного коду здобувача ліцензії
Копія
Для ФОП

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс юридичних послуг з оформлення ліцензії на торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами

Законодавство

 • Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності»
 • Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»

Відповіді на популярні питання

Скажіть,чи потрібна спеціальна ліцензія на роздрібну торгівлю сидром?

Реалізація на території України сидру та перрі (без додавання цукру) можлива при наявності у Вас ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Спеціальної ліцензії для цього не потребується.

Яким чином здійснюється оплата ліцензії на роздрібну торгівлю спиртними напоями?
По отриманні ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, Ви сплачуєте четверту частину від розміру річної вартості плати за ліцензію. В подальшому плата здійснюється щоквартально рівними частинами в казначейство по місцю реєстрації. Варто зазначити, що Законом не передбачена можливість разового внесення оплати за весь термін дії ліцензії.
Збираємось займатися роздрібною торгівлею алкогольними напоями. Цікавить ліцензія на алкоголь. Вартість та строки.

Вартість річної ліцензії на право реалізації алкогольних напоїв вроздріб залежить від кількості електронно-касових апаратів, що будуть розташовані на місці торгівлі, а також розташуванні самого місця реалізації алкогольних напоїв. Якщо місце реалізації буде розташовано безпосередньо в межі міста, або до 50 км. Від межи міста, але при цьому площа торгового приміщення перевищує 500 кв.м., то офіційна вартість ліцензії для вас складе 8000 грн. на рік за кожен електронний контрольно-кассовий апарат, який буде зазначатися в ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Якщо ж реалізація буде здійснюватися на території сіл або селищ, то вартість складе 500 грн за кожний електронний контрольно-касовий прилад. Строки оформлення ліцензії складуть до 20 робочих днів.

Скажіть, ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем оформлюється за місцем безпосереднього здійснення торгівлі алкогольними напоями або за місцем реєстрації підприємства?

Відповідно до Законодавства України, діяльність в сфері роздрібної реалізації алкогольних напоїв ліцензується в органах виконавчої влади за місцем здійснення Вами даного виду діяльності. При цьому реєстрація електронного контрольно-касового апарату проводитиметься в органах податкової служби за місцем Вашої державної реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності, а в сільській місцевості – в органах сільського самоуправління.

