Сертифікат відповідального виконавця (ГІП, ГАП, Технагляд)
Стисло про послугу
Сертифікат відповідального виконавця згідно з постановою КМУ від 23.05.2011 №554 є обов'язковим для виконавців окремих видів робіт, пов'язаних безпосередньо зі створенням об'єктів архітектури.
З прийняттям вказаної постанови, почалась нова хвиля реформування будівельної галузі і закладено нові підвалини для розширення кола виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які повинні проходити професійну атестацію з метою підтвердження своєї професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань, шляхом отримання відповідного кваліфікаційного сертифіката ГІП, ГАП.
Оформлення кваліфікаційного сертифіката є обов'язковим для фахівців, які працюють за такими професіями як :
- архітектор (сертифікат ГАП);
- інженер проектувальник (сертифікат ГІП)
- інженер технічного нагляду;
- експерт з проектної та технічної документації, а також інвентаризацій об'єктів.
ПЕРЕВІР СВІЙ СЕРТИФІКАТ В РЕЄСТРІ АТЕСТОВАНИХ ОСІБ |
Постановою КМУ від 23.06.2021 № 651 установлено, що виконавці, які отримали кваліфікаційний сертифікат до 1 січня 2016 р., можуть за результатами проходження професійної атестації отримати кваліфікаційний сертифікат вищої категорії за умови підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг).
Вартість послуг
- Консультація
- 1 р.д. -1000 грн
- Сертифікат архітектора ГАП
- 20 р.д. від -15 000 грн
- Сертифікат кошторисника
- 20 р.д. від -15 000 грн
- Сертифікат проектувальника (ГІП) категорія 2 (СС1)
- 20 р.д. від 16 000 грн
- Сертифікат проектувальника (ГІП) категорія 1 (СС2)
- 20 р.д. від 15 000 грн
- Сертифікат провідного спеціаліста (СС3)
- 20 р.д. від 25 000 грн
- Продовження терміну дії категорійних сертифікатів ГІП
- 20 р.д. від 12 000 грн
- Сертифікат ГАП І категория (СС-2)
- 20 р.д. від 12 000 грн.
- Сертифікат провідного інженера (СС-3)
- 20. р.д. від 25 000 грн.
Отримай попередне рішення по сертифікату.Надішли на електрону пошту lic@justicon.ua :
Спеціалісти нашої компанії проведуть аналіз наданої документації і супроводять процес навчання та оформлення кваліфікаційного сертифікату ГІП-ГАП по всій Україні у мінімальний термін та за прийнятною ціною. |
ЯК ОФОРМИТИ СЕРТИФІКАТ ГІП, ГАП.
Законом України «Про архітектурну діяльність» в Україні запроваджено професійну атестацію відповідальних виконавців окремих видів робіт, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.
До набрання чинності у 2011 році Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» професійній атестації підлягали лише інженери технічного нагляду та архітектори.
Оформлення кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця робіт призначено для керівників проектів та молодших менеджерів проектів, початківців та недавніх випускників, які хочуть розвивати свою кар'єру в галузі проектів та створення об’єктів архітектури.
Особа, яка планує отримати сертифікат, повинна відповідати таким критеріям, як:
Наявність вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста, магістра за напрямом професійної атестації відповідно до кваліфікаційних вимог:
- Архітектор
- Інженер-будівельник
- Економіст.
Наявність стажу роботи за фахом:
- Архітектором -3 роки
- Інженер-кошторисник 3 роки;
- Інженер планувально-виробничого відділу 3 роки;
- Інженер-проектувальник 3 роки.
Для яких робіт є обов'язковим оформлення сертифікатів?
Сертифікат відповідального виконавця згідно з постановою КМУ від 23.05.2011 №554 є обов'язковим для виконавця окремих видів робіт, пов'язаних безпосередньо зі створенням об'єктів архітектури.
Враховуючи вимоги постанови, всі відповідальні виконавці обов'язково повинні пройти професійну атестацію для наступних видів робіт, пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури:
№ | Кваліфікація | Спеціалізація |
---|---|---|
1 | Архітектор (ГАП) |
|
2 | Інженер-проектувальник (ГІП) | Інженерно-будівельне проектування: - у частині забезпечення механічного опору та стійкості; - у частині дотримання вимог пожежної безпеки; - у частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього природного середовища; - у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму; - у частині забезпечення економії енергії; - у частині виконання інженерних вишукувань; - у частині технології будівельного виробництва; - у частині кошторисної документації. - доріг. |
3 | Інженер технічного нагляду |
|
4 | Експерт | Експертиза проектної документації у частині: - забезпечення механічного опору та стійкості; - дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки; - забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення; - забезпечення безпеки експлуатації та вимог охорони праці, забезпечення захисту від шуму; - забезпечення економії енергії; - ядерної та радіаційної безпеки; - виконання інженерних вишукувань. Експертиза проектної документації доріг Експертиза кошторисної частині проектної документації Експертиза містобудівної документації Технічне обстеження будівель і споруд Технічна інвентаризація об’єктів нерухомого майна |
Які бувають кваліфікаційні сертифікати
Усі суб'єкти містобудування з 1 червня 2012 року обов'язково повинні мати вказівку у документах, які подаються замовниками будівництва, на реєстрацію органами держархбудконтролю, номери кваліфікаційного сертифіката головного інженера (архітектора) проекту та експерта. Такі питання регулює Постанова КМУ з 23.05.2011 №554.
