goup

Публікації

З 01.01.2018 р. Польща запровадила нові умови працевлаштування іноземних громадян.

Карта Польщі - нові умови працевлаштування

Починаючи з 1 січня 2018 р. уряд Польщі запроваджує нові умови праці для іноземних громадян на сезону роботу.
Про це на своєму брифінгу анонсував керівник Міністерства праці й соціальної політики республіки Польщі Станіслав Швед.
Зокрема, він зазначив, що згідно з новим законом, який набере чинності 1 січня 2018 р. роботодавець, який працевлаштовує та/або будь-яким іншим способом залучає іноземного громадянина до сезонних робіт, повинен сплатити реєстровий сбір в розмірі 30 злотих.
Вказаній збір роботодавець сплачує повітовому управлінню праці за реєстрацію його заяви та видачу дозволу на право залучати іноземного громадянина до певної сезонної роботи.
При цьому строк дозволу на право працевлаштовувати іноземного громадянина із залученням його до сезонної роботи буде обмежено до дев’яти місяців на протязі року.

Крім того новий закон також запроваджує додаткові зобов’язання для роботодавця, а саме починаючи з 1 січня 2018 р. останній повинен обов’язково інформувати місцеві органи про обставини які спричинили необхідність залучення та працевлаштування громадян інших країн для виконання сезонної роботи.
Нові правила при оформленні на роботу стосуються громадян таких країн як: Україна, Грузія, Вірменія, Білорусь.
Запровадженням нових правил оформлення на роботу громадян іноземних держав уряд Польщі намагається протидіяти незаконній та не контрольованій трудовій міграції.

Згідно статистичних даних, які наводить Міністерство соціальної політики Польщі, в період з 2016 по 2017 р. українцям було оформлено більше півтора мільйони дозволів на роботу, а це майже 95 % від всіх виданих заявок за вказаний період.
Однак фактично чисельність громадян України які перетнули кордон та працевлаштувалися на роботу не перевищує і половини.
Набули масовості випадки коли компанії отримавши ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном, реалізовують фіктивні дозволи на роботу від польської компанії довірливим громадянам України.
Запровадження нових правил повинно суттєво змінити ситуацію із працевлаштуванням громадян України у Польщі.
Починаючи з 2018 р. громадяни України, які отримали посвідку на сезону працю матимуть більші соціальні гарантії, що захистять перед можливими зловживаннями зі сторони роботодавця, який вже не зможе нелегально використовувати найману працю.

+380 (98) 1000-176Contacts