goup

Публікації

Ліцензія на оптову торгівлю пропан-бутаном: що робити, якщо ДПС відмовляє у видачі?

Минулого місяця ми публікували матеріал, у якому спробували розібратись, чи потрібні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для зберігання пального.

У сьогоднішній статті ми з’ясуємо, як отримати ліцензію на оптову торгівлю побутовим газом (пропан-бутан) у балонах зі складу, без наявності стаціонарних ємностей для зберігання.

Перш за все, слід відзначити, що пропан є пальним у розумінні Податкового кодексу України, а тому господарська діяльність, пов’язана з ним, що здійснюється з метою отримання прибутку, підлягає ліцензуванню з боку держави.

Однак, як це часто буває, і у такій, здавалося б, важливій для країни сфері, як обіг пального, все одно трапляються прогалини у законодавстві. 

Одна із таких прогалин стає явною при отриманні ліцензії у ситуації, що описана у трохи вище. Відповідно до положень Закону №2628 від 23.11.2018 обов’язковою умовою для отримання такого ліцензійного документу є оформлення дозволу на виконання робіт та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. В свою чергу, до Постанови Кабінету Міністрів від 26.10.2011 №1107 було внесено зміни, згідно з якими тепер для зберігання балонів з газом необхідно просто зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці.

Тобто, фактично, виходить двояка ситуація – з однієї сторони, суб’єкт господарювання, який займається зберіганням і оптовою торгівлею пропану-бутану в балонах, не може здійснювати таку діяльність без відповідної ліцензії, а з іншої сторони, після зміни відповідного профільного документу виникає колізія між вимогами закону та постанови Кабінету Міністрів, яка взагалі унеможливлює отримання такої ліцензії.

Тому для суб’єктів підприємницької діяльності залишається чекати відповідних змін до законодавства чи виборювати своє право на отримання ліцензії у національних судах. Однак варто пам’ятати, що оптова торгівля пальним або його зберігання без ліцензії з 1 квітня поточного року карається штрафом у розмірі 500 000 грн. А тому найкращим рішенням буде звернутись до спеціалістів нашої компанії, які зможуть надати професійну допомогу у такій заплутаній ситуації та вирішити усі проблеми на шляху до отримання ліцензії для торгівлі пальним. 

Якщо у вас залишились запитання, звертайтесь за номером телефону 0(98)-1000-176.

+380 (98) 1000-176Contacts