Підтримати ЗСУ

Отримання дозволу на будівельні роботи

Чітке знання законів. Зберемо і подамо документи.

 • Конфіденційно
 • Професійний підхід
 • Первинна консультація безкоштовно
 • В найкоротші строки
 • Беремо на себе 100% роботи по документах
Ольга Казаневская
03.06.2020

Рекомендую! Очень профессионально работают, легко общаться, доброжелательные. Всё вып…

Виталий
02.06.2020

Хочу поблагодарить юридическую компанию ЮСТИКОН в лице юриста Марии Литвин за оказани…

Стисло про послугу

Плануєте здійснити будівництво, реконструкцію, реставрацію, не знаєте з чого почати, яку документацію отримати і куди звернутися?

Необхідно зареєструвати декларацію про початок виконання будівельних робіт? Або ж отримати дозвіл на виконання будівельних робіт? Можливо, у Вас виникли складнощі з отриманням дозвільної документації на будівництво?

Шукаєте фахівців, які зможуть супроводжувати увесь процес будівництва?

Фахівці нашої компанії нададуть допомогу в отриманні усієї необхідної документації для проведення будівельних робіт як в Києві, так і по всій Україні.

Ми надамо послуги з:

 1. Подання повідомлення про початок будівельних робіт (для об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта)
 2. Реєстрації в Інспекції ДАБК декларації про початок виконання будівельних робіт (для об'єктів І - ІІІ категорій складності)
 3. Отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт (для об'єктів IV - V категорій складності)
 4. Виготовлення технічного паспорта на об'єкт
 5. Введення об'єкта в експлуатацію
 6. Реєстрації права власності

Ви зможете оформити, узаконити будь-який об'єкт незалежно від виниклих складнощів по усій території України в необхідні Вам строки.

Для визначення точної вартості послуг з об'єкта Ви можете надати інформацію згідно з опитувачем:

1. Адреса об'єкта

2. Назва об'єкта (як буде в декларації)

3.Площа об'єкта (проектна і фактична)

4. Суть роботи (реконструкція з описом її суті, площ до і після реконструкції; нове будівництво)

5. Інформація про реконструкцію (чи виконується нова вхідна група, прибудова і т. д.)

6. Дані про права власності на об'єкт

7. По можливості - фото об'єкта

Ваш коментар

Вартість послуг

Вартість послуг залежить від місцезнаходження, площі об'єкта (проектної і фактичної), характеру запланованих робіт (нове будівництво / реконструкція, чи міняються межі), наявності необхідної документації.

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань отримання дозволу / подання повідомлення /реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт в ДАБК
 • представництво інтересів клієнта при поданні документів
 • подання повідомлення / отримання зареєстрованої декларації / дозволу на початок виконання будівельних робіт
 • за бажанням клієнта - повний юридичний супровід будівництва, включаючи введення в експлуатацію і реєстрацію права власності

5 причин замовити у нас

 • Ми гарантуємо результат, якщо він не досягнутий - ви не оплачуєте послуги, про що ми прямо вказуємо в договорі
 • Ми знаємо, як отримати необхідну документацію в потрібний термін, як вирішити проблеми, що виникли, і не допустити виникнення нових
 • Наша компанія надає послуги у сфері будівництва із 2008 року
 • Ми працюємо по усій території України
 • Первинна консультація - безкоштовно
 • І, нарешті, найкраща характеристика нашої роботи - це наші клієнти

Звертайтеся, і ми гарантовано досягнемо бажаного вами результату!

Детально про послугу

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою або договори суперфіція і:

 • направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт органу ДАБК - за об'єктами, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта
 • реєстрації органом ДАБК декларації про початок виконання будівельних робіт - за об'єктами будівництва I - III категорій складності
 • видачі замовникові органом ДАБК дозволу на виконання будівельних робіт - відносно об'єктів будівництва IV і V категорій складності

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт подається до Інспекції ДАБК при будівництві:

 1. Індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) площею до 300 кв. м.
 2. Господарських будівель і споруд, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

Не пізніше одного календарного дня до початку виконання будівельних робіт замовник (його уповноважена особа) подає особисто або направляє рекомендованим листом з описом вкладення або через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві до Інспекції повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Якщо ДАБК виявляє в повідомленні недостовірні дані, що дозволяють вважати об'єкт самовільним будівництвом, реєстрація такого повідомлення підлягає відміні.

Декларація про початок виконання будівельних робіт

Замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або направляє рекомендованим листом з описом вкладення або через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві до Інспекції два екземпляри декларації. Один екземпляр після проведення реєстрації повертається замовникові, другий - залишається в Інспекції, яка її зареєструвала.

Інспекція впродовж п'яти робочих днів з дня вступу декларації перевіряє повноту даних, вказаних в декларації, і вносить в єдиний реєстр.

Виконання будівельних робіт на об'єктах, що відносяться до I - III категорії складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж і споруд без реєстрації декларації забороняється. Відповідальність за проведення будівельних робіт без зареєстрованої декларації несе замовник.

Якщо Інспекція не зареєструвала декларацію або не повернула її у встановлений термін, заявник отримує право на виконання будівельних робіт на одинадцятий робочий день з дня, коли декларація має бути зареєстрована або повернена. У такому разі декларація вважається зареєстрованою.

Якщо ДАБК виявляє в зареєстрованій декларації про початок виконання будівельних робіт недостовірні дані, що дозволяють вважати об'єкт самовільним будівництвом, реєстрація такої декларації підлягає відміні.

