goup

Публікації

Прекурсори і наркотики

прокуроры

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» у статті 7 закріплює, що робота з прекурсорами – це один із видів господарської діяльності, які підлягають обов’язковому ліцензуванню з боку держави. Видача ліцензії на прекурсори, їх виробництво, обіг, зберігання, перевезення та реалізацію належить до компетенції Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Так що таке прекурсори?

Відповідно до статті 1 ЗУ «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» прекурсорами наркотичних засобів і психотропних речовин є речовини, які використовуються для виробництва, виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин, включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Тобто, прекурсори – це ті речовини, на основі яких відбувається створення наркотиків.

Перелік речовин, які належать до прекурсорів, був затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 6 травня 2000 р. №770. Так, відповідно до положень цієї постанови, а саме Таблиці IV, прекурсорами є:

Стосовно усіх вищеперерахованих речовин встановлюються заходи контролю, а щодо речовин, які включені до списку № 1 Таблиці IV, то їх обіг обмежено.

На противагу прекурсорам наркотичні засоби – це природні чи синтетичні речовини, які мають специфічний вплив на центральну нервову систему людини. Наркотики, через зміну психічного стану та формування залежності в результаті систематичного їх споживання, піддаються більш суворому контролю з боку держави і їх обіг набагато більш обмежений, ніж обіг прекурсорів. Про це свідчить, в тому числі і різниця у встановленій кримінальній відповідальності за незаконну діяльність, пов’язана з такими речовинами.

Отже, прекурсори – це хімічні речовини, шляхом комбінування яких здійснюється виробництво і виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин та для роботи з якими необхідно пройти процедуру державного ліцензування. Головною особливістю прекурсорів є те, що вони не призначені для вживання з метою викликати наркотичне сп’яніння, а є лише сировиною для синтезу наркотиків, що дає змогу з легкістю оформити ліцензію на прекурсори, скориставшись послугами нашої юридичної компанії!

+380 (98) 1000-176Contacts