goup

Ліцензія на зберігання та торгівлю паливом: ОПТ- Роздріб.

Замовте зараз: +380(98)1000-176

 • Відгуки по Юстикону Вадим Макаренко
  09.12.2019
 • Відгуки по Юстикону Ірина Приймак
  24.01.2020

Стисло про оформлення ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним

 1. 23.11.2018 р. Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», запроваджено ліцензування господарської діяльності, яка пов’язана з виготовленням і реалізацією нафтопродуктів.
 2. Починаючи з 1 липня 2019 року всі суб’єкти господарювання, які планують здійснювати господарську діяльність та/або вже здійснюють діяльність пов’язану з виробництвом, зберіганням, оптовою та/або роздрібною торгівлею пальним зобов’язанні оформити ліцензію.
 3. Ліцензії на виробництво, зберігання, та продаж пального є строковими і платними.
 4. Повадження діяльності з виробництва, зберігання, та/або продажу пального без ліцензії заборонено і передбачає адміністративну або кримінальну відповідальність.

Вартість отримання ліцензії на торгівлю пальним

Вартість оформлення ліцензії на зберігання та торгівлю топливом
 • Ліцензія на опт без місця торгівлі

від 10 р.д. – от 3000 грн

 • Ліцензія на опт з місцем торгівлі

від 10 р.д. – від 5000 грн

 • Ліцензія на зберігання ПММ

від 20 р.д. – від 5000 грн

 • Ліцензія на виробництво топлива

від 20 р.д. – 15000 грн

Що входить у наші послуги

 • консультації з питань оформлення ліцензії на торгівлю пальним.
 • проведення повного аудиту та аналізу наявної документації щодо відповідності матеріально технічної бази і кваліфікації персоналу.
 • підготовка пакету документів, заповнення відомостей, заяв інших необхідних для оформлення ліцензії на торгівлю пальним;
 • отримання ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Додатково пропонуємо

Детально про оформлення ліцензії на торгівлю пальним

Яка саме діяльність з пальним підпадає під ліцензування та кому необхідно оформлювати таку ліцензію ?

Починаючи з 1 липня 2019 року всі суб’єкти господарювання, які планують здійснювати господарську діяльність або здійснюють діяльність пов’язану з:

 • виробництвом,
 • зберіганням,
 • роздрібною та оптовою торгівлею,
 • імпортом та експортом пального та нафтопродуктів 

зобов’язанні оформити ліцензію.

ВАЖЛИВО!!!

Ліцензію на виробництво, зберігання та/або продаж пального й нафтопродуктів потрібно оформлювати на кожен з вищеперерахованих видів діяльності.

Який саме вид пального та нафтопродуктів підлягає ліцензуванню ?

Під ліцензування підпадають такі види пального :

 1. нафтопродукти (бензин, дизель)
 2. скраплений газ (автомобільний)
 3. палива моторні альтернативні
 4. паливо - моторні суміші
 5. речовини, що використовуються як компоненти моторних палив

Хто видає та оформлює ліцензії на торгівлю пальним ?

 • Ліцензії на виготовлення (виробництво), палива-нафтопродуктів видають, призупиняють та анулюють місцеві органи Державної податкової служби України за місцем знаходження суб’єкта господарювання та/або за місцем здійснення такої діяльності.
 • Ліцензії на зберігання, палива-нафтопродуктів видають, призупиняють та анулюють уповноважені Кабінетом Міністрів України органи виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального.
 • Ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб’єкта.

ВАЖЛИВО!!! 

Починаючи з 01.07.2019 р. імпорт, експорт пального можливо здійснювати тільки за наявності у суб’єкта господарювання, що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним та нафтопродуктів.

На який строк видається ліцензія на право виготовлення, зберігання, роздрібної та оптової торгівлі пального ?

 • Ліцензії на право виготовлення, зберігання, роздрібної та оптової торгівлі палива видаються строком на 5 років.

Яка Вартість оформлення ліцензії на оптову та роздрібну продаж пального ?

За видачу ліцензії на продаж пального, державою встановленні наступні платежі:

 • Зберігання пального – 780 грн. на рік
 • Роздрібна торгівля пальним  – 2000 грн. на рік за кожне місце торгівлі.