Дозвіл на виконання будівельних робіт

видається на безкоштовній основі Інспекцією ДАБК за місцезнаходженням об'єкта.

Замовник (його уповноважена особа) має право подати особисто або відправити рекомендованим листом з описом вкладення до Інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про отримання дозволу.

До заяви додаються:

 • копія документа, що встановлює право на земельну ділянку або копія договору суперфіція;
 • проектна документація на будівництво;
 • копія документа, що засвідчує право власності на будівлю або споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт (при реконструкції, реставрації, капітальному ремонті);
 • копія будівельної ліцензії, завірена в установленому порядку (подається у разі потреби);
 • копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, осіб, що здійснюють авторський і технічний нагляд;
 • копії кваліфікаційних сертифікатів, завірені в установленому порядку.

Інспекція впродовж десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову в його видачі.

 • Замовник зобов'язаний впродовж семи календарних днів з дня направлення повідомлення / реєстрації декларації / отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт письмово проінформувати про це місцеву держадміністрацію або орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта будівництва, а також державні органи у сфері пожежної і техногенної безпеки.
 • Усі вказані документи реєструються / видаються органами ДАБК на безкоштовній основі
 • Якщо сталася зміна замовника або осіб, відповідальних за проведення технічного нагляду, замовник впродовж трьох робочих днів зобов'язаний повідомити ДАБК про такі зміни; про зміну генпідрядника / підрядника замовник повідомляє органи ДАБК листом. Проводити подальші роботи без подання повідомлення забороняється.

Примітка

Інформація про зареєстровану декларацію / виданий дозвіл, відомості про найменування об'єкта, зображення об'єкта і його основні ТЭПы, інформація про замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, відповідальних за виконання робіт розміщуються на стенді завдовжки мінімум 1,5*1 метрів, який встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці. При будівництві індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських споруд цей стенд не розміщується.

Порядок отримання дозволу на будівельні роботи

 1. Підготовка від 1 р.д.
  • консультації
  • отримання від замовника усіх необхідних документів
  • заповнення повідомлення / декларації
 2. Подання документів від 1 р.д.
  подання документів в ДАБК
 3. Направлення повідомлення / реєстрація декларації / отримання дозволу на початок будівельних робіт від 1 р.д.
  • проведення ДАБКом перевірки повноти вказаних даних
  • отримання дозволу / зареєстрованої декларації на початок робіт

  від 1 р.д. - для повідомлення; від 5 р.д. - для декларації; від 10 р.д. - для дозволу

Перелік документів, необхідних для отримання дозволу на будівельні роботи

1. Перелік документів, необхідних для подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт
2. Паспорт, ідентифікаційний код замовника
Копія
3. Відомості з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ)
Оригінал
Для юридичних осіб
4. Документ, що встановлює право на земельну ділянку
Копія
Не подається при реконструкції, реставрації або капітальному ремонті об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів в плані
5. Будівельний паспорт
Оригінал
За наявності
6. Проект будівництва
Оригінал
За наявності
7. Повідомлення про початок виконання будівельних робіт
Оригінал
2 екземпляри; кожна сторінка підписується замовником і завіряється печаткою(за наявності)
8. Перелік документів необхідних для реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт
9. Паспорт, ідентифікаційний код замовника
Копія
10. Відомості з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ)
Оригінал
Для юридичних осіб
11. Документ, що встановлює право на земельну ділянку
Копія
Не подається при реконструкції, реставрації або капітальному ремонті об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів в плані
12. Проект будівництва
Оригінал
За наявності
13. Дані про осіб, що здійснюють тех. нагляд
За наявності
14. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки
Оригінал
Окрім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови і обмеження не видаються
15. Документ, що підтверджує право власності на будівлю або споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт
Оригінал
При реконструкції, реставрації, капітальному ремонті
16. Декларація про початок виконання будівельних робіт
Оригінал
2 екземпляри; кожна сторінка підписується замовником і завіряється печаткою (за наявності)
17. Перелік документів, необідних для отримання дозволу на виконання будівельних робіт
18. Паспорт, ідентифікаційний код замовника
Копія
19. Відомості з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ)
Оригінал
Для юридичних осіб
20. Документ, що встановлює право на земельну ділянку
Копія
Не подається при реконструкції, реставрації або капітальному ремонті об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів в плані
21. Проект будівництва
Оригінал
За наявності
22. Дані про осіб, що здійснюють тех. нагляд
За наявності
23. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки
Оригінал
Окрім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови і обмеження не видаються
24. Документ, що підтверджує право власності на будівлю або споруду, або письмова згода його власника на проведення будівельних робіт
Оригінал
При реконструкції, реставрації, капітальному ремонті
25. Ліцензія на виконання будівельних робіт
Копія, засвідчена нотаріально
При необхідності
26. Документи про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, осіб, що здійснюють авторський і технічний нагляд
Копія, засвідчена нотаріально
27. Кваліфікаційні сертифікати
Копія, засвідчена нотаріально
28. Декларація про початок виконання будівельних робіт
Оригінал
2 екземпляри; кожна сторінка підписується замовником і завіряється печаткою (за наявності)

Юридична компанія «ЮСТІКОН», маючи багаторічний досвід, пропонує Вам повний комплекс послуг з отримання усіх необхідних документів для початку виконання будівельних робіт

Законодавство

 • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»
 • Постанова Кабінету Міністрів України № 466 від 13.04.2011 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт»
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів"

Питання та коментарі