goup

Думка експерта

Ліцензія на зберігання пального (ПММ)

З 01.07.2019 наберуть чинності зміни до Закону України № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»

Зміни торкнуться в першу чергу підприємців які займаються виробництвом та реалізацією паливно мастильним матеріалів та пального.

Відповідно до вказаних змін ліцензуванню буде підлягати будь-яка діяльність пов’язана з імпортом, експортом, оптова і роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального.

Саме внесення до переліку видів діяльності що підлягають ліцензуванню діяльність пов’язану з зберіганням пального спричинили велике занепокоєння серед сільгосппідприємств країни.

В зв’язку з чим у аграріїв виникають закономірні питання, чи підпадає ліцензуванню діяльність пов’язана з зберіганням пального та паливно-мастильних матеріалів які використовуються виключно для власних потреб, а саме для обслуговування та заправки власного автопарку.

Так, чи потрібно агропідприємствам, отримувати ліцензію на зберігання пального та паливо-мастильних матеріалів?

Відповідно ст. 15 ЗУ № 481/95-ВР оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії

Таким чином враховуючи вимоги ст. 15 ЗУ № 481/95-ВР всі без виключення суб’єкти господарювання які зберігають пальне та ПММ зобов’язанні починаючи з 01.09.2019 р. отримати ліцензію на кожне місце зберігання пального і агропідприємства в даному випадку не виключення.

Відповідно до ст. 1 ЗУ № 481/95-ВР місце зберігання пального – є місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Отже як сільгосппідприємству отримати ліцензію на зберігання пального та ПММ?

Для отримання ліцензії сільгосппідприємству необхідно звернутись з заявою до органу ліцензування в особі Головного управління ДФС в залежності від місця розташування об’єкту зберігання пального та ПММ.

До заяви потрібно обов’язково додати наступні документи:

Звертаємо Вашу увагу, що: відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою щодо отримання ліцензії на зберігання пального, несе заявник.

Кому не потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального та ПММ?

Ліцензія на зберігання пального та ПММ не потрібна в разі здійснення суб’єктом господарювання такої діяльності як :

ЮК «Юстікон» надає комплексні послуги з питань оформлення дозвільних документів для здійсненні діяльності пов’язаної з роздрібною та оптовою торгівлею пальним.

Більш детально, щодо строків, процедури, та вартості оформлення ліцензії на зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним читати за посиланням ТУТ та/або за тел. (044) 221-40-00.

+380(98)1000-176Contacts