Оптова торгівля пальним :

 • 5000 грн. за наявності місця торгівлі (за кожне місце)
 • 10000 грн. за відсутності місця торгівлі

ВАЖЛИВО!!!

Здійснення діяльності без належно оформлених ліцензій на поводження з пальним карається Державою шляхом накладення штрафів.

Так за діяльність пов’язану:

 • з виробництвом пального без наявності ліцензії — штраф 1 000 000 грн;
 • з оптової торгівлі пальним та/або зберігання пального без наявності ліцензії штраф — 500 000 грн;
 • з роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії штраф— 250 000 грн.

Перелік документів які слід надати для отримання ліцензії на торгівлю пальним.

Документ Форма документа Примітка Ю* К*
1. Виписка з ЄДРПОУ Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
2. Документи, що підтверджують право власності /користування земельною ділянкою з відповідним цільовим призначенням. Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
3. Акт вводу/готовності об’єкту до експлуатації, сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів до кожного об’єкту продажу або зберігання. Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
4. Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника
5. Документ, що підтверджує наявність акредитованої лабораторії з перевірки якості пального Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника Для виробництва пального
6. Технологічна документація, що стосується виробництва пального Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника Для виробництва пального
7. Технічні умови щодо виробництва пального заданої якості Копія, засвідчена печаткою підприємства та підписом керівника Для виробництва пального

* Ю - Готує компанія ЮСТІКОН, К - Надає клієнт

Земельна ділянка на якій розташований об’єкт роздрібної торгівлі пального обов’язково повиннна відповідати вимогам главі 13 ст. 67, 71 Земельного кодексу України та за своїм цільовим призначенням згідно Класифікації цільового призначення земель відповідати коду: 03.07 (для підприємств, які не відносяться до підприємств автомобільного транспорту), та коду 12.04, 12.08, 12.09 (для підприємств, які відносяться до підприємств автомобільного транспорту).

Також здобувачу ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним перед зверненням щодо отримання ліцензії обов’язково потрібно звернути увагу на наявність на підприємстві оформленого дозволу Держпраці на право виконання небезпечних робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.

 

Більш детально про вартість та процедуру отримання дозволів Держпраці читати тут

Зразки документів

Відповіді на популярні питання

Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання гсм, якщо ми с / г підприємство і використовуємо паливо тільки для власних потреб?

Доброго дня, ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" визначає, що всі суб'єкти господарювання, які зберігають гсм для власних потреб зобов'язані отримати ліцензію, як виняток можна виділити наступні пункти:

 • підприємства, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
 • підприємства, установами і організаціями системи державного резерву;
 • суб'єктами господарювання для зберігання пального, споживаного дію власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- і газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
Добрий день, наше підприємство здійснює пасажирські перевезення, у нас є власний автопарк для заправки якого ми купуємо талони на пальне. Чи необхідно нам отримувати ліцензію?
Доброго дня,така діяльність не ліцензується. Ліцензуванню підлягає тільки зберігання гсм в стаціонарних ємностях.
Ми спеціалізуємося на дорожньо-ремонтних роботах, маємо пересувну ємність для заправки власного транспорту і не маємо стаціонарного місця зберігання, як нам бути в такому випадку?
У вашому випадку ліцензія на зберігання нафтопродуктів не потрібна, так як у вас немає стаціонарного місця зберігання.
Наш інтернет-магазин здійснює діяльність з продажу уайт-спіриту та масла моторного в тарі виробника (від 2 до 5 л), чи потрібна нам ліцензія на оптову торгівлю гсм і на зберігання гсм?
ДПС визначає, що паливо в тарі до 5 л НЕ являється підакцизним товаром і ліцензуванню не підлягає.
Чи обов'язково подавати акт введення в експлуатацію об'єкта для отримання ліцензії на зберігання палива?
Акт введення в експлуатацію є в обов'язковому переліку документом відповідно до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а це означає що без даного документаполученіе ліцензії неможливо.

Відгуки та коментарі

Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти
Поле не може бути пустим
Вкажіть ваші контакти

Пов'язані послуги

+380(98)1000-176Contacts