goup

Новини права

Затверджені нові ліцензійні умови будівельної діяльності

ліцензійні умови будівельної діяльності

Новими ліцензійними умовами передбачено спрощення процедури подання документів до Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також зменшений перелік робіт, для виконання яких передбачено отримання будівельної ліцензії, в порівнянні з попередніми ліцензійними умовами. Незабаром відповідний акт Кабінету Міністрів України буде опублікований і доступний для ознайомлення. 

Більше не підлягають ліцензуванню роботи із спорудження об'єктів архітектури I - III категорій складності.

Також тепер не треба отримувати ліцензію на проектування і інжиніринг, оскільки виконавці цих робіт підлягають проходженню атестацій і сертифікацій.

Відповідно до змін також оновлений і кодифікатор будівельних робіт, що підлягають ліцензуванню. Тепер він включає лише 3 категорії робіт (загальні будівельні і монтажні, будівництво об'єктів інженерної інфраструктури, будівництво об'єктів транспортної інфраструктури), на відміну від шести в попередній редакції. 

Таким чином, ліцензуванню підлягають тільки будівельні роботи із спорудження об'єктів IV і V категорій складності. 

Пакет документів, що подаються претендентом ліцензії в орган ліцензування, обмежується заявою і відомостями про матеріально-технічну базу, склад робочого персоналу та інших необхідних даних в єдиній формі, затвердженій в ліцензійних умовах. 

Нагадаємо, що Державна архітектурно-будівельна інспекція стала фактично першим органом, який приймає документи на отримання будівельних ліцензій в електронній формі. 

Згідно з практикою, будівельна ліцензія є найбільш "проблемною" в плані отримання, оскільки комплектація необхідного пакету документів для подання в орган ліцензування є досить складним процесом.

+380 (98) 1000-176Contacts