goup

Думка експерта

Стаття по дозволу Держпраці на зберігання пального

Податковий кодекс України у пункті 14.1.1411 визначає, що пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, що зазначені у підпунктів 215.3.4 статті 215 Кодексу.

Таким чином, зберігання пального – це діяльність, регулювання якої підпадає під дію Закону України №481 від 23.11.2018 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Тобто, це господарська діяльність, яка потребує обов’язковому ліцензуванню з боку органів державної влади.

Відповідаючи на запитання, чи потрібні дозволи Держпраці, якщо підприємство зберігає пальне та дизпаливо, необхідно звернутись до положень статті 15 зазначеного вищезазначеного нормативно-правового акту, у яких зазначено, що до заяви на отримання ліцензії на зберігання пального необхідно додати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Таким чином, закон встановлює пряме зобов’язання суб’єктів господарювання отримувати відповідні дозволи Держпраці у випадку необхідності зберігання пального для певних потреб, а отже без подачі таких документів орган ліцензування буде вимушений відмовити у видачі ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності.

 

+380 (98) 1000-176Contacts