goup

Новини права

27 грудня 2019 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції”

27 грудня 2019 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції” (від 05.12.2019 № 341‒IX). 

Найважливішою новацією, відповідно до даного закону, є зміна органу ліцензування у сфері посередництва при працевлаштуванні громадян України за кордоном. З 01 січня 2020 року Міністерство соціальної політики України передає свої повноваження на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

Що це означає?

  1. Відтепер головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції та трудових відносин визначено Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
  2. Ймовірно, буде існувати певний перехідний період, в який Мінсоцполітики буде передавати ліцензійні справи діючих ліцензіатів на Мінекономіки. Яка буде тривалість цього періоду та в які строки повноваження по ліцензуванню посередництва з працевлаштування за кордоном повністю перейдуть на Мінекономіки – невідомо. 

Також досить цікавим є питання, у який строк будуть розглянуті заяви про отримання ліцензії від здобувачів, які подали пакет документів до набрання чинності Законом, проте розгляд заяв припав саме на той момент, коли повноваження Мінсоцполітики, як органу ліцензування, припинились. 

    Залишається відкритою і проблема того, що в Постанову Кабінету Міністрів України №609 від 05 серпня 2015 року Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України досі не внесені зміни стосовно органу ліцензування. Так, органом ліцензування посередництва з працевлаштування за кордоном, відповідно до Постанови, досі є Мінсоцполітики України. 

Хоча, відповідно до підпункту 358 пункту 3 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2019 р. № 838), одним із основних завдань Мінекономіки є ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та контроль за дотриманням суб’єктами господарювання відповідних ліцензійних умов. 

    Тобто сьогодні ми бачимо певну неузгодженість між собою Закону та підзаконних нормативно-правових актів, проте, сподіваємося, шо найближчим часом нормативна база буде врегульована та буде повністю узгоджуватися, а процес ліцензування господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном стане більш адекватним, зважаючи на те, що останнім часом Мінсоцполітики значно перевищувало свої повноваження у даній сфері. 

    

+380 (98) 1000-176Contacts