goup

Новини права

Зміни до ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності

22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності від 11 листопада 2015 р. № 991, цим самим посиливши вимоги до туристичних операторів.

Що нового?

  1. Посилюються вимоги щодо фінансового забезпечення туроператорів в частині оформлення банківських гарантій та страхування цивільно-правової відповідальності перед туристами. Банківська гарантія повинна діяти протягом всього терміну дії ліцензії (нагадаємо, що сума банківської гарантії становить: 10 тисяч євро за курсом НБУ для в’їзного туризму та 20 тисяч євро за курсом НБУ для виїзного туризму). У разі проведення виплат за гарантією банку або іншої кредитної установи туроператор зобов’язаний привести розмір такої гарантії до встановленого законом мінімального розміру фінансового забезпечення його цивільної відповідальності протягом робочого дня, що настає за днем проведення виплати.
  2. Діяльність туристичних операторів стає більш відкритою. Відтепер, туристичний оператор повинен розміщувати на своєму сайті інформацію про всіх туристичних агентів, які провадять посередницьку діяльність з реалізації комплексу туристичних послуг, розробленого туроператором (повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я (за наявності), по батькові фізичної особи - підприємця, строк дії агентського договору, реквізити установи, що надала гарантію банку, або іншої кредитної установи).

Крім того, що вимоги до туроператорів посилюються, Міністерство економічного розвитку і торгівлі систематично проводить перевірки туристичних операторів на предмет дотримання ними вимог Ліцензійних умов. Перевірки проводяться відповідно до Наказу Мінекономрозвитку від 30.11.2018 № 1807 "Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Мінекономрозвитку на 2019 рік. З початку року вже були проведені перевірки ліцензіатів, і як наслідок анульовано 3 ліцензії на право провадження туроператорської діяльності. Зокрема, одна ліцензія була анульована за невиконання туроператором ПП «ЛАКІ ТУР» розпорядження Мінекономрозвитку про необхідність неухильно усунути порушень ліцензійних умов, які були виявлені 5 квітня 2019 року в результаті позапланової перевірки. Так, компанія ПП «ЛАКІ ТУР» не надала своїм клієнтам вчасно проїзні документи, що було прописано в договорі про надання туроператорських послуг і що є серйозним порушенням ліцензійних умов туроператора.

Туроператор-порушник не надав у встановлений законом термін Мінекономрозвитку жодного підтвердження усунення зафіксованих у результаті перевірки порушень, що стало формальним приводом для анулювання його ліцензії. Ще 2 ліцензії - ТОВ «Мережа агенцій «ГАРЯЧІ ТУРИ»» та ПП «ДІОНІС-ПРАГА-УКРАЇНА», були анульовані у зв'язку з відсутністю за місцем провадження туроператора.

В ході перевірок Міністерством було виявлено досить велику кількість порушень, зокрема найбільш поширеними є:

+380 (98) 1000-176Contacts