goup

Публікації

Карантин: що робити заробітчанам?

З моменту оголошення карантину на території не тільки України, але і в країнах Європейського Союзу, досить багато українців, які працюють за кордоном, повернулися на Батьківщину. 

Це було спричинене багатьма факторами:

Неможливо достеменно визначити, скільки саме українців повернулися додому, проте уже зараз у багатьох постає питання: як повернутись назад?

Така ситуація складається через те, що люди не можуть знайти роботу з гідним рівнем заробітної плати, а рівень безробіття в Україні тільки зростає. Не готові були і до такого відтоку робочої сили роботодавці, оскільки, наприклад, в Польщі виробництво, яке пов’язане з мінімальними контактами між людьми продовжувало працювати, а робітники, які призупинили роботу через карантин, отримували ту ж саму заробітну плату, яку отримували і в нормальних умовах. 

Зараз такі європейські країни як Німеччина, Фінляндія, Польща, за участю фермерів та спільно з Урядом, готуються до того, що, ймовірно, будуть організовувати чартерні рейси для громадян України, оскільки наближається період збору урожаю, а фермери дуже зацікавлені у працівниках з України. 

Також, хоча і візові центри призупинили видачу віз, виїхати на роботу все ж можна. Це можуть зробити працівники, які вже мають робочу візу, або ж їдуть на сезонну роботу, яка передбачає можливість працевлаштування по безвізу. Виїхати громадяни України можуть через відкриті контрольно-пропускні пункти, за умови наявності у них трудових контрактів або договір на виконання сезонних робіт. 

Що стосується, наприклад, Угорщини, то виїхати на роботу також можливо. Про це говорить керівник Національної поліції. Для цього потрібно написати електронну заяву, дочекатися відповіді, та, за умови дозволу, перетнути кордон. Проте, існують і певні обмеження, оскільки необхідною умовою є проходження медичного обстеження, а також двотижнева самоізоляція після прибуття на територію Угорщини. 

Тому, за умови дотримання певних правил, громадяни України і в період обмежень можуть повернутися за кордон на свої робочі місця. 

Вам також може бути цікаво:

Ліцензія на працевлаштування за кордоном 

Ліцензія на туроператорську діяльність 

Ліцензія на міжнародні перевезення 

Реєстрація тимчасово ввезеного авто 

Виїзд на постійне місце проживання за кордон 

Повернення громадян України на постійне проживання в Україні

Підготовка та юридичний аналіз договорів

+380 (98) 1000-176Contacts