goup

Новини права

Посилення контролю за роботодавцями

Контроль над виплатами заробітних плат у конвертах

З 5 жовтня 2018 р Держпраці почне глобальну кампанію по детінізації доходів і зайнятості населення. Відповідну постанову було прийнято у вересні і має на увазі посилений контроль за роботодавцями які практикують видачу зарплат «в конвертах».

До зазначеної вище дати Держпраці доручено привести нормативну базу у відповідність і провести роз'яснювальну роботу з роботодавцями.

Що ж це означає? В першу чергу те, що перевірки торкнуться не тільки великих роботодавців, а й ФОП-пів у яких працевлаштовані до 5-10 чоловік. Беручи до уваги, що штрафи за порушення законодавства в цій сфері досить відчутні, суб'єктам господарювання слід ретельно підійти до питань оформлення співробітників і виплати заробітних плат.
Також, необхідно звернути увагу на те що повноваження інспекторів дуже різнопланові, а трудове законодавство заплутане і застаріле. Всі вище перераховані фактори будуть сприяти викриттю порушників.

Слід звернути увагу на критичні порушення, за які встановлені максимальні штрафи. Наприклад, наявність неоформленого працівника (в тому числі неналежне оформлення, наприклад за цивільно-правовим договором) загрожує штрафом у 30 мінімальних заробітних плат за кожного.
Перевірки можуть здійснюватися як планово, так і позапланово.

Планові перевірки проводяться з певною періодичністю:

Позапланові перевірки проводяться за фактом порушення роботодавцем трудового законодавства.

Звертайтеся в ЮК «Юстікон» і ми допоможемо Вам підготувати підприємство до перевірки!

+380 (98) 1000-176Contacts