goup

Публікації

Ліцензія на постачання електроенергії споживачам та ліцензія на перепродаж електроенергії: в чому різниця та яку діяльність обрати

ринок електроенергії

Запровадження відповідно до вимог Європейського Союзу нового ринку електроенергії, який працюватиме на конкурентних засадах, розширило перелік видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, включивши до нього діяльність із постачання електроенергії споживачам та діяльність із перепродажу електричної енергії. Що ж це таке та у чому різниця? Розбираємось сьогодні.

Постачання електроенергії споживачам – це господарська діяльність, яка передбачає забезпечення фізичних і юридичних осіб електричною енергією  на підставі договору, яку останні потім можуть використовувати для власних потреб.

Закон «Про ринок електричної енергії» формулює це поняття ще простіше, вказуючи, що постачання електроенергії – це продаж і перепродаж останньої.

Тобто, фактично, перепродаж (або трейдерство) теж постачанням. Однак, насправді, між цими видами діяльності є різниця і вона доволі значна, тому що трейдер виступає свого роду посередником і в першу чергу має на меті отримання прибутків від перепродажу електроенергії, а не поставках її  різноманітним кінцевим споживачам.

Саме тому Кабінет Міністрів, ухвалюючи Ліцензійні умови стосовно вказаних видів діяльності, розділив їх, затвердивши для кожного виду свій окремий порядок, аналізуючи які, можна дійти висновку, що трейдерська діяльність позиціонується, як простіший вид діяльності, оскільки для отримання ліцензії ставляться нижчі вимоги, ніж до суб’єктів господарювання, які прагнуть займатись постачанням електроенергії кінцевим користувачам. 

Наприклад, для трейдерів ставляться менші вимоги щодо наповнення веб-сайту, потрібна менша кількість звітності та взагалі нема потреби у налагодженні комунікації зі споживачами, що апріорі робить цю діяльність легшою з точки необхідних нюансів у роботі.

Таким чином, з впевненістю можна сказати, що діяльність із перепродажу електроенергії більше підійде тим суб’єктам господарювання, які не мають відповідного рівня підготовки, однак прагнуть стати учасником нового ринку електроенергії в Україні.

Також Вас може зацікавити:

Ліцензія на водопостачання

Ліцензія на постачання та продаж природного газу

Ліцензія на постачання теплової енергії

+380 (98) 1000-176Contacts