● Сертифікат без категорії видається фахівцям, які мають досвід роботи від 3-х років. Такий документ передбачає проходження наступних етапів отримання: вступити до СРО, підвищити кваліфікацію, успішно скласти іспити, вступити до СРО (гільдія або асоціація).
● Сертифікати II категорії (власник документа має право працювати з об'єктами класифікації СС1). Фахівець, який претендує на сертифікат проектувальника в Україні, повинен мати досвід роботи від трьох років. Етапи: обов'язково вступити до СРО, підвищити кваліфікацію, скласти іспит.
● Сертифікати I категорії (власники сертифікатів мають право працювати з об'єктами класів СС1-СС2). Претендент на сертифікат повинен мати досвід роботи від 5 років. Етапи отримання: вступити до СРО, підвищити кваліфікацію, скласти іспит, пройти дистанційну підготовку для отримання сертифікату, скласти іспит-співбесіду на І категорію, отримати документ.
● Сертифікат провідних спеціалістів (дає право працювати на об'єктах класу СС1, СС2, СС3). Досвід роботи від 10 років. Обов'язково слід мати рекомендації від представників СРО. Також необхідно пройти підвищення кваліфікації, складання іспитів, пройти дистанційну підготовку, скласти іспит-співбесіду.
Сертифікати отримані до 01.01.2016 г. підпадають під обмін за відповідними напрямками професійної атестації:
- інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості;
- інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму;
- інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення економії енергії;
- інженерно-будівельне проектування доріг;
- інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки;
- інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього природного середовища.
Не потребують обміну сертифікати, видані за такими напрямками:
- інженерно-будівельне проектування у частині виконання інженерних вишукувань;
- інженерно-будівельне проектування у частині технології будівельного виробництва;
- інженерно-будівельне проектування у частині кошторисної документації.
Види робіт на які видаються кваліфікаційні сертифікати (СС1, СС2, СС3)
Кваліфікаційні сертифікати ГІП, ГАП видаються для виконання наступних робіт:
- Провідні інженери-проектувальники. Власник документа може проводити роботи на об'єктах будівництва 5 категорії складності (СС3).
- Інженери – проектувальники 1 категорії. Власник сертифікату має право проводити роботи на об'єктах будівництва 3-4 категорії складності (СС2).
- Інженери – проектувальники 2 категорії. Власники документа мають право проводити роботи на об'єктах будівництва 1-2 категорії складності (СС1).
ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО СЕРТИФІКАТУ
Претенденту на оформлення сертифіката необхідно з'ясувати, чи він відповідає кваліфікаційним вимогам.
До атестації допускаються ті громадяни, які здобули вищу освіту магістра або спеціаліста, а також мають стаж роботи від 3-х років. Також на атестацію можуть подати громадяни, які не здобули вищу освіту, але мають стаж роботи у містобудуванні від 10-ти років.
Щоб підтвердити свій досвід та участь у розробці проектів, виконавець зобов'язаний надати до органу атестації від 3-х до 5-ти копій проектів за різні роки своєї діяльності. Усі копії повинні бути належним чином завірені. Копії проектів повинні складатися з титулу, списку виконавців, частини проекту, в яких перебуває підпис виконавця, а також позитивних експертних висновків щодо виконаного проекту.
З метою уникнення можливої відмови орану з атестації щодо не відповідності наданих заявником документів, необхідно провести попередній аудит, та перевірити чи належна освіта та чи достатньо досвіду, щоб отримати кваліфікаційний сертифікат.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ СЕРТИФІКАТУ ГІП, ГАП
1. Паспорт
2. Ідентифікаційний код
3. Диплом
4. Трудова книжка
5. Уставні документи та банківські реквізити
6. Заява про проведення професійної атестації
1. Проекти
2. Стислий звіт про творчі досягнення
3. Перелік творчих робіт, наукових праць
4. Рекомендація від Спілки архітекторів
5. Посвідченя, грамоти.
6. Фото об’єктів архітектури.
За наявності (до 10 примірників з зазначенням назви об"єкта)
1. Заява-анкета про вступ до Гільдії
2. Анкета про участь в СРО
3. Стислий звіт про професійну діяльність та/або творчі досягнення.
4. Інші документи ( державні нагороди, звання, дипломи містобудівних і архітектурних конкурсів, документи про наукові досягнення, рекомендації двох атестованих виконавців або професійної організації за відповідним напрямом)
1. Стислий (творчий) звіт про професійну діяльність та/або творчі досягнення виконавця.
2. Довідка і рекомендація,
3. Копії проектів
засвідчених відповідним чином. Для підтвердження участі у розробці проектів (урахування досвіду проектування об'єктів) відповідного класу наслідків виконавець надає три-п'ять копій проектів за різні роки, завірені належним чином.
Копія проекту повинна містити наступні складові: - титульний лист проекту або розділу проекту, в розробці якого виконавець приймав безпосередню участь; - список виконавців; - декілька листів проекту (2-3 листи креслень, розрахунків і т.п.), які містять підпис виконавця, для оцінки участі виконавця у розробці даного проекту та прийнятих ним рішень; - позитивний експертний висновок щодо наданого проекту; - копія кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника.
Питання та коментарі