goup

Новини права

Набули чинності нові правила отримання ліцензії на працевлаштування за кордоном.

Обговорення чинних правил отримання ліцензії на працевлаштування за кордоном

Кабінет міністрів України постановою № 140 від 28.02.2018р запровадив нові та жорсткі вимоги до осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність пов’язану з посередництвом в працевлаштуванні громадян України за кордоном. Нововведення стосуються, перш за все, посередників в працевлаштуванні за кордоном та іноземних роботодавців.

Зокрема починаючи з 17.03.2018 бажаючі отримати ліцензію на працевлаштування зобов’язані надати органу ліцензування підтвердженні відомості того, що іноземний роботодавець та або посередник з працевлаштування в повному обсязі передбачив та захистив право робітника на належні умови праці.

 

Так, в проекті трудового договору, який підписує робітник з іноземним роботодавцем в обов’язковому порядку повинно бути зазначено:

Також вказаною постановою КМУ запровадив нові матеріально-технічні та кадрові вимоги до осіб які здійснюють посередництво в працевлаштуванні за межами країни.

Тепер для того, щоб отримати ліцензію на посередництво в працевлаштуванні необхідно надати органу ліцензування відомості про те, що у Ви маєте реальне приміщення, де здійснюєте діяльність, а саме надати підтверджуючі документи про наявність офісних приміщень.

Приміщення обов’язково має відносить до нежитлового фонду, має бути обладнане комп’ютерною технікою та принтером. На вході в приміщення має розміщатись інформація про графік роботи та найменування ліцензіата відповідно до ЄДРПОУ.

Тому займатися працевлаштуванням громадян за кордон у власній квартирі, як це роблять більшість ФОПів більше не вийде.

До того ж кожне агентство з працевлаштування перед початком надання послуг з посередництва повинно надати до органу ліцензування інформацію про наявність веб сайту на якому має розміщуватись інформація про суб’єкта господарювання, послуги, які він надає та розмістити після оформлення ліцензію на працевлаштування за кордоном.

Що стосується кадрових вимог то починаючи з 17.03.2018 р. у здобувача ліцензії на посередництво у працевлаштуванні громадян України за кордон, обов’язково в штаті має бути людина з вищою юридичною освітою, яка, на думку органу ліцензування, повинна відповідати за дотримання трудового законодавства України та не допускати порушення прав заробітчан.

Мабуть, вважаючи вищезазначені кадрові нововведення дуже жорсткими, орган ліцензування дозволив суб’єктам з посередництва у працевлаштуванні, не мати в штаті юриста, але виключно за умови укладання посередником договору (угоди) про юридичний супровід з сторонніми організаціями, а саме юридичними компаніями та/або адвокатськими бюро.

Підсумовуючи вищезазначене, ЮК «Юстікон» маючи багаторічну практику та позитивний досвід пропонує Вам:

Звертайтесь в ЮК «Юстікон» і ми допоможемо Вам оформити ліцензію на посередництво у працевлаштування за кордоном та надамо послуги з юридичного консалтингу.

+380 (98) 1000-176Contacts