goup

Новини права

30 березня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

мораторій на продаж землі скасовано

30 березня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Цим нормативно-правовим актом вносяться до земельного законодавства щодо скасування так званого мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Відповідно до положень цього закону, з другого півріччя 2021 року громадянам буде дозволено купувати і продавати землю для потреб сільського господарства, однак із певними обмеженнями.

По-перше, у перші два роки діятиме обмеження на розмір дозволеної для покупки землі – не більше 100 гектарів в одні руки. Після того, з 2023 року обмеження зросте до 10 тисяч гектарів.

По-друге, у цей перехідний період з 2021 по 2023 рік правом на купівлю-продаж землі володітимуть лише фізичні особи, юрособи цього права будуть позбавлені. Окрім того, перші два роки буде заборонено продавати державну землю.

 

По-третє, питання надання права іноземним громадянам купувати землю повинно бути вирішене на референдумі, однак, незважаючи на результат цього референдуму, іноземцям буде заборонено набувати права власності на земельні ділянки, що розташовані менше, ніж за 50 кілометрів від кордону.

Також, по-четверте, законом було передбачено переважне право орендаря на купівлю землі із можливістю передати таке переважне право на придбання земельної ділянки іншій особі, але за умови письмового повідомлення власника.

І, наостанок, мінімальна ціна земельної ділянки повинна бути не нижче нормативної грошової оцінки.

Таким чином, ухвалення цього закону нарешті скасувало існуючу понад 20 років заборону на відчуження землі сільськогосподарського призначення і дало змогу відкрити ринок землі в Україні, забезпечивши громадянам повну реалізацію їх прав на земельну ділянку.

+380 (98) 1000-176Contacts