goup

Новини права

Українці будуть офіційно працювати в Німеччині: парламент підтримав відповідний закон

Працевлаштування в Німеччині

Понад рік українці чекають прийняття парламентом Німеччини історичного, можна навіть сказати революційного, закону, який регулює порядок працевлаштування іноземців. Раніше тільки особи з вищою освітою та знанням мови могли отримати робочу візу та працювати офіційно за трудовим контрактом.

Проте, після того, як парламент вже ухвалив закон, іноземці отримують більше можливостей для працевлаштування в Німеччині. Відтепер отримувати робочі візи зможуть і особи з професійно-технічною освітою, проте вони повинні будуть підтвердити свою професійну освіту в Німеччині, а це може зайняти певний період часу. Проте, незважаючи на це, Німеччина очікує щороку понад 260 тисяч трудових мігрантів, які зможуть компенсувати нестачу кваліфікованих працівників серед громадян Німеччини та країн Євросоюзу.

Також закон врегулює правовий статус і права осіб, які вже працюють в Німеччині нелегально. Законом буде встановлений термін, протягом якого вони зможуть легалізувати своє перебування на території Німеччини, зокрема це стосується чоловіків, які працюють на будівництві та жінок, які займаються прибиранням, працюють доглядальницями. Для таких осіб обов’язковим пунктом буде підтвердження освіти та знання мови, а також в законі є пункт про те, що такі особи повинні будуть виїхати з території Німеччини та оформити візу в Україні.

Прийняття цього закону повинно врегулювати відсутність кваліфікованих робітників  в Німеччині, заповнити прогалини на ринку праці, а також відкрити нові можливості для громадян України.

+380 (98) 1000-176Contacts