goup

Публікації

Оптова торгівля пальним: чи можуть суб'єкти господарювання збувати через колонку?

Оптова торгівля пальним через колонку

Одним із видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, є оптова і роздрібна торгівля пальним. Відмінність між ними полягає у тому, що в першому випадку продаж відбувається суб'єктам господарювання, а в другому – для побутових потреб населення та інших споживачів. 

Цікавим на даний момент є питання відпуску пального суб'єктами оптової торгівлі через колонку. Чи буде така діяльність визнаватись торгівлею роздрібною і чи потрібно в такому разі отримувати ліцензію ще й на такий вид діяльності?

В першу чергу слід відзначити, що згідно з положеннями Податкового кодексу, якщо паливно-роздавальна колонка отримала позитивні результати повірки, то вона може виконувати функцію витратоміра-лічильника.

 

Крім того, для здійснення оптової торгівлі суб'єкту господарювання, якщо оплата за пальне відбувається у безготівковий спосіб, не обов'язково використовувати РРО, наявність якого, натомість, є необхідною умовою отримання ліцензії на торгівлю роздрібну. 

Таким чином, оптовики мають змогу збувати пальне через колонку, при цьому не переймаючись отриманням ліцензії на роздрібну торгівлю. Однак, якщо все ж виникають сумніви, то таку ліцензію виникає сенс оформити, хоча б тому, що річна плата за неї складає 2 000 гривень, а штраф за її відсутність – 250 тисяч гривень.

+380 (98) 1000-176Contacts