goup

Новини права

Влада планує продавати таксистам патенти на роботу

патент на таксі

Законодавці вирішили серйозно взятись за правове регулювання пасажирських перевезень легковими автомобілями.

Одним із кроків у цьому напрямку є розробка законопроєкту, який дозволить в прямому сенсі реформувати сферу таксі. 

Так, пропонується, щоб водії таких популярних зараз сервісів, як Uber, Bolt, Uklon та інших купували спеціальні патенти, щоб мати змогу перевозити пасажирів. Причиною для роботи над таким законом є той факт, що перевізниками при користуванні зазначеними вище ресурсами в більшості випадків є звичайні громадяни, а не юридичні особи чи фізособи-підприємці. 

 

Патенти дадуть змогу працювати на законних підставах водіям, котрі не бажають реєструватись у якості суб'єктів господарювання. Водночас, пасажири, які користуватимуться послугами таких перевізників, зможуть бути впевнені у законності їх поїздки.

Працюватиме ця система наступним чином – у водіїв буде можливість оформити патент строком на один місяць або ж на рік. При цьому вартість патентів варіюється – за річний необхідно буде сплатити до бюджету суму однієї мінімальної заробітної плати; розмір плати за місячний патент складатиме відповідно суму однієї мінімальної заробітної плати, поділену на 12. Також зазначається, що для водіїв-власників електрокарів вартість патентів буде зменшена вдвічі.

Попередньо, розглядатись у Верховній Раді даний законопроєкт буде восени.

+380 (98) 1000-176Contacts