goup

Думка експерта

Статут ТОВ: як привести його у відповідність до нового законодавства?

Новий закон про ТОВ: що вам потрібно зробити?

У керівництва товариств з обмеженою і товариств з додатковою відповідальністю залишилося зовсім мало часу, щоб привести статути компаній у відповідність до нового законодавства. Зробити це потрібно до 17 червня 2019 року.

Чому це потрібно зробити?

Справа в тому, що 17 червня минулого року набув чинності Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". У цьому нормативно-правовому акті визначається правовий статус ТОВ і ТДВ, порядок їх створення, діяльності, прав і обов'язків їх учасників. Згідно пункту 3 глави VIII цього нормативно-правового акту було дано рік на те, щоб власники та директори ТОВ і ТДВ привели статут компанії у відповідність до нового законодавства.

Що буде, якщо не привести статут у відповідність?

Якщо ви досі не привели статут компанії у відповідність до нового законодавства, рекомендуємо поквапитись. У протилежному випадку після 17 червня 2019 року, ви зіткнетеся з низкою проблем:

Також важливо зазначити, що положення нового Закону набагато ефективніше захищають корпоративні права учасників і значно знижують ризик рейдерства.

Кого це стосується?

Це стосується всіх ТОВ і ТДВ, включаючи засновані на модельному статуті, який також перестане діяти.

Виняток становлять тільки компанії, які були засновані після 17 червня 2018 року, тобто відповідно до нових положень законодавства.

Скільки буде коштувати реєстрація змін до статуту?

Протягом року після вступу в силу Закону (до 17.06. 2019 г.), ТОВ і ТДВ звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту компанії з метою приведення його у відповідність до нового законодавства. Це зазначено в пункті 5 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону про "ТОВ і ТДВ".

+380 (98) 1000-176Contacts