goup

Новини права

Чи потрібен сертифікат відповідності для первинної реєстрації автомобіля?

Реєстрація іноземного автомобіля

За останні кілька днів у ЗМІ поширилася різна, періодично хибна інформація, що стосується прийняття Кабінетом Міністрів України постанови № 101 від 13.02.2019 р. «Про питання митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України» (далі – Постанова) та першої реєстрації імпортованих транспортних засобів (далі – ТЗ) в Україні.

Саме тому одразу стверджуємо: для першої реєстрації автомобіля в Україні й досі потрібен сертифікат відповідності. Нижче наводяться роз’яснення стосовно того, що ж саме змінилося з прийняттям Постанови.

По-перше, слід розмежувати дві процедури:

 

1. первинна реєстрація ТЗ, яку здійснюють лише в сервісних центрах при МВС України

2. митне оформлення ТЗ, яке здійснюють органи митного контролю.

Постановою передбачені саме тимчасові зміни в процедурі митного оформлення: якщо закордонний технічний паспорт ТЗ містить інформацію щодо екологічної норми, якій відповідає автомобіль, тоді його можна подавати замість сертифіката відповідності при митному оформленні. Тимчасовими зміни є тому, що Постанова діє лише до 23 травня 2019 року, тобто до моменту, коли втратить чинність Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затверджений постановою КМУ № 1077 від 12.12.2018 р.

По-друге, Постанова стосується виключно автомобілів на іноземних номерах, що були ввезені на митну територію України тимчасово або в режимі транзиту в період з 01.01.2015 р. по 25.11.2018 р., не раніше та не пізніше зазначеного проміжку часу.

По-третє, Постанова жодним чином не стосується порядку первинної реєстрації ТЗ в Україні, який регулюється іншими нормативно-правовими актами, зокрема, Законом України «Про дорожній рух» та Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, що затверджений постановою КМУ № 1388 від 07.09.1998 р. Зазначені нормативні акти на даний момент не зазнали жодних змін, що пов’язані з переліком документів, необхідних для первинної реєстрації ТЗ.

Крім того, на практиці вищезазначену інформацію підтримують своєю позицією сервісні центри МВС України, які безпосередньо уповноважені на проведення первинної реєстрації ТЗ. Надіємося, дана стаття допомогла вам розібратися в останніх змінах у правовому полі Україні, які стосуються ТЗ з іноземною реєстрацією.

Якщо ж ви іноземний громадянин і тимчасово ввезли свій ТЗ на територію України, пропонуємо повний супровід у реєстрації вашого автомобіля на території України. Ознайомтеся з додатковою інформацією на нашому веб-сайті та телефонуйте: +38 (098) 1000 176.

+380 (98) 1000-176Contacts