Питання та коментарі

Александр
Здравствуйте!у меня есть продуктовый магазин взят в аренду на мой ФОП, планирую купить лицензию на алкоголь и открываю ФОП на общей системе на коллегу для продажи алкогольных напитков!ВОПРОС: ДОГОВОР АРЕНДЫ МАГАЗИНА НУЖНО НА КОЛЛЕГУ ПЕРЕОФОРМЛЯТЬ?
Justicon
Доброго дня! Так, договір має бути оформлений на здобувача ліцензії.
Ирина
Предприниматель на едином налоге.возможно взять лицензию на табак?
Justicon
Добрый день, Ирина. Согласно п. 291.5.1., не могут быть плательщиками единого налога 1-3 групп юридические и физические лица-предприниматели, осуществляющие производство, экспорт, импорт, продажа подакцизных товаров (кроме розничной продажи горюче-смазочных материалов в емкостях до 20 литров и деятельности физических лиц, связанной с розничной продажей пива и столовых вин).
Ирина
При подаче документов на лицензию есть договор аренды помещения,а магазин в доме,какую нужно бумагу?
Justicon
Добрый день, Ирина! Насколько понимаем, речь идет о лицензии на розничную торговлю алкоголем или табаком. Необходимый документ - договор аренды со всеми существенными условиями (стороны, объект аренды, сроки).
Елена
Здраствуйте, мой магазин (25кв.м) находится в 20км от города, сколько будет стоить лицензия на алкоголь и нужен ли отдельно продавец для алкоголя?
Justicon
Добрый день, Елена! Стоимость государственного платежа за лицензию на розничную торговлю алкоголем - 2000 гривен за год. Оплата осуществляется поквартально (по 500 грн каждый квартал). А наши услуги в помощи в получении такой лицензии - 2500 грн + 500 грн за регистрацию кассового аппарата. Можем помочь получить лицензию для торговли в Киевской области (если речь идет о внегородской территории). Организация отдельного продавца, который будет отпускать исключительно алкоголь, законом не предусмотрена.
Александр
Добрый день! Есть возможность арендовать помещение под непродовольственные группы товаров и мне хотелось бы там открыть живое пиво. Это возможно сделать или нужно переводить помещение в группу производственных товаров?
Justicon
Добрый день! Действующим законодательством Украины не установлено каких-либо специальных требований для помещений, в которых осуществляется реализация пива.
Галина
Можно ли продавать в баре алкогольные напитки на вынос?
Justicon
Здравствуйте, Галина, для того чтобы продавать алкоголь в розницу Вам необходимо получить лицензию на розничную торговлю алкоголем, если Вы планируете продавать на розлив, то тогда необходимо также зарегистрироваться как учреждение общественного питания.
Степан
Добрый день! Пожалуйста подскажите при оформлении лицензии на розничную торговлю алкоголем в сельськой местности обязательно нужен кассовый апарат?
Justicon
Добрый день, Степан. Да, кассовый аппарат, а также книга учета рассчетных операций нужны для получения данной лицензии. Кассовый аппарат регистрируется по месту регистрации соискателя лицензии. Необходимые документы: паспорт РРО, документ, подтверждающий факт приобретения в собственность или аренды РРО, договор о сервисном обслуживании РРО, договор аренды или документ на право собственности торговой точки, где будет осуществляться торговля алкоголем и, соответственно, эксплуатироваться РРО.
Евгений
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, законно ли открытие пивного магазина в жилом фонде?
Justicon
Согласно ст. 4 Жилищного кодекса Украинской ССР, в жилой фонд не входят нежилые помещения в жилых домах, предназначенные для торговых, бытовых и других потребностей непромышленного характера. Согласно ст. 6 Жилищного кодекса Украинской ССР, жилые дома и жилые помещения предназначаются для постоянного или временного проживания граждан, а также для использования в установленном порядке в качестве служебных жилых помещений и общежитий. Также следует обратить внимание на нормы Гражданского кодекса Украины, которые устанавливают ограничения для арендаторов жилых помещений, а именно: - согласно ч. 1 ст. 815, арендатор обязан использовать жилье лишь для проживания в нем, обеспечивать сохранность жилья и поддерживать его в надлежащем состоянии; - согласно ч. 2 ст. 813, если арендатором является юридическое лицо, оно может использовать жилье лишь для проживания в нем физических лиц. Таким образом, можно прийти к выводу, что открытие магазина алкогольных напитков в помещении, отнесенное к жилому фонду является незаконным. В то же время законодательством предусмотрена возможность перевода помещения из жилого фонда в нежилой.
Анжелика
Добрый день! Подскажите пожалуйста, у меня магазин продовольственных и непрод. товаров, также я продаю пиво и слабоалкогольную продукцию. Только на пиво можно оформить лицензию? И какие документы необходимы на реализацию слабоалкогольной продукции?
Justicon
Добрый день, Анжелика! Согласно Закону Украины «О государственном регулировании производства и оборота этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий», для хозяйствующих субъектов предусмотрено обязательное получение лицензии на оптовую или розничную торговлю алкогольными напитками. 1 июля 2015 года вступило в силу изменение в данный закон, согласно которому пиво относится к категории «алкогольные напитки». Таким образом, отдельной лицензии на пиво действующим законодательством Украины не предусмотрено. Действие данной лицензии распространяется также и на слабоалкогольные напитки.
Наталья
Мой сын арендует продовольственный магазин,общей площадью 45.8кв.м., могу ли я у него субарендовать часть магазина для розничной торговли алкогольными напитками и табаком, не будет ли это считаться отдельной площадью? Учитывается общая площадь помещения, или отдельный отдел для торговли спиртными напитками?
Justicon
Здравствуйте уважаемая Наталия! Согласно ст. 774 Гражданского Кодекса Украины, Вы имеете право взять в субаренду часть помещения, но только при наличии согласия арендодателя. Это будет считаться отдельной площадью, в связи с тем, что к договору субаренды применяются положения ГКУ о договоре аренды. Согласно Постановлению КМУ № 854 от 30.07.1996 г., - «субъект хозяйствования обязан обеспечить состояние помещений для розничной торговли алкогольными напитками в соответствии с санитарно-техническими, санитарно-гигиеническим, технологическим, противопожарным и другим нормам, а также возможность использования электронных платежных средств при осуществлении расчетов за проданные товары в соответствии с законодательством. Предприятие должно иметь торговое помещение (здание) площадью не менее 20 кв. метров, оборудованное соответствующим торгово-технологическим оборудованием (витрины, прилавки, пристенные горки и т.д.), охранной и противопожарной сигнализацией, с достаточным освещением, отоплением и вентиляцией, а в случаях, предусмотренных законодательством, обеспечить условия для применения регистраторов расчетных операций, хранения материальных ценностей». Поэтому, для ведения деятельности не учитывается общая площадь помещения, Вам нужно арендовать отдельный отдел, площадью не менее 20 м2, для торговли спиртными напитками. Будут вопросы, звоните (093) 1000-176. Проконсультируем бесплатно. Всегда рады помочь!
Анна
Можно торговать напитками, в составе которых присутствует алкоголь, например, глинтвейном (горячий напиток из красного вина, сахара и корицы), и лицензируется ли торговля таким напитком? Торговля производиться из киоска по продаже пива, сигарет, чипсов и т.д.
Justicon
Торговать нельзя, согласно Закона Украины "О государственном регулировании производства и оборота спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" алкогольные напитки - это продукты, полученные путем спиртового брожения сахаросодержащих материалов или изготовленные на основании пищевых спиртов с содержанием спирта этилового более 1,2 процента объемных единиц. Пункт 22 Правил розничной торговли алкогольными напитками, утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 30.07.96г. N 854 предусматривает, что продажа алкогольных напитков на разлив для потребления на месте осуществляется в предприятиях общественного питания и в специализированных отделах предприятий (которые имеют статус предприятий общественного питания) с универсальным ассортиментом продовольственных и/или непродовольственных товаров. Указанными правилами запрещается торговля алкогольными напитками на разлив в предприятиях общественного питания без соблюдения соответствующих санитарногигиенических условий и оборудования (обеспечение проточной питьевой водой, посудой, мерными емкостями, одноразовой посудой, наличием условий для мойки посуды) и прочих требований предусмотренных законодательством. Также, ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ – с 1 июля 2015 года вступают в силу нормы Закона № 71-VIII от 28.12.2014 об отнесении пива к алкогольным напиткам. Согласно изменениям», к алкогольным напиткам относятся продукты, полученные путем спиртового брожения с содержанием спирта этилового свыше 0,5 % (сейчас - свыше 1,2%).Если у вас еще нет лицензии на продажу алкоголя, наша компания может оказать помощь в ее получении. Илларион. (098) 1000-176, (093) 1000-176
Avatar

Литвин Марина

Юрист

+380634116274