goup

Публікації

Чи вплине на громадян України запровадження нових правил оформлення на роботу в Польщі?

Перелік нових правил у працевлаштуванні за кордоном

З перших днів 2018 року в Польщі почнуть діяти нові правила оформлення іноземців на сезонну роботу.
Безперечно, запровадження нових правил працевлаштування торкнеться й українців, які останні роки масово виїжджають на заробітки до Польщі.
Згідно інформації наданої Міністерством соціальної політики України, що є органом ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном на початок 2017р офіційно працевлаштованими в Польщі є 1.2 млн українських громадян, до кінця 2017 р. ця цифра вже може сягнути майже 2 млн. осіб.

 

Орган ліцензування також зазначає, що за останній час значно зросла кількість суб’єктів господарювання, які виявили бажання оформити ліцензії на посередництво в працевлаштуванні громадян України за кордоном.

Одним із самих популярних направлень по працевлаштуванню серед здобувачів ліцензії також складає Польща (більше 50 %).

Що ж буде чекати на громадян України, які мають намір працевлаштуватись на роботу в Польщі з січня 2018р?

Управління праці Польщі, ґрунтовно змінить реєстрацію іноземних працівників, які бажають працювати на території держави. Замість декларації про намір запросити іноземця для виконання певної роботи, яка видавалась роботодавцеві на безоплатній основі, запроваджено оформлення посвідки на сезонні роботи за яку необхідно заплатити.

Зокрема, запроваджено введення плати за оформлення посвідки на сезон роботи в таких сферах як: сільськогосподарське виробництво, збирання ягід та фруктів, готельно - ресторанної та туристичної галузі.
Вказані посвідки планується видавати не більше ніж на 9 місяців протягом року.
В деяких випадках польські робітники сфери сільськогосподарського виробництва  в рамках цієї норми зможуть доручити роботу іноземцю на 30 днів без оформлення наступного дозволу на виконання іншої роботи.

Подібні дозволи будуть двох видів:

Відносно іноземців, які фактично знаходяться за межами Польщі, то роботодавець зобов’язаний скласти заяву на отримання дозволу на сезону працю. На підставі цього дозволу іноземець зможе відкрити візу в Польщу.
Громадяни України та іноземці, що мають біометричні паспорти, зможуть в'їхати з таким дозволом в Польщі без віз. Роботодавець зобов'язаний зареєструвати іноземного працівника в управлінні праці.

До кінця поточного року діятиме перехідний період. Він передбачає, що ті громадяни, які в 2017 році працюють за короткотерміновими запитами-замовленнями, зможуть їх використовувати в 2018 році, а з 2019р. вже мають оформлювати нові дозволи.

З іншої сторони – діятиме жорстка регламентація заявок на тимчасове працевлаштування терміном на 6 місяців, що змушуватиме роботодавця відповідальніше ставитись до своїх обов’язків, а також брати на роботу лише необхідних йому, кваліфікованих робітників.

Згідно нових правил, громадянин України буде зобов’язаний підтвердити початок роботи у конкретного роботодавця. Також вводиться збір з роботодавця у сумі 30-ти злотих.

Подібна звітність допоможе уникнути шахрайських схем, коли людина вирушає до Польщі на конкретну роботу і просто «губиться» на теренах Євросоюзу.

Також такі зміни в законодавстві Польщі відобразяться на українських компаніях, які отримали ліцензії на провадження діяльності з працевлаштування за кордоном і надають відповідні послуги щодо працевлаштування громадянам України.

Починаючи з 01.01.2018 р. таким посередникам з працевлаштування вже буде не достатньо укласти зовнішньо-економічний договір з польською компанією- роботодавцем і отримати від останнього індивідуальне запрошення на роботу для особи, яка шукає роботу, потрібно буде також додатково надати дозвіл на сезонні роботи.

Передбачається, що процедура оформлення дозволу на сезону роботу буде простіша, ніж оформлення звичайного дозволу на працю. Спрощення полягає в тому що, повітові управління праці зобов’язанні видати такий дозвіл роботодавцеві в максимально короткий термін навіть у вихідні та святкові дні.

Дана обставина не може не тішити заробітчан. До теперішнього часу громадянам України інколи приходилось тижнями або навіть місяцями очікувати дозвіл на працю без якого працювати було суворо заборонено.

Запровадження нових правил видачі дозволів на сезону роботу передбачає також низку позитивних зрушень, що торкнуться й соціального забезпечення трудових мігрантів.

Так передбачається, що з особою, яка працює за дозволом на сезонну працю роботодавець укладає трудову угоду. Саме укладення «трудової угоди», а не цивільно-правової, передбачає обов’язкове соціальне та медичне забезпечення робітника.

Тому зміни до закону "Про працевлаштування іноземних громадян у Польщі " повинні позитивно вплинути на працевлаштування громадян України у Польщі.

+380 (98) 1000-176Contacts