goup

Думка експерта

Митний брокер: хто він?

декларацiя

Митний кодекс України у статті 416 встановлює, що митний брокер – це підприємство, що надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Спрощуючи дане визначення, можна дійти висновку, що до головних обов’язків митного брокера належить заповнення та оформлення різноманітної дозвільної документації, а також розрахунок мит, необхідних для сплати до державного бюджету. Тобто, фактично, митний брокер, як суб’єкт господарювання, є відповідальним за налагодження та спрощення комунікації між підприємцями і бізнесом, пов’язаним з імпортом/експортом товарів, та органами державної влади, які таке переміщення товарів контролюють та відслідковують.

Специфіка даного виду господарської діяльності полягає у тому, що у підприємців та власників бізнесу, які звертають по допомогу до митного брокера, зникає потреба самостійно заповнювати усі необхідні документи та особисто їх надавати контролюючим органом, за них це зробить митний брокер, який де факто є посередником між суб’єктами імпорту/експорту та митною службою.

Особливістю також є той факт, що для отримання дозволу на здійснення посередницької діяльності митного брокера необхідний мінімальний пакет документів:

Після подачі таких документів та їх розгляду Державною митною службою Ви отримуєте бажаний дозвіл і повне право на зайняття діяльністю митного брокера.

Однак, через високий рівень відповідальності та специфічність роботи перед тим, як почати роботу, Вам необхідно пройти навчання на відповідних курсах. Дозвільний орган при розгляді питання про видачу дозволу не вимагає жодних документів, які підтверджують компетентність у даній сфері, як, наприклад, при отриманні ліцензії на роботу з прекурсорами, проте такі курси дадуть базові знання, що потрібні для початку зайняття таким видом господарської діяльності.

Таким чином, якщо Ви знаходитесь у пошуках виду діяльності, якою бажаєте займатись, ви з легкістю можете зайняти нішу митного брокера, допомагаючи бізнесу у вирішенні питань, пов’язаних з переміщенням товарів через митний кордон України, тим самим фактично забезпечуючи розвиток сфери торгівлі нашої держави та спрощуючи життя іншим суб’єктам господарювання.

+380 (98) 1000-176Contacts