goup

Публікації

Як відкрити власну стоматологію?

стоматолог

Здоров'я завжди було, є і буде для будь-якої людини найвищою цінністю, недарма воно відноситься до 1 категорії у всесвітньо відомій піраміді потреб Маслоу. Саме тому бізнес із надання послуг у сфері охорони здоров'я належить до одних із найбільш прибуткових і високорентабельних. Не останнє місце в даній галузі займають стоматологічні послуги, адже доглянуті зуби – це запорука красивої посмішки та здоров'я всього організму в цілому.

В сьогоднішньому матеріалі ми вирішили з'ясувати юридичні аспекти відкриття стоматологічного кабінету та відповісти на питання, які можуть виникнути в процесі.

В першу чергу, для того, щоб розпочати будь-яку підприємницьку діяльність, необхідно створити та зареєструвати відповідний суб'єкт господарювання.

Якщо в планах відкриття стоматологічного кабінету з одним кріслом (слід пам'ятати, що мінімальна площа приміщення для розміщення одного професійного крісла відповідно до вимог законодавства складає 14 м2, на кожне наступне ж потрібно додавати ще 6 м2), то цілком достатньо буде зареєструватись у якості фізичної особи-підприємця. Однак, якщо плануєте розпочинати роботу цілої стоматологічної клініки, де працюватимуть лікарі різних спеціальностей, то найкращим варіантом буде створення товариства з обмеженою відповідальністю. Детальніше зупинятись на процедурі реєстрації суб'єкта  господарювання не будемо, оскільки дізнатись більше про це можна тут.

Наступним кроком після чисто технічних рішень, таких, наприклад, як вибір приміщення, закупівля обладнання та підбір персоналу, буде отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи. Оскільки так звану СЕС було ліквідовано у 2015 році, то зараз за проведення експертиз відповідає Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  1. Для отримання висновку санітарно-епідеміологічної експертизи суб'єкту господарювання необхідно виконати наступні етапи:
  2. Звернення із заявою відповідного зразку до установи/закладу Держпродспоживслужби;
  3. Проведення вимірювань, дослідження об'єктів, наукового обґрунтування відповідних вимог до об'єкта експертизи та оформлення за результатами цих дій звіту;
  4. Проведення власне державної санітарно-епідеміологічної експертизи та оформлення її результатів у вигляді протоколу;
  5. Затвердження на основі протоколу висновку експертизи та внесення його до реєстру.

Після проходження всіх цих кроків можна переходити до, напевно, одного з найважливіших етапів – оформлення ліцензії на медичну практику, яка, власне, і дає право на початок роботи в галузі стоматології. Цей процес є доволі трудомістким, оскільки в його межах необхідно надати органу ліцензування великий обсяг інформацію про майбутню роботу підприємства, в тому числі:

Вся наведена вище інформація вноситься у відомості, які потім подаються разом із заявою до Міністерства охорони здоров'я на розгляд. Крім того, щодо відкриття стоматологічного кабінету законодавством ставляться додаткові вимоги. Так, окрім самого кабінету з обладнанням, у приміщенні, де здійснюється така діяльність, повинні бути також:

Таким чином, документальне оформлення відкриття стоматології – незалежно від того, звичайний це кабінет чи стоматологічна клініка – доволі тривалий та об'ємний процес, який потребує уважності, кропіткої праці та зусиль. 

Саме тому, якщо ви вирішили відкрити свій стоматологічний бізнес, найкращим рішенням для вас буде звернутись до спеціалістів нашої компанії, які професійно та якісно нададуть усі необхідні послуги та допоможуть без проблем оформити усю дозвільну документацію.

+380 (98) 1000-176Contacts