goup

Думка експерта

Статус медичної марихуани в Україні

медична марихуана в Україні

Тема легалізації марихуани у медичних цілях активно обговорювалась у суспільстві у минулому році. Вона набула значного розголосу в силу наявності значної кількості як прихильників, так і противників таких заходів, між якими точились запеклі баталії на просторах Інтернету і шпальтах ЗМІ.

Тому в цій статті ми вирішили розібратись, який статус має медична марихуана на даний момент в Україні та яким чином може відбутись її легалізація.

Постанова Кабінету Міністрів від 6 травня 2000 р. №770, якою затверджено Перелік наркотичних засобів, встановлює, що канабіс, смоли канабісу, а також екстракти і настойки канабісу, належать до особливо небезпечних наркотичних речовин, обіг яких на території України заборонено. Тобто, виробництво і обіг будь-яких канабісовмісних речовин не допускається, а за порушення цього правила законом передбачена кримінальна відповідальність.

 

Водночас велика кількість наукових досліджень та досвід багатьох країн світу свідчить, що медичний канабіс, через вміст у ньому активної речовини канабідіолу, допомагає хворим із хворобою Альцгеймера, раковими утвореннями, розсіяним склерозом, епілепсією та ще цілою низкою хвороб, тим самим значно полегшуючи їх перебіг та покращуючи стан хворих.

Як зазначала колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, все, що було потрібно для того, щоб змінити правовий статус медичної марихуани в країні – це внести зміни до зазначеної вище постанови Кабміну, перенісши канабіс із списку речовин, обіг яких заборонено, до списку речовин, обіг яких обмежено. Такі дії дадуть змогу дозволити діяльність із виробництва і обігу медичного канабісу в лікувальних та наукових цілях за умови наявності відповідного ліцензійного документу.

Однак, зараз питання ухвалення таких змін відійшло на другий план, оскільки після зміни влади змінились і підходи до його розгляду. Тобто, правовий статус медичної марихуани досі залишається невизначеним і будь-яке її застосування являється незаконним, а хворі, які потребують ліків на її основі, залишаються без допомоги.

+380 (98) 1000-176Contacts