goup

Новини права

Планується скорочення видів діяльності, що ліцензується

Промисловий вилов риби тепер не підлягає ліцензуванню

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує скасувати два види господарської діяльності, які станом на сьогоднішній день підлягають ліцензуванню. Мова йде про промисловий вилов водних біоресурсів за межами юрисдикції України, а також діяльність у сфері телекомунікацій. Відповідний законопроект вже оприлюднено на сайті Верховної Ради України.

Як і загалом, скасування даних видів ліцензування обґрунтовується загальною концепцією спрощення ведення господарської діяльності в Україні. Насамперед на меті є недоцільність існування декількох ліцензій та дозвільних документів, що за своїм змістом, регулюють одне й те ж саме, а також спрощення процедури погодження з відповідними органами питання початку ведення діяльності декларативним шляхом, якщо таке є можливим.

 

Що стосується вилову риби, то достатнім обсягом державного регулювання є видача дозволів на спеціальне використання водних ресурсів та встановлення відповідних лімітів та квот. Таким чином, на думку Мінекономрозвитку, ліцензування даної діяльності є надмірним та недоцільним, таким, що встановлює бюрократичні перепони для бізнесу.

Ліцензію на діяльність у сфері телекомунікацій пропонується замінити на процедуру повідомлення контролюючого органу про початок діяльності. Це пояснюється аналогічними підставами. Припинення ліцензування телекомунікаційних послуг було передбачено попередніми редакціями Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», проте станом на сьогодні НКРЗІ продовжує виконання своїх повноважень в даній галузі.

Проте навіть при прийнятті даного законопроекту, зміни настануть не відразу. Лише через півроку після опублікування в офіційних джерелах закон набере чинності.

Нагадаємо, що наразі Законом передбачено ліцензування 33 видів господарської діяльності. Найбільш розповсюджені серед них зараз – посередництво у працевлаштування за кордоном, роздрібна торгівля алкоголем, автомобільні перевезення, будівництво.

+380 (98) 1000-176Contacts