goup

Публікації

Правові наслідки карантину через коронавірус (COVID-19) в Україні

Карантин в Україні

У травні 2020 р. Кабінет міністрів України на чолі з Денисом Шмигалем планує почати процес виходу країни з карантину. Українцям дозволять ходити на роботу, але зі зміщеним робочим графіком. Частково відновлять рух громадського транспорту, відкриють зони відпочинку та парки. Остаточно ж перезапустять транспортну систему і послаблять режим самоізоляції літнім людям – починаючи з червня.

Тим не менш, на даний момент Кабінетом міністрів України з метою запобігання поширення коронавірусу (COVID-19) карантин офіційно продовжено до 31 липня 2020 р. 

Від 6 квітня з цією ж метою діють нові, посилені правила карантину. За їхнє порушення громадянин чи іноземець може отримати штраф від 17 до 34 тис. грн. Посадову особу чи організацію за подібне штрафуватимуть на суму від 34 до 170 тис. грн. Такі покарання закріплено в Кодексі України про адміністративні правопорушення останніми змінами.

Загалом же зараз заборонено:

Ряд обмежень стосується безпосередньо людей, яким понад 60 років – вони автоматично підлягають самоізоляції, а відлучатися їм дозволено лише за продуктами та медикаментами, проте не далі ніж за 2 км від місця перебування.

Наголошуємо, що органи місцевого самоврядування мають право впроваджувати додаткові заходи. Саме тому додатково слідкуйте за інформацією на офіційних веб-сайтах місцевої влади.

Якщо ви покидаєте межі дому, з собою крім засобів індивідуального захисту візьміть документ, що підтверджує особу: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, паспорт моряка, водійське посвідчення, посвідку на тимчасове чи постійне проживання чи т.п.

Водночас держава прийняла ряд рішень з підтримки населення:

На весь період карантину:

Безпосередньо за березень: 

Безпосередньо у квітні:

Безпосередньо в травні починається послаблення карантинних обмежень - повний перелік дивіться на сатйі Кабінета Міністрів України.

Після відміни карантину:

В підсумку нагадуємо про необхідність дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України  щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

+380 (98) 1000-176Contacts