goup

Думка експерта

Вимоги до цільового призначення земельної ділянки для розміщення об’єкту торгівлі пальним

Заправочная станция

Починаючи з 01.07.2019 р. на всій території України почнуть діяти нові зміни до податкового кодексу України та Закону України від 19.12.2005 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Основною метою вказаних змін є боротьба Держави з нелегальним ринком продажу пального.

Лише за офіційними даними на території Києва і Київської області без належних дозвільних документів працюють щонайменше 200 об’єктів продажу пального, серед яких перше місце за обсягами продажу посідають модульні газові заправні станції (АГЗП).

 

Переважна більшість нелегальних місць продажу пального недотримуються елементарних правил техніки безпеки та охорони праці під час виконання небезпечних робіт. Майже всі здійснюють продаж пального в супереч правил пожежної безпеки. Обладнання (газові модулі) застосовуються, без належно оформлених дозволів Держпраці на право експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки

Під час проведення контролюючими органами перевірок щодо, законності здійснення діяльності з продажу пального встановлено, що майже 80 % всіх об’єктів продажу пального розміщенні на земельних ділянках з невідповідним цільовим призначенням та без належного оформлення землекористування.

З метою виведення з «тіні» продажу пального, законодавці в змінах до Закону України від 19.12.2005 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначили, що починаючи з 01.07.2019 р. для отримання ліцензії на роздрібну та оптову торгівлю пальним здобувач такої ліцензії повинен надати до органу ліцензування, на ряду з іншими документами також документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт для виробництва пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності.

Ось тут, у підприємців і виникають питання, - Яке ж цільове призначення земельної ділянки відповідає вимогам розміщення об’єктів торгівлі пальним ?

Відповідно до вимог статті 67, 71 Земельного кодексу України до земель автомобільного транспорту належать землі, надані виключно підприємствам, установам та організаціям автомобільного транспорту. Землі під автозаправними станціями включаються до земель автомобільного транспорту тільки у випадку, якщо така земельна ділянка відводиться автотранспортному підприємству з відповідним КВЕДом.

Відповідно до роз’яснення Держземагентства від 30.11.2011 № 18525/21/7-11 Класифікація видів цільового призначення земель (далі – КВЦПЗ), яка затверджена наказом Держкомзему України від 23.07.2010 № 548 та зареєстрована в Мінюсті 01.11.2010 за № 1011/18306, зіставлена з ДК 009:2005 (наказ Держспоживстандарту України від 26.12.2005 № 375), що дає змогу використовувати її для цілей визначення основного виду цільового призначення земельної ділянки.

Тому визначення видів цільового призначення земельних ділянок здійснюється відповідно до видів економічної діяльності, зазначених в довідках, що надають юридичним особам державні органи статистики.

Враховуючи вище наведене, цільове призначення земельної ділянки, що відводиться під будівництво автозаправного комплексу підприємству, яке не відноситься до підприємств автомобільного транспорту, необхідно визначати за КВПЦЗ як 03.07 – для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Отже враховуючи вимоги глави 13 ст. 67, 71 Земельного кодексу України та роз’яснення Держземагентства від 30.11.2011 № 18525/21/7-11 для того щоб законно розмістити об’єкт роздрібної та оптової торгівлі пальним, земельна ділянка за своїм цільовим призначенням згідно Класифікації цільового призначення земель повинна відповідати коду: 03.07 (для підприємств, які не відносяться до підприємств автомобільного транспорту), та коду 12.04, 12.08, 12.09 (для підприємств, які відносяться до підприємств автомобільного транспорту).

ЮК «Юстікон» надає комплексні послуги з питань оформлення дозвільних документів для здійсненні діяльності пов’язаної з роздрібною та оптовою торгівлею пальним.

Більш детально, щодо строків, процедури, та вартості оформлення ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пальним читати за посиланням «ТУТ» та/або за тел. (044) 221-40-00.

+380 (98) 1000-176Contacts