- Дізнайтеся, чи потрібно сільгосппідприємству отримувати ліцензію на зберігання пального?
- Кому потрібно оформлювати ліцензію на зберігання ПММ, а кому ні?
З 01.07.2019 наберуть чинності зміни до Закону України № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»
Зміни торкнуться в першу чергу підприємців які займаються виробництвом та реалізацією паливно мастильним матеріалів та пального.
Відповідно до вказаних змін ліцензуванню буде підлягати будь-яка діяльність пов’язана з імпортом, експортом, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального.
Саме внесення до переліку видів діяльності що підлягають ліцензуванню діяльність пов’язану з зберіганням пального спричинили велике занепокоєння серед сільгосппідприємств країни.
В зв’язку з чим у аграріїв виникають закономірні питання, чи підпадає ліцензуванню діяльність пов’язана з зберіганням пального та паливно-мастильних матеріалів які використовуються виключно для власних потреб, а саме для обслуговування та заправки власного автопарку.
Так, чи потрібно агропідприємствам, отримувати ліцензію на зберігання пального та паливо-мастильних матеріалів?
Відповідно ст. 15 ЗУ № 481/95-ВР оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії
Таким чином враховуючи вимоги ст. 15 ЗУ № 481/95-ВР всі без виключення суб’єкти господарювання які зберігають пальне та ПММ зобов’язанні починаючи з 01.09.2019 р. отримати ліцензію на кожне місце зберігання пального і агропідприємства в даному випадку не виключення.
Відповідно до ст. 1 ЗУ № 481/95-ВР місце зберігання пального – є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Отже як сільгосппідприємству отримати ліцензію на зберігання пального та ПММ?
Для отримання ліцензії сільгосппідприємству необхідно звернутись з заявою до органу ліцензування в особі Головного управління ДФС в залежності від місця розташування об’єкту зберігання пального та ПММ.
До заяви потрібно обов’язково додати наступні документи:
- оригінал чи завірену копію платіжного доручення, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію в розмірі 780 грн.
- копію документа, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт зберігання пального (цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності).
- копію акту вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію, щодо всіх об'єктів зберігання пального,
- копію дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки (оформити дозвіл);
- копія дозволу експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (оформити дозвіл).
Звертаємо Вашу увагу, що: відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою щодо отримання ліцензії на зберігання пального, несе заявник.
Кому не потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального та ПММ?
Ліцензія на зберігання пального та ПММ не потрібна в разі здійснення суб’єктом господарювання такої діяльності як :
- виробництво пального,
- оптова та/або роздрібна торгівля пальним, (за умови отримання ліцензій на виробництво та продажу пального)
- підприємствам, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
- підприємствам, установами та організаціями системи державного резерву;
- суб'єктам господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто-та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
ЮК «Юстікон» надає комплексні послуги з питань оформлення дозвільних документів для здійсненні діяльності пов’язаної з роздрібною та оптовою торгівлею пальним.
Більш детально, щодо строків, процедури, та вартості оформлення ліцензії на зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним читати за посиланням ТУТ та/або за тел. (044) 221-40-00.
Ваш коментар буде доступний на сайті після перевірки адміністрацією.