goup

Публікації

Проблемні питання отримання ліцензії на медичну практику

приватна медична практикаПРИВАТНА МЕДИЧНА ПРАКТИКА – це не лише альтернатива надання медичних послуг населенню у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, але і прибутковий бізнес.

Для організації діяльності приватного закладу охорони здоров’я не достатньо лише ідеї, бізнес-плану, кадрів. Необхідно мати матеріально-технічне забезпечення, яке відповідатиме обраному вами напрямку діяльності, знати особливості вимог до приміщень, персоналу, техніки, медичного обладнання. Перед отриманням ліцензій потрібно мати готовий заклад охорони здоров’я. 

Щоб з’ясувати особливості отримання ліцензії, дамо відповідь на найбільш популярні запитання:

1. Як визначити, чи підходить кандидат на посаду лікаря/медичної сестри/лаборанта?

Всі вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівна персоналу можна знайти в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я.

У Довіднику чітко описані вимоги до знань та вмінь персоналу закладів охорони здоров’я, а також до керівників (головний лікар, медичний директор, генеральний директор).

2. Чи можна спочатку отримати ліцензію, а потім закупити все необхідне обладнання та медичні вироби?

Ні, оскільки для подачі документів необхідно вказати оснащення всіх кабінетів та приміщень закладу приватної медичної практики.

Для того, щоб визначитись, яке саме обладнання вам потрібно, необхідно керуватися такими нормативними актами:

3. Як визначити, які методи використовувати під час здійснення медичної практики за тією чи іншою спеціальністю? 

Методи, які необхідно застосовувати під час здійснення медичної практики, перераховані у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я. У Відомостях, які додаються до заяви про отримання ліцензії на медичну практику, необхідно вказувати всі методи, перераховані у Довіднику до кожної лікарської спеціальності.

4. Як правильно назвати посаду лікарів та молодшого медичного персоналу?

Всі посади, які можуть існувати у закладі охорони здоров’я (державному та приватному) повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів, зокрема Наказу Міністерства охорони здоров’я від 28.10.2002 року №385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад,  посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою, посад професіоналів у галузі охорони здоров'я  та  посад фахівців  у галузі охорони здоров'я з у закладах охорони здоров'я».

5. Чи обов’язково проводити повірку вимірювальних засобів?

Так, обов’язково, адже Ліцензійна комісія Міністерства охорони здоров’я повинна розуміти, що заклад приватної медичної практики використовує обладнання, яке відповідає всім вимогам, є точним та справним. Перелік обладнання, яке підлягає обов’язковій повірці можна знайти в Постанові Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року №374 «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці».

6. Чи можна відкрити аптеку чи аптечний пункт у закладі приватної медичної практики?

Так, це не суперечить вимогам законодавства. До аптек які розміщуються у закладах охорони здоров’я застосовуються спрощені вимоги щодо технічних характеристик приміщення. 

Якщо у Вас залишились питання, детальніше про порядок оформлення таких видів ліцензії, вартість такої послуги та терміни їх оформлення Ви можете дізнатись за номером телефону (044) 221-4000

Також Вам може бути цікаво:

Ліцензія на медичну практику 

Ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами 

Ліцензія на оптову торгівлю лікарськими засобами 

Ліцензія на прекурсори 

Висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи 

Декларація з охорони праці

Декларація ДСНС

+380 (98) 1000-176Contacts